Bez niespodzianki, PSG z pucharem

• Data publikacji: 08.05.2018, 23:15

Paris Saint Germain, zgodnie z planem, zwyciężyło z Les Herbiers 2:0 w meczu finałowym Pucharu Francji. Bramki dla Paryżan strzelili Giovani Lo Celso i Edinson Cavani.

Przed meczem drużynie Les Herbiers w starciu z paryskim gigantem nie dawano praktycznie żadnych szans. Przewidywania ekspertów odnośnie tego spotkania sprawdziły się, choć na pierwszą bramkę musieliśmy czekać aż do 27. minuty. Wtedy przed polem karnym piłkę dostał Giovani Lo Celso i precyzyjnym strzałem pokonał golkipera rywali. Mimo przygniatającej przewagi PSG - więcej goli w tej części spotkania już nie padło.

Druga połowa zaczęła się od kolejnych ataków podopiecznych Unaia Umery'ego, ale tak naprawdę nic z nich nie wynikało. W 51. minucie Paryżanie strzelili drugą bramkę tego spotkania (za sprawą Marquinhosa), ale nie została ona uznana przez sędziego głównego. Według Mikaela Lesage'a Brazylijczyk dotknął piłki ręką i przyznał rzut wolny drużynie Les Herbiers. PSG dopięło swego w 74. minucie. Edinson Cavani był faulowany w polu karnym przez Matthieu Pichota i sędzia podyktował rzut karny. Do jedenastki podszedł sam poszkodowany i pewnym strzałem pokonał bramkarza rywali.

Wynik spotkania nie uległ już zmianie i to podopieczni Unaia Emery'ego mogli cieszyć się ze zwycięstwa. Dominacja piłkarzy ze stolicy Francji nie ulega żadnym wątpliwościom. Paryżanie stworzyli sobie aż 29 sytuacji bramkowych i oddali przy tym 7 celnych strzałów (zawodnicy Les Herbiers odpowiednio 5 i 1).

Jest to drugie trofeum w sezonie dla PSG. Znacznie wcześniej zapewnili sobie triumf w lidze.

Les Herbiers - PSG 0:2

27' Lo Celso, 74' Cavani