Podsumowanie Fortuna 1 Ligi: festiwal bramek w Chojnicach

• Data publikacji: 23.07.2018, 12:00

W miniony weekend, podobnie jak Lotto Ekstraklasa, wystartowała Fortuna 1 Liga. Najciekawiej było w Chojnicach, gdzie miejscowa Chojniczanka podejmowała spadkowicza z ekstraklasy - Sandecję Nowy Sącz.

Chojniczanka Chojnice - Sandecja Nowy Sącz

Jeszcze pod koniec ubiegłego sezonu oba zespoły walczyły o zupełnie różne cele. Gospodarze do ostatniej kolejki walczyli o awans do Lotto Ekstraklasy, zaś goście o utrzymanie się w niej. Gdyby się to udało, mielibyśmy mecz drużyn grających w najwyższej klasie rozgrywkowej w kraju. Jednak to spotkanie miało iście ekstraklasowy poziom. Już w 2. minucie Chojniczanka objęła prowadzenie. Dośrodkowanie z rzutu wolnego zostało wybite przez jednego z obrońców gości, z dystansu uderzył zawodnik gospodarzy, ale piłka ugrzęzła w polu karnym i spadła pod nogi byłego piłkarza Sandecji Wojciecha Trochima, który strzałem po długim słupku pokonał Marka Kozioła. Siedem minut później było już 2:0. W polu karnym faulowany był Serhiy Pylypczuk, a rzut karny na bramkę zamienił Hubert Wołąkiewicz. W 12. minucie obudzili się goście z Nowego Sącza. Piękne dośrodkowanie z boku boiska, z rzutu wolnego wykorzystał ustawiony na długim słupku Mateusz Klichowicz. Tylko przyłożył stopę i wepchnął piłkę do bramki Radosława Janukiewicza. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie. Po nieco ponad godzinie gry, gospodarze znów odskoczyli na dwa gole. Rzut wolny z środkowej części boiska wykonywał Paweł Zawistowski, a w polu karnym był Tomasz Boczek, który strzałem głową pokonał Kozioła. Gdy wydawało się, że Chojniczanka kontroluje boiskowe poczynania i wygra to spotkanie to ostatnie dziesięć minut było zabójcze w wykonaniu Sandecji. Najpierw w 84. minucie bramkę kontaktową zdobył Mariusz Gabrych, który wykorzystał dogranie Damiana Chmiela z bocznej strefy i czubkiem buta wpakował piłkę do siatki. Pięć minut potem na murawie pojawił się Maciej Korzym, który zmienił Dawida Flaszkę i to właśnie on został bohaterem gości. W doliczonym czasie gry, w 91. minucie, po dośrodkowaniu z... rzutu wolnego i sporym zamieszaniu najsprytniejszy okazał się były napastnik m.in. Korony Kielce, którego główka uratowała Sandecji jeden punkt.