PlusLiga: PGE Skra Bełchatów vs VERVA Warszawa Orlen Paliwa [ZAPIS LIVE]
Daria Jańczyk

PlusLiga: PGE Skra Bełchatów vs VERVA Warszawa Orlen Paliwa [ZAPIS LIVE]

  • Dodał: Aleksandra Suszek
  • Data publikacji: 14.04.2021, 20:05

PGE Skrę Bełchatów z dalszej rywalizacji o mistrzostwo kraju wyeliminowała ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Z kolei warszawianie ulegli w dwumeczu Jastrzębskiemu Węglowi. Dziś obie drużyny rozegrają swój pierwszy mecz, którego stawką jest brązowy krążek PlusLigi. Kto po zejdzie z boiska jako zwycięzca i po pierwszej kolejce będzie bliżej medalu? Zapraszamy na relację LIVE z tego wydarzenia, która rozpocznie się już o godz. 17:30!

 

PGE Skra Bełchatów - VERVA Warszawa Orlen Paliwa 2:3 (25:15, 20:25, 25:11, 19:25, 19:21)

bilans meczowy - 0:1

Relacja na żywo

To jednak nie koniec dzisiejszych emocji siatkarskich. Już o 20:30 swój mecz rozpocznie ZAKSA Kędzierzyn-Koźle oraz Jastrzębski Węgiel. Na relację LIVE z tej batalii o mistrzostwo Polski zapraszamy i dziękujemy za wspólne śledzenie meczu o 3. miejsce!

Bardzo wyrównany był ten mecz, ale obfitował również w liczne błędy własne po obu stronach - głównie zagrywka dzisiaj była słabym elementem w grze obu drużyn. VERVA Warszawa zwyciężyła pierwsze starcie i to ona jest bliżej medalu. Kolejny mecz między tymi dwoma drużynami już w niedzielę o godz. 14:45.

Statuetkę MVP zasłużenie otrzymał Igor Grobelny.

19:21 Asem serwisowym kończy Bartosz Kwolek, bo piłka wpada szczęśliwie w boisko po tym, jak zatoczyła się na siatce. Verva bliżej brązowego medalu.

19:20 Superlak kończy z lewego skrzydła mimo podwójnego bloku Skry.

19:19 Kolejna pomyłka Petkovicia. Serb szczęśliwie dla Skry poprawia się w kolejnej akcji.

18:18 Kolejna zepsuta zagrywka bełchatowian.

18:17 Sawicki dał radę! Matchball dla Skry, a młody przyjmujący wchodzi na zagrywkę.

17:17 Zaryzykował teraz Petković, ale znów nie wytrzymuje presji w końcówce.

17:16 Ależ walka w tej akcji! Szansę na skończenie miał teraz serbski atakujący, ale Grobelny wykorzystał pomyłkę Petkovicia. Po chwili myli się jednak na zagrywce. Gramy dalej!

16:15 W idealnym miejscu znalazł się Dusan Petković. Potrójny blok nie zdołał go zatrzymać i piłka wpadła idealnie w środek boiska warszawian.

15:15 Grobelny ciągnie swoją drużynę dalej. Wybija piłkę po rękach przeciwnika daleko w trybuny.

15:14 Michał Superlak atakuje pomiędzy blokiem bełchatowian, ale przekroczył linię pod siatką. Kolejna szansa dla Skry.

14:14 Szybko odpowiada Superlak. Verva tak łatwo nie odda tego meczu, będzie walka na przewagi.

14:13 Petković robi to, co do niego należy! Piłka meczowa dla Skry Bełchatów.

13:13 Udana seria punktowa dla stołecznych. Grobelny idealnie trafia w "pomarańczowe" i znów o czas prosi trener bełchatowian. Szykuje się nerwowa końcówka.

13:12 Ten sam błąd popełnia jednak Karol Kłos, a Piotr Nowakowski ratuje swoją drużynę atakiem w strefę Sawickiego. Czas dla trenera Gogola.

