Tanis - ATP Monte Carlo: awans Kubota i Koolhofa do drugiej rundy

• Dodał: Tytus Olszewski
  • Data publikacji: 13.04.2021, 16:53

Para Łukasz Kubot/Wesley Koolhof udanie rozpoczęła turniej ATP Masters 1000 w Monte Carlo. W pierwszej rundzie polsko-holenderski duet pokonał Adriana Mannarino i Benoite Paire 7:6(2), 6:3.

Mecz deblowy Łukasz Kubot/Wesley Koolhof - Adrian Mannarino/Benoite Paire podczas ATP Masters 1000 na kortach ziemnych w Monako rozpoczął się z jednodniowym opóźnieniem spowodowanym intensywnymi opadami deszczu. Polsko-holenderska para jest rozstawiona z "szóstką" i była faworytem w starciu z francuskim deblem, chociaż na kortach twardych w tym sezonie nie prezentowała się najlepiej - na dziesięć spotkań wygrała pięć.

Pierwszy set nie rozpoczął się dobrze dla Kubota i Koolhofa, ponieważ przegrali swojego gema, a na tablicy wyników było 0:3. Później już było lepiej i polsko-holenderska para przełamała swoich przeciwników w piątym, a następnie dziewiątym gemie i wyszła na prowadzenie 5:4. Wydawało się, że już pójdzie z górki, Kubot i Koolhof mieli trzy piłki setowe, jednak nie wykorzystali żadnej, a w efekcie przegrali swoje podanie. Wtedy zaczęło się robić niebezpiecznie, bo Mannarino i Paire wygrali swojego gema, a później mieli dwa set pointy, jednak polsko-holenderski duet zachował zimną krew i doprowadził do remisu 6:6. O losach pierwszej partii zadecydować miał tie-break, w którym zdecydowanie lepsza okazała się para z naszym reprezentantem. Cztery razy wygrali podanie Francuzów i zakończyli wynikiem 7:2, a cały set 7:6.

Drugi set był zgoła odmienny od pierwszego, co prawda Kubot i Koolhof tylko raz przełamali rywali w czwartym gemie, ale wystarczyło to do zwycięstwa 6:3. Cały mecz trwał godzinę i dwadzieścia dwie minuty, a zakończył się wynikiem 7:6(2), 6:3. W drugiej rundzie polsko-holenderska para zmierzy się z duetem bardzo dobrych singlistów Fabio Fogninim i Diego Schwartzmanem, którzy pokonali debla Marach/Saville 6:4, 7:5. Spotkanie 1/8 finału zaplanowane jest na środę (14 kwietnia) o 10:00.

Łukasz Kubot/ Wesley Koolhof (POL/NED)[6] - Adrian Mannarino/Benoite Paire (FRA) - 7:6(2), 6:3

Tytus Olszewski – Poinformowani.pl

Tytus Olszewski

Miłośnik ogólnie pojętego sportu, a przede wszystkim narciarstwa alpejskiego oraz tenisa ziemnego. Zawodnik amator oraz trener narciarstwa. Na codzień studiuje na Uniwersytecie Jagiellońskim, a w wolnych chwilach lubi pisać artykuły. Redaktor w Poinformowani.pl oraz radiu UJOT FM.