ME w wioślarstwie: Natan Węgrzycki-Szymczyk na podium
ZibiFive, CC BY-SA 4.0 , via Wikimedia Commons

• Dodał: Jakub Łosiak
  • Data publikacji: 11.04.2021, 17:18

Natan Węgrzycki-Szymczyk popisał się fenomenalnym finiszem w rywalizacji skiffistów na mistrzostwach Europy w wioślarstwie i zdobył brązowy medal. Poza konkurencją był Niemiec Oliver Zeidler, a srebro wywalczył Duńczyk Sverri Nielsen.

Natan Węgrzycki-Szymczyk od piątku pokazywał dobrą formę. Polak pewnie wygrał swój bieg eliminacyjny, a w sobotę uplasował się w na trzecim miejscu w półfinale i awansował do finału A. Natan rozpoczął wyścig bardzo spokojnie. Na początku płynął na piątej pozycji, a potem przesunął się na czwarte miejsce. Jeszcze 500 metrów przed metą do trzeciego zawodnika tracił 6-7 metrów. Wtedy nasz reprezentant rozpoczął piorunujący finisz i już na kresce minimalnie wyprzedził Greka Stefanosa Ntouskosa, który na końcówce nie wytrzymał. Po swojemu wyścig rozegrał Niemiec Oliver Zeidler, prowadząc od początku do końca. Na drugim miejscu finiszował Duńczyk Sverri Niuelsen.

Dla Natana Węgrzyskiego-Szymczyka ważne będą teraz światowe kwalifikacje olimpijskie, które odbędą się w dniach 16-18 maja w Lucernie.