Liga Mistrzów: Manchester City wygrywa i awansuje do półfinału!
Валерий Дед [CC BY 3.0]/Wikimedia Commons

• Data publikacji: 14.04.2021, 22:56

Po słabej pierwszej połowie i bardzo dobrej drugiej, Manchester City awansował do półfinału Ligi Mistrzów, pokonując Borussię Dortmund 2:1, a w dwumeczu 4:2. Tym samym podopieczni Pepa Guardioli zmierzą się w dwumeczu z PSG.

Piłkarze z Dortmundu od początku spotkania podeszli do rywala wysokim pressingiem. Dzięki temu, pierwszą okazję w 6.minucie meczu miał Dahoud, którego próbę z dystansu obronił Ederson. W 15. minucie dość niespodziewanie na prowadzenie wyszli gospodarze. Strzał Dahouda zablokowali stoperzy "The Citizens", ale do piłki dopadł Bellingham i przepięknym, precyzyjnym strzałem w prawy górny róg bramki, zdobył bramkę dla BVB. Dwie minuty później, stoperzy City w ostatniej chwili zablokowali strzał Marco Reusa. Chwilę później, Ederson obronił uderzenie głową Akanjiego. W 25. minucie potężne uderzenie Kevina De Bruyne zatrzymało się na poprzeczce bramki Borussi. W 32. minucie stuprocentową okazję dla Manchesteru City zmarnował Mahrez, którego strzał w sytuacji sam na sam obronił Hitz. Kolejną dobrą interwencją, bramkarz BVB popisał się w 37. minucie, kiedy obronił strzał głową Zinczenki z pięciu metrów.

Druga połowa zaczęła się od "centrostrzału" Zinczenki, który omal nie zaskoczył Hitza. W 52. minucie, po zagraniu ręką Emre Cana, sędzia podyktował rzut karny dla Manchesteru City. Do piłki podszedł Riyad Mahrez i pewnym uderzeniem doprowadził do wyrównania w meczu. W 58. minucie obrońcy BVB zdołali zablokować uderzenie z pola karnego Kevina De Bruyne. Dziesięc minut później, z rzutu wolnego wrzucał Marco Reus, a minimalnie niecelnie główkował Mats Hummels. W 74. minucie w pole karne wpadł De Bruyne, ale kolejną dobrą paradą popisał się Hitz. Świetnie spisujący się bramkarz BVB skapitulował minutę później, kiedy przepuścił strzał z dytansu Phila Fodena. Piłkarze Manchesteru City, ale strzał z dystansu Zinczenki odbił Hitz, a zabrakło dobitki. W 87. minucie kontrę przeprowadzili "The Citizens" ale Riyad Mahrez nie potrafił skutecznie zakończyć akcji zespołu.

Borussia Dortmund - Manchester City 1:2(1:0)

Bramki: Bellingham 15' - Mahrez 55'(k.), Foden 75'

Borussia Dortmund: Hitz - Morey(81' Tigges), Akanji, Hummels, Guerreiro - Bellingham(80' Brandt), Can, Dahoud (75' Hazard) - Knauff(68' Reyna), Haaland, Reus

Manchester City: Ederson - Walker, Stones, Dias, Zinczenko - De Bruyne, Rodri, Gundogan - Mahrez(88' Sterling), Silva, Foden

Żółte kartki: Bellingham 39'

Sędziował: Carlos Del Cerro