Tenis - ATP Cagliari: Lorenzo Sonego z tytułem
sirobi 2018

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 11.04.2021, 17:48

Lorenzo Sonego po trzygodzinnym boju pokonał Laslo Djere 2:6, 7:6(5), 6:4. Dla Włocha był to drugi tytuł w karierze. Wygrana wywinduje go na 28. lokatę w światowym rankingu.

Cagliari było nowym przystankiem w głównym tourze. W finale pierwszej edycji zagrali rozstawiony z trójką Lorenzo Sonego i Laslo Djere. Wpływ na losy pojedynku mógł mieć fakt, że Włoch miał za sobą dwu i półgodzinną rywalizację z Taylorem Fritzem, a Serb ledwie w 53 minuty uporał się z Nikolozem Basilaszwilim. Była to ich odpowiednio druga i trzecia szansa na turniejowy triumf.

W pierwszym secie wydawało się, że Sonego odczuwa trudy meczu z Amerykaninem i jest skazany na porażkę. Djere bez większych problemów wygrał partię do dwóch. Kolejnego seta Włoch ponownie zaczął od problemów przy własnym podaniu, lecz tym razem skutecznie bronił się serwisem. To właśnie kłopoty z zagrywką pogrążyły w tej partii Serba, który popełniał podwójne błędy w kluczowych momentach. Sonego początkowo wyszedł na prowadzenie 4:1, ale Djere odzyskał właściwy rytm i wygrywał większość długich wymian, doprowadzając do stanu 4:4. Serb miał nawet trzy piłki na 6:5 i kończenie przy własnym serwisie, ale nie wykorzystał tych okazji. Włoch wygrał seta po tie breaku, tym samym potrzebna była decydująca partia.

W niej decydujący okazał się piąty gem, kiedy Djere stracił serwis błędem z forhendu w siatkę. Reprezentant gospodarzy do końca spotkania musiał bronić tylko jednego break pointa i wygrał 6:4. Sonego jest pierwszym Włochem od 2006 roku, który wygrał turniej rangi ATP World Tour rozgrywany na nawierzchni ziemnej w swoim kraju.

Lorenzo Sonego (ITA) [3] - Laslo Djere (SRB) 2:6, 7:6(5), 6:4