Serie A: Nerazzurri o krok od mistrzostwa po kolejnym zwycięstwie

• Data publikacji: 11.04.2021, 14:22

Faworyci górą w starciu 30. kolejki! 74 oczka na ich koncie sprawiają, iż scudetto jest już na wyciągnięcie ręki, a raczej nogi. Podopieczni Antonio Conte zaliczyli udany występ pełen wysokiego tempa i składnych akcji. Inter na fali, która doprowadzić ma ich do tytułu mistrzowskiego!

Pierwsze minuty były trudne dla przyjezdnych, bowiem miejscowi wyszli na murawę bardzo zdeterminowani. Już w 9’ przed szansą na otwarcie wyniku spotkania stanął Christian Eriksen, jednak w ostatnim momencie jego starania spełzły na niczym. Fantastyczną interwencją popisał się Vicario, niwecząc próbę duńskiego pomocnika. Zawodnicy ze stolicy mody nie odpuszczali i kolejne sytuacje bramkowe przyszły jeszcze w pierwszej części starcia. Alexis Sanchez zdobył bramkę w 17’, jednak było to trafienie ze spalonego –inteligentne zagranie Romelu Lukaku zostało zmarnowane. Dominacja Nerazzurrich objawiała się w wysokim posiadaniu piłki oraz stałym przebywaniu na połowie rywali z Cagliari. Gospodarze z biegiem czasu delikatnie zmniejszali tempo gry, prawdopodobnie starając się zachować więcej sił na drugą część spotkania.

W drugiej połowie murawa stadionu Giuseppe Meazza przywitała Inter pewnie kroczący do objęcie prowadzenia i Cagliari starające się utrzymać korzystny, remisowy wynik. W kontekście ich walki o utrzymanie, jeden punkt na tak trudnym terenie byłby świetnym wynikiem. Okazało się jednak, iż przy tak zmotywowanych liderach tabeli Serie A było to niemożliwe. Bramka na 1:0 padła w 77’ po akcji kombinacyjnej rozegranej pomiędzy Achfrafem Hakimi, Lukaku i Darmianem. Włoch umieścił futbolówkę w siatce rywali, co wywołało olbrzymią radość po stronie czarno-niebieskich, Antonio Conte wbiegł na murawę celebrując zdobycie bramki z zespołem. Do ostatnich minut goście dokładali wszelkich starań w celu wyrównania wyniku spotkania, jednak Mediolańczycy umiejętnie bronili wyniku.

Inter Mediolan – Cagliari Calcio 1:0 (0:0)

Bramki: 77’ Darmian

Inter Mediolan: Handanovic – Bastoni, de Vrij, Skriniar – Young (70’ Hakimi), Eriksen (81’ Gagliardini), Brozovic, Sensi (81’ Vecino), Darmian (84’ D’Ambrosio) – Sanchez (70’ Martinez), Lukaku

Cagliari Calcio: Vicario – Carboni, Godin, Rugani (85’ Simeone) – Zappa (90+1’ Cerri), Duncan (72’ Asamoah), Nainggolan, Marin, Nandez – Joao Pedro, Pavoletti (90+1’ Pereiro)

Żółte kartki: Brozovic - Nainggolan

Sędzia: Marco Guida