ME w triathlonie: Słupek blisko medalu

• Dodał: Mateusz Górecki
  • Data publikacji: 23.07.2018, 11:09

Czwarte miejsce Roksany Słupek w wyścigu juniorek to największy sukces polskich triathlonistów startujących na mistrzostwach Europy w estońskim Tartu. Zawody odbywały się na dystansie sprinterskim.

19-letnia Polka po odcinku pływackim znajdowała się mniej więcej w połowie stawki. W pozostałych dwóch konkurencjach musiała gonić czołową grupę. Już na trasie kolarskiej Słupek odrobiła część strat, a świetny bieg pozwolił reprezentantce Polski na włączenie się do walki o medale. Ostatecznie Słupek finiszowała jako czwarta, dwanaście sekund za brązową medalistką.

Na 40. miejscu sklasyfikowana została Magdalena Sudak. W wyścigu juniorów Maciej Falbogowski był 50., a Tomasz Maksymowicz 60. W rywalizacji sztafet mieszanych polscy juniorzy zajęli szesnaste miejsce.

W rywalizacji elity kobiet najlepsze z Polek uplasowały się w połowie stawki. Maria Cześnik była 22. i na metę wpadła tuż przed Alicją Ulatowską. Wynik Cześnik w wyścigu elity mężczyzn powtórzył Kacper Stępniak, który finiszował cztery miejsca wyżej niż Michał Oliwa. Pozostali biało-czerwoni zajęli dalsze miejsca.