Tenis - WTA Charleston: wysoka przegrana Piter i Wang

• Dodał: Tytus Olszewski
  • Data publikacji: 15.04.2021, 18:51

Zgodnie z przewidywaniami Katarzyna Piter oraz Yafan Wang szybko uległy rozstawionej z numerem jeden parze Ellen Perez i Storm Sanders. Ćwierćfinał turnieju WTA w Charleston na kortach ziemnych trwał niewiele ponad godzinę i zakończył się wynikiem 6:1, 6:3 dla Australijek.

Katarzynę Piter i Yafan Wang czekało ciężkie spotkanie, ponieważ w ćwierćfinale turnieju WTA Charleston 2 trafiły na turniejową "jedynkę", czyli Ellen Perez oraz Storm Sanders. Pierwszy set rozpoczął się od przegranego podania "polskiej" pary, ale w drugim gemie udało im się zdobyć re-break'a i stan rywalizacji wynosił 1:1. Niestety w trzecim gemie po wyrównanej walce Australijki wykorzystały breakpointa i znów wyszły na prowadzenie. Do końca pierwszej partii mecz był jednostronny, a polsko-chińskiej parze nie udało się wygrać żadnego gema. Ta część trwała tylko dwadzieścia sześć minut i zakończyła się wynikiem 6:1.

Drugi set również nie rozpoczął się pomyślnie dla Piter i Wang, ponieważ przegrywały już 0:4 po dwóch straconych własnych podaniach. W tym momencie nastąpiło pewne przełamanie, gdyż polsko-chiński duet zdobył trzy gemy pod rząd i na tablicy wyników było już 3:4. Niestety "polska" para do zera przegrała swoje podanie, a później turniejowe "jedynki" pewnie wykorzystały pierwszą piłkę meczową i zakończyły drugą partię wynikiem 6:3. Całe spotkanie potrwało godzinę i sześć minut, a w półfinale Perez i Sanders zmierzą się z wygranymi meczu Loeb/Routliffe - Wachaczyk/Zarazua.

Katarzyna Piter/Yafan Wang (POL)/(CHN) -  Ellen Perez/Storm Sanders(AUS)[1]  1:6, 3:6

Tytus Olszewski – Poinformowani.pl

Tytus Olszewski

Miłośnik ogólnie pojętego sportu, a przede wszystkim narciarstwa alpejskiego oraz tenisa ziemnego. Zawodnik amator oraz trener narciarstwa. Na codzień studiuje na Uniwersytecie Jagiellońskim, a w wolnych chwilach lubi pisać artykuły. Redaktor w Poinformowani.pl oraz radiu UJOT FM.