13:10 W ważnym momencie piłki na drugi koniec boiska nie przebija De Haro. To może kosztować Vervę przegrany mecz.

12:9 Pokaz siły po obu stronach. "Bomba" Grobelnego z zagrywki nie zaskoczyła jednak bełchatowian na tyle, by oddali punkt. Kolejna akcja znów w wykonaniu Sawickiego.

10:8 Budują swoją przewagę "Żółto-Czarni". Verva jednak nie odpuszcza bo Andrzej Wrona atakuje po skosie.

9:7 Ebadipour nie spuszcza z tonu! Świetny atak ze skrzydła w strefę obrony warszawian. Szybko odpowiada Superlak, który otrzymuje bardzo dobrą piłkę od Trinidada De Haro.

8:6 Po zmianie stron ze środka odpowiada Piotr Nowakowski.

8:5 Mocno po dłoniach przyjezdnych atakuje Mateusz Bieniek.

7:4 Kolejny serwis w aut, ale na prawym skrzydle jest przecież Petković, który umie wykorzystywać najważniejsze akcje.

6:3 Kolejna dobra zagrywka w wykonaniu Sawickiego! To trzeba powiedzieć - bardzo dobry mecz w wykonaniu tego przyjmującego. O czas poprosił Andrea Anastasi.

5:3 Po punktowej zagrywce często kolejna jest nieudana i tak też było w przypadku Petkovicia. Serbowi udaje się jednak zdobyć punkt w ataku, uderzając pomiędzy blokiem Vervy.

4:1 Dusan Petković robi swoje w polu serwisowym! Kolejny as serwisowy na konto Serba.

3:1 Tym razem przestrzelił, ale w ataku popisał się Karol Kłos.

2:0 Mateusz Bieniek po dłoniach Superlaka rozpoczyna decydującą partię. Środkowy świetnie broni również atak Grobelnego w kolejnej akcji, którą skutecznie kończy Sawicki.

POCZĄTEK TIE-BREAK'A

19:25 Milad Ebadipour trafia jeszcze w "pomarańczowe", ale psuje serwis Bartosz Filipiak. Będziemy mieli tie-break'a w Bełchatowie!

18:24 Michał Superlak atakuje po bloku i warszawianie mają piłkę setową.

18:23 Karol Kłos po bloku w aut. Przewaga Vervy jest jednak naprawdę wysoka.

17:23 Bartosz Kwolek po prostej, mijając tylko Ebadipoura na siatce. Irańczyk w kolejnej akcji również nie popisuje się skuteczną akcją. Nie są w stanie powstrzymać przeciwników bełchatowianie.

16:21 Atak zerwał także Sawicki, który zbyt mocno uderzył po skosie. To już pięć punktów przewagi dla Vervy.

16:20 Kiepski moment wybrał Petković na zepsutą zagrywkę.

16:19 Teraz już zdobywają cenny punkt gospodarze. Ebadipour wrzuca piłkę w boisko przy czystej siatce.

15:19 Mocno przestrzelił środkowy Skry, psując zagrywkę. Kolejne rozegranie bełchatowian uznane za piłkę niesioną - kontrowersyjna decyzja sędziego.

15:17 Rozgromił teraz przyjęcie Mateusz Bieniek! Wykorzystuje to ponownie Sawicki, który nie daje szans blokującym z Warszawy. Tym razem o czas prosi Andrea Anastasi.

14:17 Michał Mieszko Gogol zareagował czasem dla swojej drużyny, co pomogło w kolejnej akcji bełchatowianom. Udany atak Mikołaja Sawickiego z lewego skrzydła.

13:16 Michał Superlak też nie obronił się przed zepsutą zagrywką. Na skrzydle jest jednak Grobelny, który skutecznie wybija piłkę po bloku w aut.

12:15 Pokaz siły po obu stronach. Kończy Igor Grobelny.

