La Liga: Atletico rozgromiło Eibar w meczu 33. kolejki

• Data publikacji: 18.04.2021, 17:21

Rojiblancos w ogniu walki o tytuł mistrzowski! Zwycięstwo nad ostatnim w tabeli Eibar było obowiązkiem, który został spełniony przez podopiecznych Diego Simeone. Na szczególną pochwałę zasługuje Yannick Carrasco. Belg zaliczył fantastyczny występ i poprowadził swój zespół do zwycięstwa!

Pierwsze minuty starcia zobrazowały przebieg dalszej części tego widowiska. Posiadanie piłki i pełna kontrola gry przez gospodarzy z Wanda Metropolitano były znakiem rozpoznawczym argentyńskiego szkoleniowca. Spotkanie było dość statyczne. Zawodnicy ze stołecznego klubu nie stwarzali zbyt wielu sytuacji, jednak gdy już je stworzyli – byli niezwykle skuteczni. W trakcie ostatnich pięciu minut pierwszej części meczu zdobyli dwie bramki. Dublet ustrzelił Angel Correa, pierwsze trafienie może zawdzięczyć swojemu instynktowi lisa karnego, natomiast druga bramka to arcydzieło Yannicka Carrasco. Skrzydłowy Madrytczyków po odebraniu futbolówki minął rywala i znakomicie dograł do Argentyńczyka, który podwyższył prowadzenie na 2:0.

Druga połowa rozpoczęła się bliźniaczo, do końca pierwszej! Dwie bramki w ciągu 4 minut, tym razem strzelcami zostali Carrasco oraz Marcos Llorente. Belg wykorzystał sytuację sam na sam przypieczętowując swój świetny występ, natomiast Hiszpan pokonał Dmitrovicia kąśliwym uderzeniem po dograniu strzelca dwóch bramek w tym spotkaniu, Angela Correi. Goście wydawali się być już zrezygnowani, natomiast Rojiblancos atakowali nadal, pomimo wysokiego prowadzenia nie chcieli zachować sił na kolejne starcia. Nieustająca kontrola przebiegu gry przez podopiecznych Simeone pokazywała różnicę klas obu zespołów. Ostatnia bramka w tym meczu padła w 68’ po uderzeniu Marcos Llorente. Wanda Metropolitano okazało się nie być zbyt gościnne - tego popołudnia ekipa Eibar przybyła na fortecę, której nie byli w stanie nawet zagrozić.

Atletico Madryt – SD Eibar 5:0 (2:0)

Bramki: 42’ Correa, 44’ Correa, 49’ Carrasco, 53’ Llorente, 68’ Llorente

Atletico Madryt: Oblak – Lodi, Gimenez, Savic (74’ Felipe), Trippier – Saul, Koke (61’ Vitolo), Herrera (70’ Kondogbia), Carrasco (70’ Torreira) – Llorente, Correa (61’ Dembele)

SD Eibar: Dmitrovic – Cote, Arbilla, Burgos, Dufur (63’ Oliveira) – Atienza – Rodrigues (73’ Rafa), Garcia (62’ Inui), Alvarez, Pozo - Kike

Żółte kartki: Oliveira

Sędzia: Cesar Grado