Srebro juniorskiego miksta, dwa półfinały Macieja Kubika na ME w tenisie stołowym

• Dodał: Bartosz Szafran
  • Data publikacji: 23.07.2018, 20:38

Młodzieżowe mistrzostwa Europy w tenisie stołowym dobiegają końca. Dwa medale dla Polski zapewnił Maciej Kubik, awansując do półfinałów singla i debla. Finał miksta przegrali juniorzy Samuel Kulczycki i Anna Węgrzyn.

Już wczoraj wiedzieliśmy, że juniorzy Samuel Kulczycki i Anna Węgrzyn zdobędą medal w mikście. Dziś rozstrzygnęło się jakiego koloru krążek przywiozą do kraju. W półfinale nasza para po niebywale emocjonującym meczu pokonała francuski duet Leo de Nodrest/Camille Lutz. Polacy wygrali pierwszego seta, ale po kilku minutach rywale wyrównali stan meczu. Kolejne dwie partie rozstrzygały się "na przewagi". Najpierw 17:15 zwyciężyli Samuel i Ania, potem rywale zwyciężyli 13:11. W decydującej partii więcej zimnej krwi zachowali Polacy, wygrywając do 8. W finale rywalami byli inni Francuzi, Jules Rollandi Lucie Gauthier. Tu już wielkich emocji nie było, Francuzi wygrali w trzech setach w doskonałym stylu.

Zarówno Kulczycki, jak i Węgrzyn odpadli w 1/8 finału singla. Samuel przegrał z Rumunem Raresem Sipsem, a Ania także z Rumunką Tanią Plaian. Bliskie ćwierćfinału debla były siostry Katarzyna i Anna Wegrzyn. Po pięciu setach twardej walki przegrały ze Szwedkami Christiną Kallberg i Almą Roose.

Aż cztery zwycięskie batalie stoczył dziś kadet Maciej Kubik. W singlu pokonał najpierw Niemca Hannesa Hoermanna 4:2, a potem jeszcze pewniej Rumuna Dariusa Movileanu 4:1. W półfinale zagra jutro z Czechem Simonem Belikiem. Kubik ma też pewny medal w deblu, w którym gra z Chorwatem Ivorem Banem. Dziś para ta pokonała 3:1 duety: Ruslan Cherkes (Rosja)/Ondrej Kveton (Czechy) oraz w ćwierćfinale Andrii Grebeniuk (Ukraina)/Louis Laffineur (Belgia). O finał zagrają ze Słowakami Adamem Klajberem i Filipem Delincakiem. Tak więc Kubik wróci z Rumunii z trzema medalami, ma już w dorobku brąz w turnieju drużynowym.

W 1/8 finału odpadły natomiast Elżbieta Kwiatkowska w singlu kadetek oraz dwa deble: Elżbieta Kwiatkowska/Ilona Sztwiertnia i Katarzyna Królikowska/Anna Brzyska. W tych trzech meczach rywalki były zdecydowanie lepsze, nie oddając nawet seta.

Mikst juniorów półfinał

Samuel Kulczycki/Anna Węgrzyn - Leo de Nodrest/Camille Lutz (Francja) 3:2 (9, -7, 15, -11, 8)

Mikst juniorów finał

Samuel Kulczycki/Anna Węgrzyn - Jules Rolland/Lucie Gauthier (Francja) 0:3 (-9, -8, -10)

Singiel juniorek 1/8 finału

Anna Węgrzyn - Tania Plaian (Rumunia) 3:4 (6, 4, -5, 8, -8, -9, -7)

Singiel juniorów 1/8 finału

Samuel Kulczycki - Rares Sipos (Rumunia) 1:4 (8, -4, -7, -6, -9)

Debel juniorek 1/8 finału

Anna Węgrzyn/Katarzyna Węgrzyn - Christina Kallberg/Alma Roose (Szwecja) 2:3 (10, 11, -10, -3, -7)

Singiel kadetów 1/8 finału

Maciej Kubik - Hannes Hoermann (Niemcy) 4:2 (-5, 5, -10, 8, 4, 5)

Singiel kadetów ćwierćfinał

Maciej Kubik - Darius Movileanu (Rumunia) 4:1 (6, -5, 7. 9, 4)

Singiel kadetek 1/8 finału

Elżbieta Kwiatkowska - Natalia Brinza (Mołdawia) 0:4 (-7, -4, -9, -3)

Debel kadetów 1/8 finału

Maciej Kubik/Ivor Ban (Chorwacja) - Ruslan Cherkes (Rosja)/Ondrej Kveton (Czechy) 3:1 (-11, 13, 7, 6)

Debel kadetów ćwierćfinał

Maciej Kubik/Ivor Ban (Chorwacja) - Andrii Grebeniuk (Ukraina)/Louis Laffineur (Belgia) 3:1 (-7, 8, 5, 5)

Debel kadetek 1/8 finału

Elżbieta Kwiatkowska/Ilona Sztwiertnia - Radmila Tominjak/Reka Bezeg (Serbia) 0:3 (-2, -6, -4)

Katarzyna Królikowska/Anna Brzyska - Hana Arapovic (Chorwacja)/Linda Zaedrova (Czechy) 0:3 (-4, -6, -8)

Bartosz Szafran

Od wielu wielu lat związany ze sportem czynnie jako biegający, zawodowo jako sędzia i medyk oraz hobbystycznie jako piszący wcześniej na ig24, teraz tu. Ponadto wielbiciel dobrych książek, który spróbuje sił w pisaniu o czytaniu.