12:13 Kacper Piechocki dobrze zareagował na skrót Piotra Nowakowskiego. Mikołaj Sawicki po raz kolejny świetnie zaprezentował się w ataku, choć nie miał najłatwiejszej piłki.

11:12 Po udanej akcji przyszedł czas na pomyłkę w zagrywce - niewiele zabrakło, aby Kwolek trafił w "pomarańczowe". Problem z oceną piłki miał także Igor Grobelny.

9:12 Na kłopoty - Dusan Petković. Serb pokonuje Kwolka na siatce, atakując tuż nad jego ramieniem. Przyjmujący Vervy rehabilituje się w kolejnej akcji, omijając Ebadipoura.

8:11 Poczekał teraz doświadczony Nowakowski na siatce. Karol Kłos poległ w pojedynku ze środkowym Vervy. Asem serwisowym imponuje także Trinidad De Haro i o czas prosi trener Gogol.

8:9 Swoje robi serbski atakujący - wepchnął piłkę między blokujących, a siatkę. Kwolek odpowiada jednak tym samym z lewego skrzydła, wciskając piłkę pomiędzy Kłosa, a Sawickiego.

7:8 Bieniek skończył zanim stołeczni zdążyli zareagować pod siatką. Po drugiej stronie odpowiedział Kwolek, uderzając po wysokim bloku bełchatowian.

6:6 Zastanawiająca jest ilość zepsutych zagrywek po obu stronach. Kolejna to już w wykonaniu Grzegorza Łomacza, a to samo zaraz zaprezentowali warszawianie.

5:5 Nie zdołali wybronić piłki bełchatowianie. W kolejnej akcji Irańczyk rehabilituje się w ataku, wybijając piłkę w aut po bloku.

4:4 Przeciska się Kwolek pomiędzy bełchatowian pod siatką. Kolejna akcja już na korzyść Skry, bo Superlak nie wymierzył w blok przeciwników.

3:3 Petković bezbłędnie w "pomarańczowe". Podwójny blok warszawian nie zdołał go zatrzymać.

2:3 Spóźnili się teraz w bloku bełchatowianie, a Igor Grobelny idealnie zmieścił się w boisku. Jednak "co się odwlecze, to nie uciecze", bo Sawicki kończy kolejną akcję w pojedynku jeden na jednego.

1:1 Sawicki odpowiada dokładnie taką samą akcją.

0:1 Mocno zaczynają stołeczni siatkarze. Janek Król po bloku Skry.

POCZĄTEK 4. SETA

25:11 Petković nie zdecydował się na mocny atak, co się opłaciło, bo warszawianom nie udało się wyasekurować. Seta ponownie kończy Mikołaj Sawicki atakiem ze środka. Koncertowo grają dzisiaj bełchatowianie!

23:11 Kwolek nie miał szans na punkt, bo tym razem na prawym skrzydle wyrośli Łomacz z Kłosem. Blok to zdecydowanie mocna strona bełchatowian.

22:10 Pomylił się na zagrywce Dusan Petković, ale kolejna akcja należy już do Karola Kłosa.

21:9 Doskonale pracują bełchatowianie w bloku. To już drugi punkt w tym elemencie na koncie Sawickiego.

20:9 Udało się teraz Szalpukowi przechytrzyć przeciwników. Sawicki nie zdążył podłożyć ręki pod piłkę. W kolejnej akcji popełnił błąd Janek Król.

19:8 Sawicki świetnie w kontrataku. Młody przyjmujący zmieścił się idealnie między blokiem, a antenką.

18:8 Ale co mają począć warszawianie, skoro Mateusz Bieniek swoim zasięgiem całkowicie przewyższa blok Vervy...

17:7 Punkt zdobywa w końcu Bartosz Kwolek, a dotrzymuje mu kroku Andrzej Wrona.

17:5 Pogrom w Bełchatowie. Ebadipour idealnie trafia w trzeci metr, mijając podwójny blok Vervy.

