EBLK: drugie zwycięstwo Arki Gdynia
Dawid Lis

• Data publikacji: 11.04.2021, 19:10

VBW Arka Gdynia wygrała 71:65 z CCC Polkowice w drugim meczu finału Energa Basket Ligi Kobiet. Zespół z Gdyni prowadzi już 2:0 w serii i tylko jedno zwycięstwo dzieli go od mistrzostwa. Teraz rywalizacja przenosi się do Polkowic.

Pierwszy mecz finału Energa Basket Ligi Kobiet był niezwykle emocjonujący. Jego losy rozstrzygnęły się w samej końcówce, a po pierwsze zwycięstwo w serii sięgnęła VBW Arka Gdynia. Koszykarki z Trójmiasta liczyły na drugą wygraną na własnym parkiecie, co bardzo przybliżyłoby je do zdobycia mistrzostwa. W pierwszych minutach dominował zespół Arki. Gospodynie po czterech minutach prowadziły już z CCC Polkowice 13:4. Ekipa gości zanotowała serię 8:0 i prawie doprowadziła do wyrównania. Arka ponownie odskoczyła i po pierwszej kwarcie wygrywała 21:14.

Na początku drugiej odsłony gry zespół gospodarzy prowadził już 30:16. Jeszcze przed przerwą CCC zmniejszyło różnicę i po dwudziestu minutach przegrywało jedynie 35:38. W kwarcie numer trzy sytuacja była podobna. Najpierw Arka zwiększyła przewagę do ponad dziesięciu punktów, a potem koszykarki CCC ponownie zbliżyły się do rywalek. Po tej części spotkania na tablicy widniał wynik 54:50 na korzyść gospodyń.

Czwarta kwarta rozpoczęła się od dwóch celnych rzutów za trzy punkty CCC. Tym samym zespół z Polkowice przejął prowadzenie. Ten stan trwał tylko chwilę, bo Arka odpowiedziała serią 8:0. Jeszcze na cztery i pół minuty przed końcem był remis 62:62. CCC zaliczyło przestój, nie zdobywając punktów przez prawie cztery minuty. Okazało się to decydujące dla końcowego rezultatu. Na minutę przed ostatnią syreną Arka prowadziła 69:62, a spotkanie zakończyło się wynikiem 71:65.Najskuteczniejsza była Alice Kunek, która zdobyła 22 punkty. Zespół z Gdyni wygrał drugi mecz finałowy u siebie i jest jedno zwycięstwo od zdobycia tytułu. Trzeci mecz w serii odbędzie się w środę w Polkowicach.

VBW Arka Gdynia - CCC Polkowice 71:65 (21:14, 17:21, 16:15, 17:15)

Arka: Kunek 22, Kastanek 17, Spanou 9, Miskiniene 9, Slamowa 7, Balintowa 5, Greinacher 2, Morawiec 0, Rembiszewska 0, Borkowska

CCC: Nacickaite 17, Ellenberg-Wiley 15, Hampton 13, Stankowić 8, Gertchen 6, Telenga 4, Gajda 2, Grabska 0, Tomaszewicz, Jeziorna.