Fortuna 1 Liga: wyszarpany remis Arki Gdynia

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 11.04.2021, 14:49

Remisem 1:1 zakończył się pojedynek Arki Gdynia z Odrą Opole. Bramki strzelali Jakub Szrek i Adam Danch. Gospodarze nie wykorzystali szansy na oderwanie się od peletonu walczącego o baraże.

Starcie Arki Gdynia z Odrą Opole to mecz pomiędzy dwoma drużynami będącymi blisko siebie w ligowej tabeli. Gospodarze zajmowali szóstą lokatę premiującą grę w barażach o ekstraklasę. Za nimi jednak znajdowało się kilka ekip tracących do nich niewiele oczek. Jedną z nich była Odra notująca serię pięciu meczów bez porażki, z czego cztery z nich były remisami. Podopieczni Dariusza Marca w środę awansowali do finału pucharu Polski, po rzutach karnych.

W samym meczu po kilkunastu minutach walki w środku pola skutecznym pressingiem popisał się Jakub Szrek. Obrońca opolan odebrał piłkę i popędził z nią w kierunku bramki. Całą akcję zakończył silnym uderzeniem przy dalszym słupku, nie dając szans do obrony Danielowi Kajzerowi. Stracony gol podziałał mobilizująco na gospodarzy, którzy po dwóch stałych fragmentach bitych przez Adama Deję, zmuszali do interwencji Mateusza Kuchtę. Dodatkowo Dariusz Marzec dokonał w pierwszych 45. minutach dwóch zmian.

Tuż po przerwie dobre okazje mieli Marcus da Silva i Krystian Nowak. Dwukrotnie skutecznie interweniowali golkiperzy. Tylko dziesięć minut w drugiej połowie zaliczył Mateusz Wypych. Obrońca gości został ukarany drugą żółtą kartką za faul i w konsekwencji musiał opuścić plac gry. Arka miała dużą przewagę w posiadaniu piłki, ale nadal brakowało im konkretów pod bramką Odry. Wyrównanie przyszło w 86. minucie, kiedy to futbolówka po zamieszaniu w polu karnym spadła pod nogi Adama Dancha, a ten mocnym strzałem umieścił ją w siatce. Goście mogli się odgryźć za sprawą Arkadiusza Piecha, lecz świetnie interweniował Kajzer.

Arka Gdynia  - Odra Opole  1:1 (0:1)

Bramki: 86' Danch - 18' Szrek

Arka: Kajzer - Marcjanik, Memić, Kasperkiewicz - Hiszpański (31' Marcus), Danch, Deja (41' R.Wolsztyński), Ł.Wolsztyński (71' Żebrowski), Valvarce, Skóra - Rosołek

Odra: Kuchta - Matuszewski, Wypych, Kamiński, Szrek (70' Winiarczyk) - Niziołek, Drewniak (70' Piech), Trojak, Janus (63' Mikinić) - Nowak (59' Żemło), Czapliński (70' Wróbel)

Żółte kartki: 44' Memić - 5' Trojak, 34' Nowak, 41',55' Wypych

Czerwon kartka: 55' Wypych

Sędzia: Artur Aluszyk