PGNiG Superliga: bez niespodzianek w 19. kolejce

• Data publikacji: 11.04.2021, 22:10

Za nami już 19. kolejka PGNiG Superligi mężczyzn. Po kolejne zwycięstwa sięgnęli faworyci, w tym Łomża Vive Kielce, Orlen Wisła Płock i Azoty Puławy.

Szczypiorniści Łomży Vive Kielce byli rozczarowani porażką z Nantes i odpadnięciem z Ligi Mistrzów. Szansą na poprawienie nastrojów był mecz ligowy z Gwardią. W Opolu szósty zespół w tabeli podejmował lidera. Ekipa z Kielc sięgnęła po 20. zwycięstwo w sezonie. Mecz rozpoczął się od prowadzenia gospodarzy 2:0, ale Vive szybko odrobiło niewielką stratę. Tuż przed przerwą goście z województwa świętokrzyskiego odskoczyli na cztery bramki - 19:15. W drugiej połowie różnica jeszcze wzrosła i Vive wygrało 37:29.

Zwycięstwa zanotowały także dwie kolejne drużyny w tabeli Superligi. Orlen Wisła Płock pewnie wygrała w Lubinie z miejscowym MKS-em Zagłębie. Mecz zakończył się wynikiem 32:22 dla wicelidera tabeli. Dla ósmego Zagłębia to już 13. porażka w rozgrywkach. Dziewięć bramek dla Nafciarzy rzucił Przemysław Krajewski. Trzeci w lidze zespół Azotów Puławy zagrał z ostatnim Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski. Goście z Puław od razu objął prowadzenie 3:0, a do przerwy prowadził 20:14. Ostatecznie puławianie zwyciężyli 40:28.