16:5 Grzegorz Łomacz również postanowił zawojować w zagrywce.

15:5 Ależ "czapa" w wykonaniu Ebadipoura! Nie miał teraz szans Janek Król!

14:5 Kolejna zepsuta zagrywka Vervy mści się dodatkowym punktem dla Skry. Później w ataku myli się także Grobelny - spore problemy mają w tym secie przyjezdni i nadal nie mogą znaleźć sposobu na przeciwników z Bełchatowa.

12:5 Teraz udało się Królowi pokonać blok Skry. Grobelny również nie próżnuje w ataku, wciskając piłkę pomiędzy dwóch blokujących.

12:3 Przerwa dała trochę wytchnienia, ale bełchatowianie jako pierwsi to wykorzystują.

11:3 Petković w pojedynku jeden na jednego wygrywa z Bartoszem Kwolkiem. Kolejne problemy Verva ma w przyjęciu, co skrzętnie wykorzystują bełchatowianie. Kolejna przerwa dla trenera Anastasiego.

9:3 Wreszcie przełamali warszawianie swój przestój, ale po drugiej stronie jest Mikołaj Sawicki.

8:1 Kolejny punkt dokłada Dusan Petković! Piłka z zagrywki przetoczyła się po siatce i wpadła w boisko. Serb doskonale radzi sobie w tym elemencie, bo i kolejna akcja bezpośrednio z zagrywki korzystna dla Bełchatowa.

6:1 Niesamowity koncert Bełchatowa! Ebadipour nic sobie nie robi z potrójnego bloku przeciwników. Zdenerwowany Anastasi prosi o przerwę.

5:1 Myli się teraz Michał Superlak! W kolejnej akcji również nie daje rady bełchatowianom, a fenomenalny blok postawił Mikołaj Sawicki.

3:1 Nieudana zagrywka z rąk Bieńka, ale kolejna akcja już bezbłędna w wykonaniu Petkovicia.

2:0 Do gry powraca również Petković. Serb w poprzednim secie popełnił kilka błędów w ataku, ale teraz przedarł się przez potrójny blok.

1:0 Trafił w ręce warszawian Mateusz Bieniek.

POCZĄTEK 3. SETA

20:25 Sporo wątpliwości ma dziś sędzia główny. Challenge na żądanie sędziego wskazał, że tym razem Irańczyk pomylił się, uderzając w aut.

20:24 Mateusz Bieniek z przechodzącej piłki. Cichym bohaterem tej akcji jest Ebadipour, który posłał świetną zagrywkę. Czas dla trenera Anastasiego.

19:24 Bronią się jeszcze gospodarze - Sawicki kończy z lewej flanki.

18:24 Zupełnie odwróciła się sytuacja z pierwszej partii. Teraz bełchatowianie mają problemy ze skończeniem czegokolwiek. Piłka setowa dla Warszawy.

17:22 Superlak niecierpliwił się na zagrywce i zagrał jeszcze przed gwizdkiem sędziego. Powtórzona akcja już dla Warszawy.

17:22 Igor Grobelny pokonuje podwójny blok bełchatowian. Omija Ebadipoura i Bieńka, atakując po skosie nad dłońmi przeciwników.

17:20 Mitić i Filipiak również zaliczają występ w dzisiejszym spotkaniu. Dobre rozegranie w wykonaniu atakującego i świetny blok Bieńka w kolejnych akcjach.

15:19 Skrót w wykonaniu Nowakowskiego zaskoczył Bieńka. Niezbyt udane przyjęcie wpłynęło na słabe rozegranie akcji, co wykorzystali warszawianie.

15:18 Blok bełchatowian i brak asekuracji po stronie Vervy skutkują punktem na korzyść Skry. Niepotrzebne są jednak tak liczne błędy w polu serwisowym.

