La Liga: Sevilla wywozi cenne trzy punkty
pixabay.com

• Dodał: Miłosz Szade
  • Data publikacji: 18.04.2021, 15:54

Sevilla zwyciężyła 2:1 z Realem Sociedad, powiększając swoją przewagę w walce o czołową czwórkę. Bramki dla gości zdobywali Fernando i  Youssef En Nesyri. Nervionenses są niepokonani w lidze już od sześciu spotkań.

Gospodarze świetnie weszli w mecz. W ciągu pierwszych pięciu minut wypracowali dwie znakomite okazje, z czego druga zakończyła się zdobytą bramką. Do siatki trafił Carlos Fernandez, dla którego był to premierowy gol w tej kampanii. Wychowanek Sevilli znalazł sobie dużo przestrzeni w polu karnym rywala i uderzył z pierwszej piłki, nie dając bramkarzowi cienia szansy. Goście chcieli odpowiedzieć natychmiastowo. Już w dziesiątej minucie mogli wyrównać wynik, ale Martin Zubimendi wybił piłkę z linii bramkowej. Na efekty starań nie trzeba było jednak długo czekać. W 22. minucie Fernando wykorzystał zamieszanie w polu karnym i pokonał bezradnego Alejandro Remiro. Chwilę później po strzale Lucasa Ocamposa i rykoszecie piłka uderzyła w słupek, a dobijał ją Youssef En Nesyri. Do szatni Nervionenses schodzili z prowadzeniem 2:1.

W drugiej połowie Sevilla mogła dobić rywala, jednak w sytuacji sam na sam z bramkarzem fatalnie pomylił się En Nesyri. Marokańczyk miał masę czasu na podjęcie najlepszej decyzji, a wybrał wariant, który tylko utrudnił mu tę okazję. Wraz z upływem minut piłkarze gości wyglądali coraz słabiej pod względem fizycznym - częściej bronili niż atakowali. Biało-Niebiescy chcieli to wykorzystać, ale przedarcie się przez szyki defensywne przeciwników było niezmiernie problematyczne. Obraz gry w drugiej części meczu opierał się zatem na walce w środku pola, a dogodnych sytuacji strzeleckich było jak na lekarstwo. Sevilla dotrwała do końcowego gwizdka arbitra i ostatecznie wywiozła cenne trzy punkty. Ich przewaga nad piątym miejscem wynosi już 17 oczek, a strata to Barcelony to zaledwie jeden punkt.

Real Sociedad – Sevilla 1:2 (1:2)

Bramki: 5' Fernandez - 22' Fernando, 24' En Nesyri

Real Sociedad: Remiro - Monreal, Le Normand (75' Gorosabel), Zubeldia, Elustondo (75' Guridi) - Oyarzabal (75' Januzaj), Zubimendi, Guevara, Barrenetxea (83' Portu) - Fernandez, Isak

Sevilla: Bono - Acuna, Diego Carlos, Kounde, Navas - Gomez (77' Torres), Fernando, Jordan (77' Gudelj) - Ocampos, El Nesyri (90' de Jong), Suso (66' Rakitic)

Żółte kartki: 59' Fernandez, 64' Isak, 74' Barrenetxea - 51' Diego Carlos, 71' Jordan

Sędzia: Santiago Latre