Tenis - ATP Monaco: sroga deblowa lekcja dla Huberta Hurkacza i Augera Aliassime'a

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 15.04.2021, 13:32

Hubert Hurkacz i Felix Auger Aliassime przegrali z rozstawionymi z jedynką Juanem Cabalem i Robertem Farahem 0:6, 2:6.

Polak i Kanadyjczyk po raz czwarty połączyli siły w tym sezonie, biorąc udział w turnieju rangi ATP Masters 1000 w Monako. W pierwszej rundzie spędzili ledwie dwadzieścia minut, kiedy to przy stanie 5:2 ich rywale poddali mecz. W drugim spotkaniu czekało ich dużo trudniejsze zadanie. Naprzeciw stanęli najwyżej rozstawieni Juan Cabal i Robert Farah. Kolumbijsko-brazylijska para ma na swoim koncie takie sukcesy jak wygranie US Open i Wimbledonu w 2019 roku.

Od pierwszych piłek zdecydowaną dominację na korcie przejął bardziej doświadczony duet. Cabal i Farah dominowali pod każdym względem. Szczególną przewagę było widać podczas małych gier przy siatce. Inauguracyjny set potrwał zaledwie 23 minuty, a Hurkacz i Aliassime nie ugrali choćby gema. Nieco lepiej zaprezentowali się w drugiej partii, gdzie raz nawet przełamali serwis rywali. Sami jednak stracili podanie trzykrotnie (dwa razy Kanadyjczyk, raz Polak) i przegrali 2:6. Wrocławianin na pewno nie będzie miło wspominał tegorocznego turnieju w Monte Carlo...

Juan Cabal/Robert Farah (COL/BRA) [1] - HUBERT HURKACZ/FELIX AUGER ALIASSIME 6:0, 6:2