14:17 Na boisku pojawia się Robert Milczarek - libero występuje dziś w roli przyjmującego. Nie daje to jednak dobrej zmiany, bo Petković znów nie kończy swojego ataku.

13:16 Nie dał teraz szans rywalom Igor Grobelny, wybijając piłkę w aut po bloku. Przerwa na żądanie trenera Gogola.

13:15 Wojtaszek bardzo czujnie w obronie! Libero dał szansę warszawianom na wyprowadzenie udanej kontry.

13:14 Wyczekali bełchatowianie Superlaka na siatce, ale niestety popełnili błąd dotknięcia siatki.

13:13 Kolejna trudna zagrywka, ale już przyjęta przez stołecznych siatkarzy. Petković zerwał atak, jednak Ebadipour w kolejnej akcji posyła pipe'a.

12:12 Dusan Petković technicznie kiwa na siatce, a po chwili dokłada jeszcze dwie "bomby" bezpośrednio z zagrywki! Świetna dyspozycja Serba.

9:12 Obserwujemy teraz rywalizację punkt za punkt. Z prawej strony kończy Petković, który jest aktualnie jednym z najskuteczniejszych zawodników po stronie Skry. Później kolejną zagrywkę psuje Bieniek i punkt dla przyjezdnych.

7:10 Trinidad De Haro uruchomił teraz Wronę na środku.

7:9 Piotr Nowakowski również potrafi mocno zaatakować i pokazał to właśnie teraz. Szybko jednak odpowiedział Sawicki. Stopniała przewaga stołecznych.

6:8 Kolejny challenge na korzyść bełchatowian. W następnej akcji Milad Ebadipour ogrywa blok Vervy.

4:8 Bardzo dobrze wybrnął pod siatką Trinidad De Haro. Akcję skończył Superlak i już cztery "oczka" w zapasie Warszawy.

4:7 Ogromną siłę w ataku prezentuje teraz Serb.

3:7 Szczęście tym razem sprzyja Vervie. Atak Petkovicia wraca i spada prosto w końcową linię boiska. O czas prosi trener Gogol.

3:6 Przyjęcie Skry nie było najlepsze. Warszawianie otrzymali piłkę na tacy, co wykorzystał Kwolek, wrzucając piłkę prosto w "pomarańczowe" przez ramię Sawickiego.

3:4 Michał Mieszko Gogol ma nosa do challenge'ów. Długo sprawdzano tę akcję i ostatecznie zdecydowano o powtórzeniu akcji.

3:4 Serbski atakujący świetnie po skosie. Szybko odpowiada Grobelny, wciskając piłkę między siatkę, a zawodników.

2:3 Challenge musiał rozwiać wątpliwości obu drużyn. Dusan Petković zahaczył o dłonie warszawian. Bieniek psuje kolejną zagrywkę.

1:2 Musieli teraz pobiegać bełchatowianie, bo serwis Grobelnego rozgromił przyjęcie rywali. Akcję kończy jednak Superlak.

1:1 Dłuższa akcja na otwarcie drugiego seta. Mateusz Bieniek kończy ze środka. Po chwili zagrywkę psuje Karol Kłos.

25:15 Czujnie Serb teraz w obronie. Mikołaj Sawicki kończy pierwszą partię - świetne wejście młodego przyjmującego.

24:15 Petković nic sobie nie robi z podwójnego bloku warszawian. Piłka setowa dla Skry.

23:14 Wyczyścił teraz siatkę Trinidad De Haro. Piotr Nowakowski miał spore pole do popisu.

23:13 Grają teraz punkt za punkt obie drużyny. Kolejny punkt dla Skry z rąk Mikołaja Sawickiego.

21:12 Kolejna z rzędu zepsuta zagrywka - tym razem Jakub Kowalczyk.

20:11 Mimo słabej obrony Wojtaszka wyszedł z opresji Bartosz Kwolek. Przyjmujący trafia w strefę Karola Kłosa.

