Koszykówka - 1. liga: dwa zespoły z awansem do półfinału, awaria tablicy w Opolu

• Data publikacji: 17.04.2021, 21:55

Dzisiaj kontynuowane były rozgrywki ćwierćfinałowe w Suzuki 1. lidze koszykówki. W półfinale zameldowały się już dwa zespoły - Czarni Słupsk i WKK Wrocław. Mecz w Opolu został przerwany z powodu awarii tablicy. Sokół Łańcut objął prowadzenie w serii z GKS-em Tychy.

Pierwsze z dzisiejszych spotkań rozegrano w Pruszkowie. W tej rywalizacji nie było niespodzianki. Najlepszy zespół sezonu zasadniczego, Grupa Sierleccy-Czarni Słupsk prowadzili 2:0 w serii i dzisiaj domknęli zmagania z Elektrobudem-Investment Zb Pruszków. Przez ponad 30 minut spotkanie było wyrównane. Jednak od stanu 59:60 goście rzucili 15 punktów z rzędu. Ostatnią kwartę Czarni wygrali 31:8, a cały mecz 85:65. Zawodnicy ze Słupska trafili aż 12 z osiemnastu rzutów za trzy punkty. Adrian Kordalski zdobył 24 punkty.

Elektrobud-Investment Zb Pruszków - Grupa Sierleccy-Czarni Słupsk 65:85 (19:16, 22:21, 16:17, 8:31)

Stan rywalizacji: Słupsk 3:0 Pruszków

Górnik Trans.Eu Wałbrzych wygrał dwa pierwsze mecze u siebie z Weegree AZS-em Politechniką Opolską. Po nietypowej sytuacji doszło podczas dzisiejszej rywalizacji w Opolu. Po wsadzie Bartłomieja Ratajczaka nastąpiła awaria tablicy. Mecz został przerwany i powtórzony w niedzielę o 11:00.

Weegree AZS Politechnika Opolska - Górnik Trans.Eu Wałbrzych - mecz przerwany

Stan rywalizacji: Wałbrzych 2:0 Opole

Oprócz Czarnów Słupsk do półfinału awansował już także WKK Wrocław. Zespół z Dolnego Śląska przepustkę do najlepszej czwórki zdobył w Krośnie. Co prawda, w pierwszej kwarcie Miasto Szkła prowadziło 16:10. Goście w drugiej części gry przejęli prowadzenie, ale rywalizacja w kolejnych minutach była wyrównana. Po trzech kwartach WKK wygrywało 48:47. Na cztery minuty przed końcem był jeszcze remis 61:61, ale końcówka należała do wrocławian, którzy triumfowali 72:62, przy okazji kończąc całą serię.

Miasto Szkła Krosno - WKK Wrocław 62:72 (16:12, 17:23, 14:13, 15:24)

Stan rywalizacji: Wrocław 3:0 Krosno

Zgodnie z przewidywaniami najbardziej wyrównana jest rywalizacja czwartej i piątej drużyny sezonu zasadniczej. Po dwóch meczach w Łańcucie Rawlplug Sokół remisował 1:1 z GKS-em Tychy. W trzecim spotkaniu po pierwszej kwarcie Sokół prowadził 29:18. Goście nie oddali prowadzenia do końca meczu. GKS zbliżał się do rywali, ale zespół z Łańcuta potrafił odpowiedzieć. Pojedynek zakończył się wynikiem 94:82. Dla GKS-u 23 punkty zdobył Patryk Kędel, a oczko mniej dla Sokoła zanotował Michał Jankowski. Czwarty mecz serii zostanie rozegrany w niedzielę.

GKS Tychy - Rawlplug Sokół Łańcut 82:94 (18:29, 23:18, 22:24, 19:23)

Stan rywalizacji: Tychy 1:2 Łańcut