Rugby 7: Nowa Zelandia obroniła tytuł

• Data publikacji: 23.07.2018, 09:08

Reprezentacja mężczyzn w rugby 7 Nowej Zelandii wygrała Puchar Świata, turniej w randze mistrzostw świata. All Blacks nie byli gorsi od swoich koleżanek z drużyny narodowej, które dzień wcześniej również obroniły tytuł. Zawody odbyły się w San Francisco.

W ostatnim dniu mistrzostw w decydującej fazie do rozegrania pozostały półfinały i mecze o medale. W pierwszym z nich obejrzeliśmy RPA i Anglię. Spotkanie bardzo dobrze rozpoczęli rugbiści z Afryki i to oni pierwsi zdobyli przyłożenie. Dość niespodziewanie to było wszystko na co było ich stać. Inicjatywę na boisku przejęli Anglicy i jeszcze przed przerwą trzy razy przyłożyli. W drugiej połowie Anglia kontrolowała przebieg meczu grając bardzo dobrze w obronie. RPA nie zdołało już zdobyć żadnych punktów. Ostatecznie Anglicy wygrali 29-7 i awansowali do finału. W drugim spotkaniu półfinałowym pomiędzy Nową Zelandią i Fidżi obejrzeliśmy rugby na najwyższym poziomie. Oba zespoły zagrały bardzo dobrze i byliśmy świadkami emocjonującego widowiska. Pierwsza połowa należała do Fidżijczyków, którzy po siedmiu minutach gry prowadzili 12-10. Druga część to odpowiedź Nowej Zelandii. Obrońcom tytułu udało się odrobić straty i wygrać 22-17.

W meczu o trzecie miejsce RPA już od początku zdominowało zawodników Fidżi. Prowadzenie 17-0 pozwoliło im na spokojne kontrolowanie sytuacji na boisku. Fidżi próbowało z całych sił odrabiać straty jednak zabrakło im czasu i ostatecznie ulegli 17-24. W wielkim finale Nowozelandczycy już od początku pokazali kto będzie rządził na boisku. Dwa szybkie przyłożenia ustawiły mecz i to Anglicy musieli atakować. Do przerwy udało się im się zdobyć jedno przyłożenie (7-14). Druga połowa to dominacja All Blacks. Nie pozwolili oni Anglikom na zniwelowanie strat. Nowozelandczycy bez najmniejszych problemów w drugiej części zdobyli trzy przyłożenia i pewnie wygrali 33-12. Ponownie jak pięć lat obie drużyny z Nowej Zelandii wygrały Puchar Świata.