PKO Ekstraklasa: Raków Częstochowa - Lech Poznań [ZAPIS LIVE]
ARIVALD at Polish Wikipedia, CC BY 2.5 , via Wikimedia Commons

• Dodał: Piotr Ziąbka
  • Data publikacji: 17.04.2021, 16:18

Walczący o awans do Europa Conference League Raków Częstochowa będzie podejmował Lecha Poznań na stadionie w Bełchatowie. Poznaniacy pomimo swoich problemów zdołali w poprzedniej kolejce zremisować z Legią u siebie i z pewnością dzisiaj też liczą na punkty. Ponadto na ławce trenerskiej Lecha zadebiutuje dziś Maciej Skorża. Na relację na żywo zapraszamy już o 17:30.

Raków Częstochowa - Lech Poznań 3:1 (2:0)

Relacja na żywo

Dziękujemy za spędzony z nami czas i zapraszamy na kolejne relacje.

3:1 - Koniec meczu, Raków w pełni zasłużenie wygrywa z Lechem w Bełchatowie i dopisuje sobie kolejne trzy punkty do dorobku ligowego.

3:1 - Cztery minuty doliczył do drugiej części spotkania Daniel Stefański.

3:1 - Ishak dośrodkowywał do Sykory, ale Czech nie trafił czysto w piłkę i ta przeleciała wysoko nad poprzeczką.

3:1 - Tudora zmienia Wiktor Długosz.

3:1 - Leży na boisku Fran Tudor, który był trafiony łokciem przez Puchacza. Sędzia przerywa grę.

3:1 - Lechici zamykają Raków na ich połowie i szukają swoich szans.

3:1 - Kolejna zmiana w Rakowie. Petr Schwarz wchodzi za Bena Ledermana.

3:1 - Tudor znalazł Gutkovskisa prostopadłym podaniem, ale ten nie zdołał pokonać bramkarza Lecha i będzie tylko rzut rożny.

3:1 - Mocny strzał z dystansu Johanssona, ale przyjmuje go na ciało Niewulis.

3:1 - Dobra akcja indywidualna Jana Sykory, ale świetnie czyści Arsenić.

3:1 - Poznaniacy długo utrzymują się przy piłce, ale nic z tego nie wynika.

3:1 - Lech teraz zamyka Raków w ich strefie obronnej, ale nie jest w stanie zdobyć gola, ani nawet wypracować dobrej sytuacji.

3:1 - Marek Papszun decyduje się na zmiany. Boisko opuszczają Mateusz Wdowiak, Marcin Cebula i Jakub Arak, a zastąpią ich Ivi Lopez, Vladislavs Gutkovskis oraz Daniel Szelągowski.

3:1 - Puchacz traci piłkę na rzecz Cebuli, ale po chwili naprawia swój błąd.

3:1 - Salamon faulował Araka i piłka dla Rakowa.

3:1 - Kolejny rzut rożny dla Rakowa. Idealne dośrodkowanie Cebuli do Piątkowskiego, a piłkę z linii bramkowej wybił Skóraś, ratując Lecha przed stratą kolejnej bramki. Piłka po chwili wpadła do siatki, ale Arak faulował Salamona.

3:1 - Świetne dośrodkowanie z prawej strony Kamila Piątkowskiego. Znalazł Marcina Cebulę w polu karnym, a ten strzałem przewrotką pokonuje Van der Harta.

3:1 - Gol! Piękna bramka Marcina Cebuli.

2:1 - Lech stara się atakować i szuka wyrównania, ale póki co dobrze broni Raków.

2:1 - Gol! Zmiany przyniosły efekt. Świetna podanie Johanssona do Sykory, ten górą do Ishaka, a Szwed trafia do bramki. Piłka odbiła się jeszcze od słupka.

2:0 - Zaczynamy drugą połowę.

2:0 - Maciej Skorża zdecydował się na trzy zmiany w przerwie. Na boisko wchodzą Michał Skóraś, Jan Sykora i Aron Johansson, a gry nie będą już kontynuowali Dani Ramirez, Jesper Karlstrom i Alan Czerwiński.

