PlusLiga: Jastrzębski Węgiel vs. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle [ZAPIS RELACJI LIVE]
PI0TR SUMARA/PLS

PlusLiga: Jastrzębski Węgiel vs. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle [ZAPIS RELACJI LIVE]

  • Dodał: Radosław Kępys
  • Data publikacji: 18.04.2021, 17:00

Po sensacyjnym środowym zwycięstwie Jastrzębskiego Węgla w Kędzierzynie-Koźlu, siatkarze Andrei Gardiniego są o krok od tytułu mistrza Polski. Faworyt tego finału nie złoży jednak broni. Na relację LIVE z drugiego spotkania zapraszamy od 17:30.

 

Jastrzębski Węgiel - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1:3 (22:25, 25:19, 27:25, 25:23)

Relacja na żywo

Koniec meczu o mistrzostwo Polski, ale... to jeszcze nie koniec sezonu. W środę decydujący mecz o 3. miejsce między PGE Skrą Bełchatów, a Vervą Warszawa Orlen Paliwa, na który też serdecznie zapraszamy.

25:23 - JASTRZĘBSKI WĘGIEL MISTRZEM POLSKI! PIERWSZY TYTUŁ TEGO ZESPOŁU OD SEZONU 2003/2004. Kończy ten mecz Jurij Gladyr!

24:23 Psuje Tervaportti zagrywkę. Po to wszedł na zmianę, by utrudnić przyjęcie rywalom. Przed nami przerwa na żądanie Gardiniego, a później być może decydująca akcja meczu.

24:22 Szymura trafia i jest piłka meczowa dla Jastrzębskiego Węgla na miarę wygrania w PlusLidze.

23:22 Toniutti do Kaczmarka, a ten posłał piłkę na tyle wysoko po palcach rywali, że była nie do obrony.

23:21 Znowu zawodzi Semeniuk. Znakomity blok Gladyra na przyjmującym ZAKSY. Jastrzębski Węgiel dwa punkty od mistrzostwa.

22:21 Regularna akcja wykorzystana przez Jastrzębie. Bucki wykorzystał podwójny blok rywali i piłka poszła w aut.

21:21 Kaczmarek udanie po ciasnym skosie z prawego skrzydła.

21:20 Po chwili przerwy spowodowanej małym urazem Kampy, który gra nadal, udanie atak kończy Louati.

20:20 Kochanowski i Semeniuk kapitalną czapą blokują Buckiego. To było coś spektakularnego. Mamy remis. Niesamowita będzie ta końcówka.

20:18 Jurij Gladyr posyła asa serwisowego i daje w tak ważnym momencie dwa punkty przewagi JSW!

18:18 Udany atak Kaczmarka. Każdy punkt na wagę złota dla ZAKSY.

17:17 Będzie walka do końca. Jedni walczą o zakończenie tego starcia, drudzy o pozostanie w walce o mistrzostwo.

16:16 Niesłychane błędy ZAKSY. Śliwka w aut i mamy już remis. Niesamowita sytuacja.

14:16 Blok Gladyra na Semeniuku, który nie skończył akcji z drugiej linii. Przewaga ZAKSY znowu maleje. No i Semeniuk płaci za swój błąd zmianą. Wchodzi Depowski.

11:15 Sporo niedokładności po obu stronach w ostatnich kilku akcjach, ale częściej widać to w Jastrzębiu. Do tego asa serwisowego dokłada jeszcze Łukasz Kaczmarek. Idzie to na tie-breaka.

9:13 Oj, błąd przy rozegraniu do Fornala i ten atakował zza siebie daleko w aut. Przewaga ZAKSY bardziej zauważalna.

8:11 Nadal naprawdę dobry poziom można widzieć na hali w Jastrzębiu. W kolejnym udanym ataku Kaczmarek, a kolejny punkt zagrywką zdobywa Śliwka.

7:9 Znowu twarda walka. Zmniejsza JSW prowadzenie rywali do dwóch oczek.

5:8 Krzysztof Rejno od długiego już czasu został na środku i dobrze wywiązuje się ze swojej roli. Teraz kolejny skończony atak.

