PKO Ekstraklasa: wyszarpany remis Wisły Płock

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 18.04.2021, 17:07

Wisła Płock zremisowała na własnym stadionie z Jagiellonią Białystok 2:2. Na listę strzelców wpisali się Mateusz Szwoch, Alan Uryga, Jesus Imaz i Bartosz Bida.

W pierwszej połowie więcej z gry miała Wisła Płock. Najbliżej zdobycia gola byli Patryk Tuszyński, któremu piłkę po strzale sprzed linii wybił Taras Romańczuk i Piotr Tomasik, uderzający obok słupka. Co nie udało się gospodarzom, wyszło gościom, którzy po dobrym podaniu Macieja Makuszewskiego i skutecznym wykończeniu Jesusa Imaza, objęli prowadzenie.

Już na początku drugiej części gry groźnie zrobiło się pod bramką Xaviera Dziekońskiego za sprawą Dawida Kocyły. Golkiper był w stanie jednak zatrzymać jego strzał. Po kwadransie zrobiło się 0:2. W zamieszaniu po rzucie rożnym najlepiej odnalazł się Bartosz Bida, który efektownym uderzeniem z woleja pokonał Krzysztofa Kamińskiego. Jagiellonia szukała kolejnych trafień, a blisko był m.in. po strzale z woleja Kamil Wrzesiński. Nieoczekiwanie Wisła złapała kontakt. Fatalny błąd Dziekońskiego spowodował, że dośrodkowywana piłka z rzutu wolnego po odbiciu od słupka wpadła do bramki. Na pięć minut przed końcem ponownie trafił Imaz, lecz analiza VAR wykazała spalonego. W ostatniej akcji spotkania gola wyrównującego zdobył Alan Uryga i zespoły podzieliły się punktami

Wisła Płock - Jagiellonia Białystok 2:2 (0:1)

Bramki: 79' Szwoch, 90+6' Uryga - 35' Imaz, 60' Bida

Wisła: Kamiński - Vallo, Rzeźniczak, Uryga, Garcia - Rasak, Leśniak (63' Sheridan), Kocyła (77' Pyrdoł), Szwoch, Tomasik (75' Merebaszwili) - Tuszyński

Jagiellonia: Dziekoński - Twardek, Tiru, Augustyn, Wdowik - Pospisil (90' Mazur), Romańczuk (80' Borysiuk), Makuszewski (67' Prikryl), Imaz, Bida (67' Wrzesiński) - Puljić (90' Bortniczuk)

Żółte kartki: 68' Rasak, 74' Rzeźniczak - 34' Tiru, 90'+4' Wrzesiński

Sędzia: Jarosław Przybył