2:0 - Koniec pierwszej połowy. Raków wygląda znacznie lepiej od Lecha i w pełni zasłużenie prowadzi w Bełchatowie. Wracamy z relacją tuż po przerwie.

2:0 - Daniel Stefański doliczył jedną minutę do pierwszej połowy.

2:0 - Wysoki pressing Rakowa nie pozwala Lechitom na rozegranie akcji ze swojej połowy.

2:0 - Mocny strzał Salamona, ale Holec bez problemów broni.

2:0 - Lech stara się atakować, ale co chwilę traci piłkę przez błędy indywidualne zawodników.

2:0 - Świetny strzał Wdowiaka. Ponownie dobrze interweniuje bramkarz. Przewaga Rakowa jest bardzo widoczna, a Lech nie ma pomysłu na grę.

2:0 - Wdowiak podaje prostopadle do Araka, a ten z ostrego kąta oddaje strzał. Świetnie broni jednak Van der Hart i będzie rożny dla Rakowa.

2:0 - Gol! Kolejne świetne dośrodkowanie Marcina Cebuli, a najwyżej w powietrze wyskoczył Kamil Piątkowski. Reprezentant Polski nie dał bramkarzowi żadnych szans.

1:0 - Tudor faulowany przez MIlicia i będzie rzut wolny dla Rakowa z wysokości pola karnego.

1:0 - Arsenić faulowany we własnym polu karnym po rzucie rożnym Lecha.

1:0 - Dobra okazja do dośrodkowania Czerwińskiego, ale piłka mu odskoczyła i będzie tylko korner.

1:0 - Mocny strzał Sapały zablokowany przez jednego z Lechitów.

1:0 - Faul Ishaka w środkowej strefie. Będzie rzut wolny dla Rakowa.

1:0 - Dani Ramirez kuleje, zaraz przekonamy się, czy konieczna będzie zmiana.

1:0 - Świetny strzał Niki Kvekveskiriego. Piłka odbija się od poprzeczki bramki Rakowa.

1:0 - Piątkowski fauluje Puchacza przed szesnastką. Będzie okazja do oddania strzału z rzutu wolnego.

1:0 - Lechici wreszcie przeszli na połowę rywali. Puchacz wywalczył rzut rożny.

1:0 - Kolejna dobra akcja Rakowa. Tudor podawał do Araka, ale ten minął się z piłką w polu karnym.

1:0 - Seria błędów piłkarzy Lecha w polu karnym. Piłka przeszła obok kilku defensorów Kolejorza, zanim dotarła do Tudora.

1:0 - Gol! Z rożnego dośrodkowywał Cebula, a w polu karnym akcję zamykał Fran Tudor.

0:0 - Dobre dośrodkowanie Kuna, ale na rzut rożny wybija Milić.

0:0 - Pedro Tiba przerywa faulem akcję Rakowa w środkowej części boiska.

0:0 - Lech próbuje swoich sił w ataku pozycyjnym.

0:0 Ramirez faulował Arsenicia i będzie kolejny stały fragment gry dla Rakowa.

0:0 - Dośrodkowanie z rzutu wolnego Cebuli, ale na spalonym był Arsenić.

0:0 - Sędzia Daniel Stefański gwiżdże po raz pierwszy i zaczynamy spotkanie.

Lech Poznań: Van der Hart - Satka, Salamon, Milić - Czerwiński, Karlstrom, Kvekveskiri, Puchacz - Ramirez, Ishak, Tiba

Raków Częstochowa: Holec - Piątkowski, Niewulis, Arsenić - Tudor, Sapała, Lederman, Kun - Wdowiak, Arak, Cebula

Początek meczu już za 15 minut. Zawody poprowadzi sędzia Daniel Stefański.

Relacja na żywo z tego spotkania rozpocznie się chwilę przed godziną 17:30. Serdecznie zapraszamy na śledzenie go na żywo.

Piotr Ziąbka – Poinformowani.pl

Piotr Ziąbka

Student Finansów i Rachunkowości na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. 10 lat zawodowego pływania za mną. Prywatnie kibic piłki nożnej, koszykówki i skoków narciarskich.