4:7 ZAKSA nie odpuszcza. Teraz znakomity atak z drugiej linii Olka Śliwki.

3:5 Fornal przy sytuacyjnej piłkę wygrał przepychankę na siatce z Kaczmarkiem.

2:4 Udany blok ZAKSY! Semeniuk zalicza punkt, po czym w kolejnej akcji zalicza udany atak.

2:1 Dobrze zaczynają seta jastrzębianie. Z prawego skrzydła udany atak zalicza Jakub Bucki.

27:25 - Gladyr utrudnił przyjęcie ZAKSIE, która dostarczyła za darmo piłkę na drugą stronę, co wykorzystali siatkarze JSW, kończąc szybko przechodzącą piłkę. 2:1. Sensacja wisi w powietrzu. Jastrzębski Węgiel o krok od siatkarskiego mistrzostwa Polski!

26:25 I znowu odwrót sytuacji. Najpierw w aut z zagrywki strzela Kaczmarek, później w aut z regularnej akcji Semeniuk, który dziś nie jest w formie. Znowu piłka setowa dla JSW.

24:25 Łukasz Kaczmarek z zagrywką punktową między Popiwczaka a Szymurę. Czas dla Andrei Gardiniego.

24:24 Krzysztof Rejno utrzymuje ZAKSĘ w secie udanym atakiem ze środka. Grają na przewagi siatkarze obu drużyn.

24:23 Ależ błąd Kaczmarka, który przy bloku dotyka łokciem antenki. Będzie piłka setowa dla JSW.

23:23 Semeniuk słabo przyjął, potem zaatakował w aut, ale uratowało go wpadnięcie w siatkę jastrzębian.

22:22 Jakub Bucki w aut z ataku. Jest remis!

22:21 Będzie zacięta końcówka tego seta. Może się to skończyć w bardzo różny sposób.

21:20 Zbliża się ZAKSA po punktowej zagrywce Toniuttiego. Przerwa dla trenera Gardiniego.

20:18 Piękny teraz atak Olka Śliwki. Wcześniej po drugiej stronie jeszcze lepsza obrona Rafała Szymury, ale ona punktu nie dała. Dzieje się sporo na parkiecie w Jastrzębiu.

19:16 Semeniuk daleko w aut i przerwa dla Nikoli Grbicia. Wydaje się, że siatkarze ZAKSY niedaleko siebie zaraz zobaczą ścianę. Olbrzymie problemy faworyta tego finału.

17:15 Poziom tego meczu w trzeciej partii zdecydowanie najlepszy. Oby tak już było do końca. Teraz blok Gladyra na Smithie i dwa punkty przewagi podopiecznych Gardiniego!

15:15 Na razie blisko siebie oba zespoły. Może tu być zacięta końcówka seta.

14:13 Olek Śliwka w kolejnej akcji i znowu nie kończy. Tym razem zatrzymany przez blok JSW!

12:11 Dotyka siatki Olek Śliwka, ale miał niesłychanie trudną piłkę do ataku. Inna sprawa, że po raz kolejny z zagrywki bombę posłał Bucki, a to utrudniło akcję ZAKSY.

10:10 Miałaby ZAKSA piłkę w kontrze, gdyby nie to, że w siatkę wpadł David Smith. Tak JSW najpierw zbliżyło się na jeden punkt, a po kolejnej akcji uzyskało remis.

7:9 Już mieli okazję gospodarze na remis, ale teraz jej nie wykorzystali. Nadal przewaga kędzierzynian, choć na pewno nie należy ona do tych najbardziej komfortowych.

5:8 Słaba jakość zagrywki JSW w tym trzecim secie. To też bardzo pomaga ZAKSIE w budowaniu przewagi.

3:6 ZAKSA powiększa przewagę do trzech punktów. Otrzeźwili się tym drugim setem podopieczni Nikoli Grbicia.

2:4 Semeniuk uderzył bardzo mocno z zagrywki i nie poradzili sobie przyjmujący gospodarzy.

2:2 Widać irytację w ZAKSIE, ale to się może przełożyć na sportową złość, tak jak teraz u Łukasza Kaczmarka, który zdobywa punkt dla gości.

