Premier League: wygrana United, dwie bramki Greenwooda
Ank Kumar/Wikimedia Commons

• Data publikacji: 18.04.2021, 18:56

W ostatnim niedzielnym meczu 32. kolejki Premier League, Manchester United pokonał u siebie Burnley 3:1. Bohaterem meczu, został strzelec dwóch bramek - Mason Greenwood.

Podopieczni Solskjaera od początku meczu ruszyli do ataku. W 10 minucie Peacock-Farrell obronił strzał głową Pogby. Chwilę później, Henderson złapał strzał z dystansu Wooda. Gospodarze odpowiedzieli niecelnym uderzeniem Bruno Fernandesa. W 29. minucie w pole karne Burnley wpadł Rashford, oddał srzał ale Peacock-Farrell zdołał odbić uderzenie. Pięć minut później, po wrzutce Lowtona świetną okazję zmarnował Chris Wood, główkując obok bramki. W 35. minucie wyjście z bramki Peacocka-Farrela uniewożliwiło Rashfordowi oddanie strzału, choć napastnik United sugerował, że był faulowany przez bramkarza. W 38. minucie Rashord wystawił piłkę Greenwodowi, ale młody napastnik "Czerwonych Diabłów" nie zdołał dojść do podania na pustą bramkę. Chwilę potem, kolejną dobrą okazję zmarnował Wood, strzelając z woleja obok bramki.

Drugą połowę kapitalnie rozpoczęli piłkarze Manchesteru United. Indywidualną akcję przeprowadził Rashford, jego podanie inteligentnie przepuścił Bruno Fernandes, a Mason Greenwood z bliska dopełnił formalności. Nie minęły dwie minuty, a goście wyrównali. Po centrze z rzutu rożnego, celną główką popisał się James Tarkowski i Dean Henderson musiał wyjmować piłkę z siatki. W 64. minucie Ben Mee w ostatniej chwili zablokował podanie Rashorda na pustą bramkę do Cavaniego. W 70. minucie kapitalną paradą popisał się Peacock-Farrell, kiedy główkował Fernandes. W 84. minucie po raz kolejny na prowadzenie wyszli gospodarze. Paul Pogba przerzucił piłkę do Masona Greenwooda, ten oddał strzał, który po rykoszecie sprawił, że dobrze broniący tego dnia Peacock-Farrell nie miał szans na skuteczną interwencję. W 90. minucie oko w oko z Peacockiem-Farrellem stanął McTominay, ale bramkarz Burnley obronił jego uderzenie. Chwilę później, sposobu na golkipera przyjezdnych nie potrafili znaleźć Greenwood i Bruno Fernandes. W 93. minucie wzorcową kontrę United zakończył Cavani, ustalając wynik meczu na 3:1 dla "Czerwonych Diabłów".

Manchester United - Burnley 3:1 (0:0)

Bramki: Greenwood 48',84', Cavani 90+3' - Tarkowski 50'

Manchester United: Henderson - Wan-Bissaka, Lindelof, Maguire, Shaw - McTominay, Fred (46' Cavani) - Rashford(84' van de Beek), Fernandes, Pogba - Greenwood

Burnley: Peacock-Farrell - Lowton, Tarkowski, Mee, Taylor - Cork, Westwood, Brownhill (88' Vydra) - Gudmundsson(88' Rodriguez), McNeil - Wood

Żółte kartki: Wan-Bissaka 26' - Cork 57', Tarkowski 89'

Sędziował: Jonathan Moss