Serie A: Juventus lepszy od Genoi

• Data publikacji: 11.04.2021, 16:54

Przed pierwszym gwizdkiem Marco Di Bello gospodarze plasowali się na trzecim miejscu w tabeli, z dorobkiem 59 punktów. Rossoblu zajmowali zaś trzynastą pozycję w tabeli. Juventus wciąż ma nadzieję na mistrzostwo Włoch i potknięcie Interu, który dziś jednak wygrał na Giuseppe Meazza z Cagliari.

Spotkanie zgodnie z oczekiwaniami rozpoczęło się od dominacji Starej Damy, co przełożyło się na bramkę już w 5. minucie meczu, a Mattia Perin skapitulował po strzale Dejana Kulusevskiego. Podopieczni Andrei Pirlo nie przestawali naciskać. W 22. minucie po strzale Federico Chiesy piłkę w bramce próbował umieścić Cristiano Ronaldo, ale ta zatrzymała się na słupku, z czego skorzystał Alvaro Morata, podwyższając prowadzenie na 2:0. Tuż przed końcem pierwszej połowy znakomitą interwencją popisał się Wojciech Szczęsny, który w sytuacji sam na sam zastopował Gianlucę Scamaccę. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie, a Bianconeri zdecydowanie dyktowali warunki na placu gry.

Tuż po przerwie na Allianz Stadium doszło do małej sensacji, po dośrodkowaniu w pole karne z rzutu rożnego Gianluca Scamacca pięknym strzałem głową pokonał Wojciecha Szczęsnego, wlewając nadzieję w serca kibiców z Genoi. Po utracie gola w grze gospodarzy można było dostrzec większą nerwowość, a przyjezdni przejęli inicjatywę na boisku. W 56. minucie Genoa była nawet bliska wyrównania, ale Marko Pjaca zmarnował dogodną sytuację, posyłając piłkę ponad bramką Juve. Spotkanie nieco się wyrównało, a piłkarze starali się przełamać bramkowy impas. W 70. minucie meczu błąd w defensywie Grifone wykorzystał Weston McKennie – Amerykanin po zagraniu Alexa Sandro miał przed sobą tylko Mattię Perina, którego z łatwością pokonał pewnym uderzeniem, wyprowadzając ekipę z Turynu na dwubramkowe prowadzenie. Po trzecim golu Juventus odzyskał spokój i kontrolę nad spotkaniem i ostatecznie dopisał na swoje konto trzy punkty.

Juventus F.C. – Genoa CFC 3:1 (2:0)

Bramki: 5’ D. Kulusevski, 22’ A. Morata, 70’ McKennie – 49’ Scamacca

Juventus: Szczęsny, Cuadrado (46’ Sandro), de Ligt, Chiellini, Danilo, Chiesa (74’ Arthur), Bentancur, Rabiot (84’ Ramsey), Kulusevski (68’ McKennie), Morata (68’ Dybala), Ronaldo

Genoa: Perin, Masiello, Radovanovic, Criscito, Biraschi (46’ Biraschi), Behrami (46’ Pjaca), Badelj, Rovella (63’ Zajc), Zappacosta, Pandev (63’ Shomurodov), Scamacca (70’ Melegoni)

Żółte kartki: 20’ Cuadrado, 37’ Kulusevski, 82’ Sandro – 38’ Behrami, 53’ Rovella, 62’ Criscito

Sędzia: Marco Di Bello