1:0 Fornal skończył, Fornal zaczyna. Pierwszy punkt w trzeciej partii dla Jastrzębia.

25:19 - No i słowo się rzekło! Fornal bardzo mocną zagrywką ustrzelił punkt i daje remis Jastrzębskiemu Węglowi, który kapitalnie spisał się w drugiej partii.

24:19 Fornal kapitalnie włącza się w grę swojego zespołu i kończy teraz mnóstwo ataków. Piłka setowa na remis.

23:17 Łukasz Kaczmarek znowu zatrzymany przez Tomasza Fornala. Teraz próbuje zmieniać Grbić. Na boisku Bartłomiej Kluth.

21:17 Kuba Bucki na zagrywce i przewaga z dwóch punktów wzrasta do czterech. Nie dał teraz bezpośrednich punktów, ale pozwolił na kontry swojego zespołu.

19:17 W aut z zagrywki Olek Śliwka. Sprawdzał jeszcze Nikola Grbić tę akcję, ale niepotrzebnie.

17:16 Zmniejsza ZAKSA prowadzenie do punktu po bloku na Jakubie Buckim. Być może to jest element, którym trochę da się utemperować tego siatkarza.

16:14 I to się dzieje! Fornal blokuje Kaczmarka. Ten wyskoczył bardzo wysoko, chciał zaatakować bardzo mocno, ale nadział się na blok.

14:13 Na jeden punkt na razie tylko ciągle odskakują jastrzębianie. Ciekawe, czy stać ich na to, by uzyskać wyższą przewagę.

12:11 I tym razem Bucki w ataku. Kolejna fenomenalna partia w wykonaniu tego siatkarza. CO ON GRA W TYM FINALE!

11:10 W podobnym momencie pierwszego meczu JSW odwróciło jego losy. Teraz znowu mogą to zrobić. Kolejna kapitalna zagrywka Kuby Buckiego daje punkt!

10:10 No i właśnie. Nagle wszystko może się zmienić, gdy na zagrywce staje Kuba Bucki. Od razu zalicza dwa asy serwisowe i doprowadza do remisu!

6:9 I znowu Kaczmarek. Bardzo pewnie wygląda ZAKSA w tym meczu. Tym razem nie wygląda na to, by nastąpił nagły zwrot akcji.

5:7 Mało odwagi w ataku po stronie Jastrzębia, a gdy rywale widzą słabość, zaraz to wykorzystają. Bardzo mocne uderzenie Łukasza Kaczmarka i jest punkt.

4:5 Udany atak Rafała Szymury. Jastrzębie stara się trzymać rywali nie dalej, niż na dwa punkty przewagi.

2:4 Bardzo precyzyjnie posłana zagrywka przez Jakuba Kochanowskiego i ZAKSA znowu na dwupunktowym prowadzeniu.

2:2 Błędy i chaos po obu stronach, ale akcję ostatecznie kończą udanym atakiem siatkarze z Kędzierzyna-Koźla.

1:0 Drugiego seta od udanego ataku zaczyna Rafał Szymura, który w pierwszej partii dał bardzo dobrą zmianę i już został na boisku.

22:25 - Wykaraskała się ZAKSA z problemów w końcówce seta i prowadzi 1:0. Po zmianach ekipa z Jastrzębia wygląda jednak lepiej i w kolejnych setach mogą być emocje.

20:24 Ależ mieli szansę na dojście na punkt różnicy siatkarze gospodarzy. Ostatecznie wybroniła się ZAKSA. Dwa bloki z rzędu i będzie piłka setowa.

19:22 Potwierdzenie poprzedniego wpisu teraz ma miejsce. JSW zmniejsza prowadzenie rywali do trzech oczek i mogą być jeszcze emocje w tym secie.

17:22 Początkowo wydawało się, że zatrzymany został Łukasz Kaczmarek, ale przedarł się przez blok rywali. Teraz trochę lepiej zaczynają grać podopieczni Gardiniego, ale w tym secie chyba trochę za późno się obudzili.

16:21 Kamil Semeniuk z lewego skrzydła pewnie zdobywa punkt. Znakomicie radzi sobie w dzisiejszym meczu przyjmujący ZAKSY.