19:10 Nie zwalnia ręki Kłos na siatce. Serwis tym razem nie udał się Sawickiemu, ale sporo błędów w tym elemencie popełniają również siatkarze Vervy.

17:9 Świetnie Mikołaj Sawicki! Wyblok warszawian i kolejny punkt przewagi Skry.

16:9 W drugiej próbie kończy Grobelny.

16:8 Igor Grobelny trafia w Ebadipoura, ale irański przyjmujący szybko rehabilituje się w ataku.

15:7 Mateusz Bieniek nie zwalnia ręki na zagrywce. Jego regularność skutkuje, bo choć warszawianie piłkę odebrali, nie udało im się wyprowadzić ataku.

13:7 Krótka przerwa na żądanie Andrei Anastasiego wybiła Irańczyka z rytmu. Zepsutą zagrywkę prezentuje natomiast również Bartosz Kwolek.

12:6 Ależ ściana po stronie Skry! Asa serwisowego dokłada Milad Ebadipour i już sześć "oczek" przewagi bełchatowian.

10:6 Superlak obija blok Ebadipoura, po czym piłka upada na aut. Kolejny punkt już dla Bieńka.

9:5 Float Karola Kłosa wciąż nie jest dla warszawian najprzyjemniejszych, ale udało im się rozegrać akcję. Szybko jednak przysłowiową "czapą" odpowiadają bełchatowianie.

8:4 Problemy Wojtaszka po zagrywce Kłosa dały odzwierciedleniem w udanej kontrze Skry. Ebadipour skuteczną akcją zmusił trenera Anastasiego do wykorzystania przerwy.

7:4 Kolejna zagrywka już w aut, ale punkt momentalnie odrabia Petković.

6:3 Mikołaj Sawicki zdobywa swój pierwszy punkt w tym meczu. Warto obserwować tego zawodnika, gdyż jest to dla niego niepowtarzalna szansa na zaistnienie. Młody przyjmujący dobrze o tym wie i od razu zdobywa asa serwisowego!

4:3 Zawisnął w powietrzu teraz Karol Kłos! Nie próżnuje także Petković, który na zagrywce póki co spisuje się bardzo dobrze.

2:2 Michał Superlak z piłki przechodzącej - nie miał szans Piechocki na obronę tej akcji.

2:1 Igor Grobelny prosto w środek boiska z lewego skrzydła.

2:0 Premierowy punkt zdobywa Dusan Petković. Już pierwsza piłka poszła w strefę młodego Sawickiego, który dziś debiutuje w pierwszym składzie. Asem serwisowym popisuje się także Mateusz Bieniek.

Rozpoczynamy spotkanie! SKŁADY: PGE Skra Bełchatów: Kłos, Ebadipour, Petković, Łomacz, Bieniek, Sawicki, Piechocki VERVA Warszawa Orlen Paliwa: Kwolek, De Haro, Wrona, Nowakowski, Grobelny, Superlak, Wojtaszek

Warto przypomnieć, że bełchatowian czeka spora zmiana w składzie. Taylor Sander, który od dłuższego czasu występował w pierwszym składzie, nie wystąpi w barwach Skry do końca tego sezonu - powodem jest uraz stawu skokowego, jakiego przyjmujący nabawił się w poprzednim meczu.

Już za kilka godzin dowiemy się, kto po pierwszym starciu przybliży się do brązowego medalu mistrzostw Polski. Skra Bełchatów czy Verva Warszawa? Emocje rozpoczną się już o godz. 17:30.

Aleksandra Suszek – Poinformowani.pl

Aleksandra Suszek

Od dziecka jestem zagorzałym kibicem Biało-Czerwonych. Najbliżej mi do siatkówki i skoków narciarskich, jednak śledzę prawie każde zawody, w których występują nasi reprezentanci. Na portalu zajmuję się głównie siatkowką, piszę także o piłce ręcznej, lekkoatletyce, wioślarstwie, szermierce i łyżwiarstwie figurowym.