PKO Ekstraklasa: zwycięski rollercoaster Zagłębia Lubin

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 11.04.2021, 17:12

Zagłębie Lubin odwróciło losy spotkania z Podbeskidziem Bielsko-Biała i wygrało 2:1. Dla lubinian gole zdobywali Patryk Szysz i Damian Oko. Honorowe trafienie zanotował Kamil Biliński.

W pierwszym niedzielnym meczu 24. kolejki PKO BP Ekstraklasy Zagłębie Lubin podejmowało na własnym boisku Podbeskidzie Bielsko-Biała. Lubinianie notowali serię trzech porażek z rzędu i spadli już na dziesiątą lokatę w tabeli. Goście po zwycięstwie nad Wisłą Kraków wyprzedzili Stal Mielec i uciekli z "czerwonej strefy".

Od mocnego uderzenia spotkanie zaczęli bielszczanie. Jakub Hora idealnie wyłożył piłkę Kamilowi Bilińskiemu, a ten umieścił ją w siatce, tym samym zdobywając dziesiątą bramkę w sezonie. Reszta 45. minut przebiegała wyrównanie, a zespoły zanotowały podobną ilość strzałów. Najgroźniejszą okazję, aby wyrównać stan meczu, miał Kacper Chodyna. Obrońcę Miedziowych w sytuacji sam na sam świetnie zatrzymał Michal Pesković.

Druga połowa to coraz większy nacisk gospodarzy. Ponownie blisko był Chodyna, lecz tym razem obił poprzeczkę. Chwilę później po rzucie rożnym nad bramką główkował Kamil Kruk. To właśnie kornery okazały się zabójczą bronią podopiecznych Martina Seveli. W 73. minucie najlepiej w polu karnym odnalazł się Patryk Szysz i doprowadził do remisu. W doliczonym czasie gry po kolejnym rzucie rożnym gola głową zdobył Damian Oko. Dzięki wywalczonym trzem punktom lubinianie zachowują szansę na grę w europejskich pucharach. Z kolei Podbeskidzie nadal ma tylko punkt przewagi nad ostatnią Stalą, która dodatkowo ma mecz zaległy.

Zagłębie Lubin - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1 (0:1)

Bramki: 73' Szysz , 90+3' Oko- 8' Biliński

Zagłebie: Hładun - Chodyna, Kruk, Oko, Balić - Żubrowski, Starzyński, Poręba (64' Ratajczyk), Szysz, Drazić (87' Baszkirow) - Podliński (77' Mraz)

Podbeskidzie: Pesković - Baszłaj, Janicki, Modelski - Niepsuj (84' Danielak), Hora, Rzuchowski, Ubbink (59' Tulio), Sierpina - Biliński (71' Wilson), Sitek (71' Kręcichwost)

Żółte kartki: 7' Żubrowski, 10' Kruk, 44' Balić, 86' Oko

Sędzia: Jarosław Przybył