14:20 Utrzymuje się sześć punktów przewagi po autowej zagrywce jastrzębian. Teraz po obu stronach lekko obniżył się poziom tego elementu.

13:18 Kuba Bucki na parkiecie. Może to trochę zmieni grę Jastrzębskiego Węgla, bo na razie wygląda to bardzo słabo. Polski atakujący od razu melduje się w ataku.

11:17 Niesamowity as serwisowy Olka Śliwki! Piłka leciała bardzo niepozornie, plasowaną parabolą i zlepiła się z linią końcową boiska.

10:15 Stanęli znowu jastrzębianie. Teraz zupełna nieuwaga w obronie. Semeniuk na drugą stronę posyła plasowany atak, który wpada w boisko. Podobnie jak w pierwszym meczu, premierowy set pod dyktando ZAKSY.

8:13 Szuka wyjścia z trudnej sytuacji Andrea Gardini. Rafał Szymura po raz pierwszy dziś na parkiecie za Louatiego i od razu dobry blok byłego przyjmującego GKS-u Katowice.

7:11 Przełożenie Kampy na drugą stronę, podczas gdy piłka była już na stronie gości daje kolejny punkt ZAKSIE, która znowu powoli narzuca warunki, tak jak w początkowych fragmentach meczu.

6:9 Ładne uderzenie Semeniuka z lewego skrzydła - tak jak on potrafi z wykorzystaniem bloku i piłka wychodzi na aut.

5:7 Dwa punkty z rzędu podopiecznych Andrei Gardiniego, którzy powoli otrząsnęli się po świetnym początku rywali. Teraz Fornal uderza z zagrywki. Dobry początek obu drużyn w tym elemencie początkiem meczu.

2:6 Olbrzymi problem mają wbić się w pomarańczowe gospodarze. Teraz musieli wykorzystać blok po którym piłka wyszła w aut, by zdobyć punkt.

1:6 Kapitalny początek ZAKSY. Teraz trzy punktowe zagrywki Olka Śliwki, bez szans przyjmujący Jastrzębskiego. Od razu wysoka przewaga.

1:3 Długa akcja, w której swojego ataku nie potrafili skończyć siatkarze z Jastrzębia, aż w końcu Fornal posłał piłkę w aut bez bloku.

1:2 Skończył piłkę z pipe'a Louati, ale przy zagrywce Jastrzębskiego w siatkę trafia Gladyr.

0:1 Od razu bardzo zacięta akcja i wygrywa piłkę na siatce Olek Śliwka.

0:0 Oba zespoły w swoich żelaznych zestawieniach. Zobaczymy, kto zacznie lepiej to spotkanie.

Jastrzębski Węgiel: Kampa, Al-Hachdadi, Louati, Fornal, Gladyr, Wiśniewski – Popiwczak (L)

ZAKSA: Toniutti, Kaczmarek, Semeniuk, Śliwka, Smith, Kochanowski – Zatorski (L)

Rozpoczyna się prezentacja obu zespołów. Jastrzębski Węgiel w środę sensacyjnie wygrał 3:1 w Kędzierzynie-Koźlu i teraz we własnej hali staje przed wielką szansą na to, by ograć w całej rywalizacji zwycięzcę fazy zasadniczej PlusLigi oraz finalistę Ligi Mistrzów.

Początek drugiego spotkania finałowego o 17:30. U nas relacja LIVE od pierwszej do ostatniej piłki.

Radosław Kępys – Poinformowani.pl

Radosław Kępys

Mam 30 lat. W październiku 2017 roku uzyskałem dyplom magistra Politologii na Wydziale Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Wcześniej od 2015 roku pisałem dla igrzyska24.pl. Odpowiedzialny za biathlon, kajakarstwo, pływanie, siatkówkę i siatkówkę plażową, ale w tym czasie pisałem informacje z bardzo wielu sportów - od lekkiej atletyki po narciarstwo alpejskie. Sport to moja pasja od najmłodszych lat i na zawsze taką pozostanie. Poza nim uwielbiam dobrą literaturę, dobrą muzykę i dobre jedzenie. Interesuje się też historią najnowszą i polityką.