Piast wygrywa na inaugurację sezonu z beniaminkiem z Sosnowca

• Dodał: Igor Wasilewski
  • Data publikacji: 23.07.2018, 20:12

Piast Gliwice pokonał na wyjeździe Zagłębie Sosnowiec w ostatnim meczu  1. kolejki Lotto Ekstraklasy. Zawodnicy Waldemara Fornalika pokonali beniaminka wynikiem 2:1, choć przez większość spotkania przegrywali 0:1.

Już od pierwszych minut spotkania mogliśmy oglądać zawodników z Gliwic w natarciu. Jednak akcje piłkarzy Piasta nie przynosiły zamierzonych efektów. Na przykład wtedy, gdy w 10. minucie po doskonałej akcji Mateusza Maka i idealnym dośrodkowaniu do Papadopulosa, Czech minimalnie przestrzelił. Nie inaczej było też 20 minut później, kiedy napastnik Piasta ponownie główkował niecelnie. Lecz gospodarze czekali na okazję do kontrataku i wywalczenia stałych fragmentów gry, w których mogli liczyć na szanse, dzięki swoim warunkom fizycznym. W 36. minucie, po jednym z tak właśnie wywalczonych kornerów, Vamara Sonogo wykorzystał zamieszanie pod bramką Piasta i co prawda na raty, ale umieścił piłkę w siatce. Od tego momentu na murawie w Sosnowcu działo się niewiele i oba zespoły schodziły na przerwę przy stanie 1:0 dla gospodarzy.

Po 15-minutowym odpoczynku gra obu zespołów nie zmieniła się. Na boisku dalej lepsza była ekipa z Gliwic, ale to podopieczni Dariusza Dudki częściej meldowali się pod bramką przeciwników. Boiskowy układ sił odmieniła dopiero sytuacja z 65. minuty. Piotr Polczak walcząc w obronie dotknął piłki w polu karnym, co zauważyło czujne oko Szymona Marciniaka, który szybko zawiadomił o przewinieniu arbitra głównego.

Tomasz Musiał po weryfikacji wideo nie miał wątpliwości i pokazał na jedenasty metr. Rzut karny na bramkę zamienił Aleksandra Sedlar, a Piast rzucił do ataku z nadziejami na wywiezienie z Sosnowca trzech punktów. W 80. minucie piłkarze Fornalika dopięli swego, a piłkę pięknym strzałem skierował do bramki Tomasz Jodłowiec. Wypożyczony z Legii były reprezentant Polski, w taki sposób świętował swój 300 występ w Ekstraklasie.

Okazję do kolejnych zdobyczy bramkowych Jodłowiec dostanie już za tydzień, kiedy to jego drużynie przyjdzie mierzyć się z Pogonią Szczecin. Drużynę z Sosnowca czeka natomiast spotkanie w Lubinie.

Zagłębie Sosnowiec – Piast Gliwice 1:2 (1:0)

Bramki: Sanogo (31') – Sedlar (67’), Jodłowiec (80’)

Zagłębie Sosnowiec: Kudla – Puchacz, Polczak, Jędrych, Wrzesiński – Milewski, Vokic (63’ Rzońca)– Udovic, Nowak, Chritovao (73’ Banasiak)  - Sanogo (80’ Torunarigha)

Piast Gliwice: Szmatuła – Kirkeskov, Seldar, Czerwiński, Pietrowski – Felix (56; Jagiełło), Jodłowiec, Dziczek, Mak – Papadopulos (67’ Sedlar), Valencia (90+1’ Sokołowski)

sędziował: Tomasz Musiał