Serie A: Ligowy szlagier dla Atalanty
Ago76/Wikimedia commons

• Data publikacji: 18.04.2021, 16:54

W jednym z najciekawszych spotkań 31. kolejki Serie A, Atalanta Bergamo pokonała Juventus Turyn 1:0. Tym samym, podopieczni Andrei Pirlo niemal do zera zminimalizowali swoje szanse na obronę mistrzostwa. Z kolei gospodarze, dzięki zwycięstwu, przeskakują "Starą Damę" w ligowej tabeli.

Grający bez kontuzjowanego Cristiano Ronaldo goście od początku meczu zaatakowali. W 13. minucie pierwszą bardzo dobrą okazję do zdobycia bramki miał Cuadrado, ale jego uderzenie w ostatniej chwili zablokowali stoperzy z Bergamo. Trzy minuty później, po strzale Chiesy, piłka minęła bramkę Golliniego. W odpowiedzi, próba Maehle z dystansu została zablokowana przez obrońców i minęła bramkę Szczęsnego. Chwilę póżniej, świetną okazję na pierwszego gola w meczu zmarnował Pessina. Jego strzał z pola karnego nieznacznie minął bramkę Juventusu. W 35. minucie dobrą okazję zmarnował Morata, którego strzał z linii bramkowej wybili zawodnicy Atalanty. Chwilę później, kolejną dobrą okazję na zdobycie zaprzepaścił Cuadrado. W 39. minucie niecelnie główkował de Light. Kolejną dobrą interwencją obrońcy Atalanty popisali się w 44. minucie, kiedy zablokowali strzał Chiesy.

Druga połowa zaczęła się od minimalnie niecelnego uderzenia Muriela z dystansu. W odpowiedzi, strzał Dybali z wolnego był również niecelny. Stuprocentową okazję zmarnował Zapata, główkując z pięciu metrów obok bramki. W 76. minucie kapitalnie obronił strzał Moraty z pola karnego. Gdy wydawało się, że ten mecz zakończy się bezbramkowym remisem, cios zadawała Atalanta. Na strzał zza pola karnego zdecydował się Rusłan Malinovsky. Piłka po drodze odbiła się od Danilo i kompletnie zaskoczyła Wojciecha Szczęsnego.

Atalanta Bergamo - Juventus Turyn 1:0 (0:0)

Bramki: Malinovsky 87'

Atalanta Bergamo: Gollini - Toloi, Palomino, Dijmsiti - Maehle(72' Malinovsky)  , De Roon, Freuler, Gosens - Pessina (46' Pasalić) - Muriel(68' Ilcić), Zapata

Juventus Turyn: Szczęsny - Cuadrado, de Light, Chiellini, Alex Sandro - McKennie(78' Arthur), Bentancur, Rabiot, Chiesa (58' Danilo) - Dybala(68' Kulusevski), Morata

Żółte kartki: Gosens 78', Malinovsky 79', Dijmsiti 82'- de Light 72', Bonucci 74', Cuadrado 90'

Sędziował: Daniele Orsato