NHL: triumf Canadiens w kanadyjskim hicie

• Data publikacji: 13.04.2021, 09:18

Dzisiaj rozegrano siedem kolejnych spotkań ligi NHL. Chicago Blackhawks wygrali po dogrywce 4:3 z Columbus Blue Jackets, a Montreal Canadiens pokonali lidera dywizji, Toronto Maple Leafs.

Kilka dni temu Toronto Maple Leafs wygrali u siebie z Montreal Canadiens. Liderzy Dywizji Wschodniej liczyli także na triumf w Montrealu z zespołem, który przegrał trzy ostatnie spotkania. Pierwsza tercja należała jednak do gospodarzy, którzy zajmują czwarte miejsce w tabeli. Po trafieniach Tomasa Tatara i Nicka Suzukiego (w przewadze) było już 2:0. Na początku drugiej części gry dał o sobie znać najlepszy strzelec ligi. Auston Matthews zdobył 32. bramkę w sezonie. Kilka minut później wyrównał John Tavares. Jeszcze w drugiej tercji Canadiens wrócili na prowadzenie za sprawą Josha Andersona. W ostatniej odsłonie spotkania wynik na 4:2 dla ekipy z Montrealu ustalił Tomas Tatar, zdobywając drugą bramkę w tym meczu. Tym samym doszło do małej niespodzianki.

Montreal Canadiens - Toronto Maple Leafs 4:2 (2:0, 1:2, 1:0)

Dogrywka potrzebna była do rozstrzygnięcia meczu Columbus Blue Jackets z Chicago Blackhawks. Gospodarze objęli prowadzenie w 15. minucie, kiedy bramkę w sytuacji sam na sam zdobył Stefan Matteau. Dwie minuty później Blackhawks wykorzystali przewagę, a wyrównał Duncan Keith. W drugiej kwarcie oglądaliśmy tylko jedno trafienie. Na 2:1 dla Blue Jackets trafił Patrik Laine. Później inicjatywę przejęli goście, a gole strzelili Philipp Kuraszew i Brett Connolly. Ekipa gospodarzy wróciła do gry po drugiej bramce Patrika Laine. Ostatecznie doszło do dogrywki. W niej zwycięskie trafienie dla Chicago po dobrej akcji zespołu zdobył Brandon Hagel. W tabeli Dywizji Centralnej Blackhawks zajmują 5. miejsce, a Blue Jackets plasują się dwie pozycje niżej.

Columbus Blue Jackets - Chicago Blackhawks 3:4 (1:1, 1:0, 1:2, 0:1) po dogrywce