Tenis - WTA Charleston: porażka Linette po dramatycznej batalii
Tatiana from Moscow/ Wikimedia

• Dodał: Marcin Zagól
  • Data publikacji: 13.04.2021, 23:07

Po ponad dwugodzinnym pojedynku Magda Linette przegrała w meczu I rundy z Marią Camilą Osorio Serrano 3:6 6:4 5:7 i odpadła z turnieju WTA w Charleston. Polka prowadziła w decydującym secie 5:3, lecz ugięła się pod presją i nie wykorzystała przewagi.

Początek spotkania był bardzo wyrównany, a premierowy gem należał do jednych z najdłuższych w secie. Ostatecznie po 5 szansach na brejka Linette zdobyła przełamanie, a następnie wygrała swój gem serwisowy i wyszła na prowadzenie 2:0. W następnym gemie miała kolejne dwie okazje na wygranie serwisu rywalki, lecz Osorio Serrano tym razem zdołała się obronić i utrzymała podanie. To był kulminacyjny moment partii, gdyż od tego momentu Kolumbijka wygrała 4 kolejne gemy i prowadziła 5:2. Następnie świeżo upieczona triumfatorka turnieju WTA w Bogocie zamknęła seta przy swoim podaniu, wygrywając 6:3.

Kolejna odsłona rozpoczęła się fantastycznie dla Polki, która już w pierwszym gemie rywalki zanotowała przełamanie i wyszła na prowadzenie 3:0. Następnie Kolumbijka wygrała swój gem serwisowy i od tego momentu ani razu serwująca nie zdołała utrzymać swojego podania w przebiegu całego seta. To doprowadziło do 6 kolejnych przełamań z rzędu i ostatecznie korzystniej wyszła z tego Linette, która wygrała drugiego seta 6:4.

W przerwie między drugą a trzecią partią Osorio Serrano poprosiła o przerwę medyczną, wyraźnie wskazując na problemy z lewym udem. Decydująca odsłona w porównaniu do poprzednich partii miała zdecydowanie bardziej wyrównany przebieg, a żadna z tenisistek nie potrafiła zdobyć większej przewagi. Przy stanie 4:3 Linette zdobyła przełamanie i wydawało się, że zmierza w dobrym kierunku po zwycięstwo w meczu. Niestety, w kluczowym momencie nastąpił słabszy okres gry Polki, a rywalka skrzętnie to wykorzystała, wygrywając 4 gemy z rzędu, triumfując w meczu 2:1.

W kolejne rundzie rywalką Marii Camili Osorio Serrano będzie Christina McHale. Amerykanka na otwarcie pokonała włoską weterankę, Sarę Errani 7:6(3) 6:3.

Magda Linette (POL) [2] - Maria Camila Osorio Serrano (COL) [SE] 3:6 6:4 5:7