La Liga: remis Atletico w Sevilli
DSanchez17/Flickr

• Dodał: Przemysław Flis
  • Data publikacji: 11.04.2021, 23:58

W meczu 30. kolejki La Liga Real Betis podejmował Atletico Madryt. Zespół z Madrytu szybko objął prowadzenie dzięki bramce Yannicka Carrasco. Gospodarze wyrównali po trafieniu Cristiana Tello, a spotkanie zakończyło się rezultatem 1:1. Wskutek remisu w Sevilli ekipa prowadzona przez Diego Simeone powróciła na pierwsze miejsce w tabeli hiszpańskiej ekstraklasy.

Madrycka drużyna świetnie rozpoczęła to starcie. W 5. minucie po zamieszaniu w polu karnym gospodarzy piłka odbiła się od Ángela Correi i trafiła do Yannicka Carrasco, który uderzeniem z najbliższej odległości umieścił ją w siatce. W premierowym fragmencie podopieczni Diego Simeone prezentowali się lepiej od zespołu z Sevilli i mogli to potwierdzić drugim golem. W 15. minucie Saúl Ñíguez uderzył głową na bramkę Betisu, lecz bardzo dobrą interwencją popisał się Claudio Bravo. Później to ekipa prowadzona przez Manuela Pellegriniego doszła do głosu. W 20. minucie po dynamicznej akcji miejscowych Álex Moreno dośrodkował piłkę z lewej strony, a Cristian Tello strzałem z powietrza doprowadził do remisu. W kolejnym fragmencie piłkarze Atletico stosowali wysoki pressing, chcąc wymusić błąd na rywalach, ale to nie przyniosło efektu w postaci groźnych okazji. W 34. minucie Ángel Correa otrzymał podanie z głębi pola i zagrał futbolówkę wzdłuż bramki, ale defensywa zielono-białych oddaliła zagrożenie w tej sytuacji. Chwilę później Emerson podłączył się do akcji ofensywnej, lecz Jan Oblak nie dał się pokonać. W 37. minucie Yannick Carrasco mógł zdobyć drugą bramkę w tym spotkaniu, jednak trafił tylko w boczną siatkę. Po pierwszej połowie na tablicy wyników widniał rezultat 1:1.

Na początku drugiej części po niefortunnym starciu z Aïssą Mandim urazu doznał João Félix. Madrycki zespół musiał sobie radzić bez Portugalczyka, który opuścił boisko. Walczący o mistrzowski tytuł Los Colchoneros dążyli do wywalczenia kompletu punktów, natomiast to gospodarze byli bliżej zdobycia zwycięskiego gola. W 63. minucie bramce Atletico próbował zagrozić Sergio Canales, jednak Jan Oblak nie miał większych problemów z wyłapaniem tego strzału. Później drużyna prowadzona przez Manuela Pellegriniego tworzyła sobie kolejne okazje. W 74. minucie groźne uderzenie Aitora Ruibala zostało zablokowane przez Stefana Savicia. Przed szansą stanął również Diego Lainez, lecz świetną paradę zanotował golkiper przyjezdnych. W końcówce dwie kapitalne okazje miał Ángel Correa, ale jego strzały zatrzymał Claudio Bravo. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 1:1. Dzięki remisowi wywalczonemu na Estadio Benito Villamarín Atletico powróciło na fotel lidera La Liga, jednak po 30 seriach gier podopieczni Diego Simeone mają tylko punkt więcej od Realu Madryt i dwa oczka przewagi nad FC Barceloną.

W następnej kolejce La Liga piłkarze Realu Betis podejmą Valencię CF (18 kwietnia, 18:30). Natomiast Atletico Madryt zagra u siebie z SD Eibar (18 kwietnia, 16:15).

Real Betis - Atletico Madryt 1:1 (1:1)

Bramki: 20' Tello - 5' Carrasco

Real Betis: Bravo - Emerson, Bartra, Mandi, Moreno - Joaquín (63' Juanmi), Canales, Fekir, Rodríguez (90' Carvalho), Tello - Ruibal (75' Lainez).

Atletico Madryt: Oblak - Savić, Giménez, Hermoso (63' Lodi) - Trippier (78' Vrsaljko), Saúl, Koke, Herrera (63' Vitolo), Carrasco - Félix (48' Torreira), Correa.