Bundesliga: imponujące zwycięstwo Borussi Moenchengladbach
Autor/Creative Commons

• Dodał: Hubert Dondalski
  • Data publikacji: 17.04.2021, 17:28

W ramach spotkania 29. kolejki niemieckiej Bundesligi ósma w tabeli Borussia Moenchengladbach podejmowała na własnym stadionie czwarty w tabeli Eintracht Frankfurt. Po bardzo ciekawym meczu gospodarze wygrali aż 4:0 po bramkach Gintera, Hofmanna oraz Bensebainiego, Wolf.

Mecz na Borussia Park rozpoczął się pod dyktandem gospodarzy i to oni kontrolowali przebieg meczu, próbując szarżować prawą stroną boiska. Starania przyniosły korzyści i już w 10. minucie Borussia wyszła na prowadzenie, gdy z rzutu rożnego dośrodkował Hofmann, a niepilnowany w polu karnym Ginter dopadł do piłki i głową umieścił ją w siatce. Bliski odpowiedzi był Jović, który znalazł sobie miejsce na strzał po świetnym dośrodkowaniu ze strony Kosticia, ale fatalnie przestrzelił.

Po pierwszych 20. minutach spotkania można było śmiało stwierdzić, że to podopieczni Marco Rose byli bardziej aktywni i to oni kreowali sobie sytuacji. Nie zmieniało to faktu, że drużyna gości jest niezwykle groźna i co jakiś czas można było zobaczyć zrywy podopiecznych przyszłego trenera Borussi Moenchengladbach, czyli Adiego Huttera. Jeden z takich zrywów miał miejsce w 24. minucie, gdy do dośrodkowanej z rzutu rożnego piłki dopadł Ilsanker, którego strzał po paradzie Sippela wylądował na poprzeczce. Kontrowersyjna sytuacja miała miejsc w 39. minucie w polu karnym Eintrachtu. Stefan Ilsanker był podejrzewany o dotknięcie piłki ręką, ale analiza VAR jasno wskazała, że nie należy się rzut karny gospodarzom.

Druga połowa zaczęła się bardzo dobrze dla gospodarzy. Już w 50. minucie przed stuprocentową szansą na podwyższenie prowadzenia stanął Thuram, którego doskonałym podaniem obsłużył Plea, ale młody Francuz beznadziejnie wykończył sytuację sam na sam i mógł pluć sobie w brodę, że futbolówka nie wpadła do bramki. Mecz stał na bardzo wysokim poziomie i obie drużyny były bardzo aktywne. Różnica była taka, że to gospodarze byli skuteczniejsi. W 60. minucie Jonas Hofmann oddał potężny strzał wolejem i umieścił piłkę w bramce!

Potwierdzenie dominacji gospodarzy przyszło w 67. minucie, gdy po rzucie rożnym piłka po strzale odbiła się od poprzeczki, a do dobitki dopadł Bensebaini, który potężnym strzałem głową podwyższył prowadzenie. Podsumowaniem tego meczu była bramka na 4:0, której autorem był Wolf. Spotkanie zakończyło się w 96. minucie.

Borussia Moenchengladbach – Eintracht Frankfurt 4:0 (1:0)

Bramki: 10' Ginter, 60' Hofmann, 67' Bensebaini, 90+5' Wolf

Borussia Moenchengladbach: Sippel – Lainer, Ginter, Elvedi, Bensebaini (90' Wendt) – Lazaro (90' Wolf), Zakaria (90' Reitz), Hofmann (82' Herrmann), Neuhaus, Thuram (78' Embolo) – Plea

Eintracht Frankfurt: Trapp – Tuta, Ilsanker (66' Hasebe), N’Dicka – Durm (66' Younes), Sow, Rode (66' Chandler), Kostić, Kamada (84' Barkok) – Andre Silva, Jović

Żółte kartki: 46' Bensebaini, 90+2' Reitz - 43' N'Dicka, 54' Ilsanker, 76' Andre Silva, 78' Chandler

Sędzia: Deniz Aytekin