Ligue 1: wymęczone zwycięstwo PSG

• Dodał: Przemysław Flis
  • Data publikacji: 18.04.2021, 15:29

W 33. kolejce Ligue 1 piłkarze Paris Saint-Germain mierzyli się na Parc des Princes z AS Saint-Étienne. Do 78. minuty tego starcia utrzymywał się bezbramkowy remis, jednak ostatecznie po bardzo trudnej przeprawie paryżanie zwyciężyli 3:2. W czwartej minucie doliczonego czasu gry gola na wagę trzech punktów dla mistrzów Francji zdobył Mauro Icardi.

Mauricio Pochettino nie mógł skorzystać w tym spotkaniu z kontuzjowanych Keylora Navasa, Juana Bernata i Marquinhosa. Ponadto przez zawieszenie za kartki poza kadrą Paris Saint-Germain pozostawali Neymar, Leandro Paredes oraz Idrissa Gueye. Pomimo osłabień zespół ze stolicy Francji przystępował do tego meczu w roli wyraźnego faworyta i od początku chciał narzucić przeciwnikom swój styl gry. W 13. minucie Alessandro Florenzi dośrodkował do Pablo Sarabii, natomiast Hiszpana uprzedził golkiper gości Etienne Green. Kolejną szansę po świetnym zagraniu z głębi pola Andera Herrery miał Kylian Mbappé, ale w porę zainterweniował Pape Abou Cissé. W 29. minucie blisko otworzenia wyniku był Pablo Sarabia. Zawodnik PSG uderzył z rzutu wolnego, jednak futbolówka po jego próbie odbiła się od słupka i wróciła pod nogi Danilo Pereiry, którego dobitka była bardzo niecelna. Chwilę później Wahbi Khazri umieścił piłkę w bramce paryżan, lecz to trafienie nie zostało uznane, ponieważ Algierczyk znajdował się na spalonym. W końcówce pierwszej połowy wskutek błędu Miguela Trauco w dobrej sytuacji znalazł się Kylian Mbappé, ale fatalnie skiksował przy strzale. Na przerwę oba zespoły schodziły przy wyniku 0:0.

Od początku drugiej części miejscowi dążyli do zdobycia premierowego gola. W 58. minucie szansę na przełamanie defensywy rywali miał Kylian Mbappé, lecz jego próba z rzutu wolnego była minimalnie niecelna. Zespół prowadzony przez Claude'a Puela zagęszczał strefę środkową, maksymalnie utrudniając przeciwnikom konstruowanie akcji. Po jednym z nielicznych ataków Saint-Étienne Denis Bouanga wyprzedził Thilo Kehrera, ale zbyt długo zwlekał ze strzałem i defensywa gospodarzy powstrzymała jego szarżę. Chwilę później Alessandro Florenzi uderzył z ostrego kąta, jednak dobrą interwencję w tej sytuacji zanotował Etienne Green. W 78. minucie przyjezdni sensacyjnie objęli prowadzenie. Miguel Trauco dośrodkował z lewej strony, a Denis Bouanga otworzył wynik. Na odpowiedź podopiecznych Mauricio Pochettino trzeba było czekać tylko kilkadziesiąt sekund. Kylian Mbappé wykorzystał dogranie Andera Herrery, wyrównując stan rywalizacji. W 86. minucie golkiper gości faulował w polu karnym zdobywcę pierwszej bramki dla PSG. Do jedenastki podszedł sam poszkodowany i pewnym strzałem doprowadził do rezultatu 2:1. Trafienie reprezentanta Francji nie zakończyło emocji. W doliczonym czasie gry Denis Bouanga uderzył z narożnika pola karnego, a Sergio Rico odbił piłkę pod nogi Romaina Hamoumy, który z najbliższej odległości umieścił ją w siatce. Szansę na rozstrzygnięcie losów konfrontacji miał Angel Di María, natomiast futbolówka po jego bezpośredniej próbie z rzutu rożnego uderzyła w słupek. W kolejnej akcji Argentyńczyk posłał precyzyjne dośrodkowanie do swojego rodaka Mauro Icardiego, a ten strzałem głową ustalił wynik na 3:2. Po tym zwycięstwie zespół z Paryża zajmuje drugie miejsce w tabeli francuskiej ekstraklasy ze stratą jednego punktu do prowadzącej ekipy LOSC Lille.

W następnej kolejce Ligue 1 Paris Saint-Germain zmierzy się na wyjeździe z FC Metz (24 kwietnia, 17:00). Wcześniej podopieczni Mauricio Pochettino rozegrają ćwierćfinał Pucharu Francji z SCO Angers (21 kwietnia, 18:45). Natomiast AS Saint-Étienne podejmie w kolejnej serii Stade Brest 29 (24 kwietnia, 13:00).

Paris Saint-Germain - AS Saint-Étienne 3:2 (0:0)

Bramki: 79' Mbappé, 87' Mbappé (k.), 90+4' Icardi - 78' Bouanga, 90+1' Hamouma

Paris Saint-Germain: Rico - Florenzi (77' Dagba), Kehrer, Kimpembe, Bakker - Sarabia (68' Di María), Herrera, Rafinha (68' Veratti), Pereira, Mbappé - Kean (68' Icardi).

AS Saint-Etienne: Green - Debuchy (56' Moueffek), Cissé, Moukoudi, Trauco (89' Abi) - Youssouf (46' Nordin), Neyou, Camara, Monnet-Paquet (46' Bouanga) - Khazri (68' Aouchiche), Hamouma.

Żółte kartki: Kimpembe - Neyou

Sędzia: Ruddy Buquet