Liga Mistrzów: Bayern nie dał rady, PSG w półfinale!
Zakarie Faibis/Wikimedia/CC BY-SA 4.0

• Data publikacji: 13.04.2021, 22:53

We wtorek, 13 kwietnia, rozegrano pierwsze rewanżowe mecze ćwierćfinałowe Ligi Mistrzów. Na Parc de Prince PSG podejmowało Bayern Monachium. W meczu lepsi okazali się goście, którzy wygrali 1:0, a w dwumeczu padł remis 3:3. Jednak dzięki większej ilości bramek na wyjeździe do półfinału awansowali paryżanie.

Mistrzowie Niemiec byli w bardzo ciężkiej sytuacji przed dzisiejszym pojedynkiem. W pierwszym meczu na Allianz Arenie triumfowali piłkarze PSG. Paryżanie wygrali 3:2, a bramki strzelali Marquinhos i dwukrotnie Kylian Mbappe. Wtorkowy mecz mógł świetnie rozpocząć się dla gospodarzy. W 3. minucie ruszył z piłką prawą stroną boiska i wbiegając w pole karne, minął obrońcę Bayernu, a następnie oddał płaski strzał w kierunku dalszego słupka, ale futbolówka minęła bramkę. W kolejnych minutach przewagę w posiadaniu piłki mieli Bawarczycy, jednak kompletnie z nic niej nie wynikało.

Od 15. minuty goście jeszcze bardziej zintensyfikowali swoje ataki, jednak nadal nie byli w stanie oddać strzału na bramkę Keylora Navasa (PSG). W 25. minucie w końcu mieliśmy uderzenie piłkarzy Bayernu. Leroy Sane (Bayern) otrzymał piłkę przed polem karnym, minął obrońcę PSG i zdecydował się na uderzenie z okolicy szesnastego metra, ale futbolówka przeleciała obok lewego słupka. Chwilę później swoją okazję miał Joshua Kimmich (Bayern), ale jego próba również okazała się niedokładna.

Następnie atak wyprowadzili gospodarze, a swoją szansę z bliska zmarnował Neymar (PSG). Kilka minut później ponownie Brazylijczyk mógł otworzyć wynik meczu. Zawodnik PSG otrzymał piłkę na prawym skrzydle, wbiegł z nią w pole karne i oddał ładny strzał w kierunku prawego słupka, ale doskonale bronił Manuel Neuer (Bayern). W 37. minucie trzecią z rzędu okazję miał były gracz Barcelony. Po rzucie wolnym z lewej strony boiska piłka trafiła do Neymara, który zrobił sobie trochę miejsca tuż przy linii pola karnego i oddał piękny techniczny strzał na bramkę, ale trafił on jedynie w poprzeczkę. W kolejnej akcji znowu reprezentant Brazylii obił bramkę Bawarczyków. Tym razem dostał piłkę z lewej strony od Mbappe, a jego uderzenie odbiło się od prawego słupka!

W 41. minucie po serii niepowodzeń gospodarzy ruszyli goście. David Alaba (Bayern) strzelał z pola karnego, ale piłka odbiła się od jednego z obrońców, a dopadł do niej Maxim Choupo-Moting (Bayern) i główką wpakował ją do bramki, czym otworzył wynik meczu. Chwilę później Alaba popisał się fenomenalnym strzałem z około 35 metrów, ale to uderzenie fantastyczną interwencją zatrzymał Navas. Niedługo po tym sędzia zakończył pierwszą połowę meczu.

Druga część meczu mogła rozpocząć się świetnie dla gości. Piłka trafiła do stojącego przed polem karnym Alaby, a ten po jej przyjęciu i ustawieniu huknął na bramkę, ale futbolówka przeleciała tuż obok prawego słupka. W kolejnej akcji kolejny już raz zawiódł Neymar. Brazylijczyk dostał podanie krosowe w polu karnym za obrońców Bayernu, ale jego strzał z pierwszej piłki przeleciał wysoko nad poprzeczką. W 51. minucie Neymar zagrał dalekie podanie do Mbappe, ale Francuza świetnym wyjściem z bramki zatrzymał Neuer, który wybił piłkę daleko w pole.

W 54. minucie ładną akcję wyprowadzili gospodarze. Mbappe przerzucił piłkę z lewej strony na prawą, do Angela Di Marii (PSG), który wszedł z nią w pole karne i strzelał, ale futbolówka odbiła się od Neuera, a wtedy świetną okazję miał... Neymar, który mógł wpakować piłkę do pustej bramki, ale w nią nie trafił, a paryżanie musieli zadowolić się rzutem rożnym, z którego nie udało zagrozić bramce. W 62. minucie Sane fantastycznym podaniem znalazł w polu karnym Thomas Muellera (Bayern), ale próbę Niemca udaremnił Navas. Po pięciu minutach Sane ponownie popisał się niezłym podaniem. Tym razem zaadresował je do Kingsleya Comana (Bayern), ale Francuz, zamiast strzelać próbował jeszcze odegrać do jednego z kolegów i piłkę przejęli obrońcy PSG.

W 76. minucie Moise Kean (PSG) dostał ładne podanie na lewą stronę boiska. Włoch po przyjęciu piłki dostał się z nią w pole karne, ale jego strzał przeleciał kilka metrów nad bramką. Chwilę później piłkę w siatce umieścił Mbappe, ale sędzia odgwizdał spalonego. W 82. minucie kolejny raz w tym meczu prawym skrzydłem pognał Sane, jednak tym razem Niemiec sam spróbował zdobyć gola, ale jego płaskie uderzenie przeleciało tuż obok lewego słupka.

Bawarczycy do końca meczu starali się zdobyć bramkę dającą awans, ale paryżanie skutecznie im to utrudniali i to oni weszli do półfinału Ligi Mistrzów.

PSG - Bayern Monachium 0:1 (0:1)
Dwumecz: 3:3 (awans PSG dzięki bramkom na wyjeździe)

Bramki: 40' Choupo-Moting
PSG: Navas - Diallo, Kimpembe, Danilo, Dagba (59' Bakker) - Paredes, Gueye - Draxler (72' Kean), Neymar, Di Maria (88' Herrera) - Mbappe
Bayern: Neuer - Davies (71' Musiala), Hernandez, Boateng, Pavard - Alaba, Kimmich - Coman, Mueller, Sane - Choupo-Moting (85' Martinez)
Żółte kartki: 52' Alaba, 68' Mueller - 55' Dagba, 90' Herrera
Sędzia: Daniele Orsato