Ligue 1: trzy punkty jadą do Monako
Fantafluflu/Wikimedia Commons

• Dodał: Jakub Krysiewicz
  • Data publikacji: 18.04.2021, 19:04

Za nami mecz dwóch uznanych francuskich ekip. Bordeaux, które w tym sezonie niekoniecznie prezentuje się z najlepszej strony, podjęło u siebie Monaco, które wciąż liczy się w walce o mistrzostwo Francji. Drużyna gości pewnie wygrała spotkanie 3:0.

Monaco od samego początku było zdecydowanym faworytem do zwycięstwa w tym spotkaniu. Nie poczuli goryczy porażki od sześciu meczów, a w ostatnim pewnie pokonali Dijon 3:0. Drużyna z księstwa Monako podchodziła do tego starcia jako trzecia w tabeli Ligue 1, a do pierwszego Lille brakowało im jedynie czterech punktów. Nic pozytywnego nie można powiedzieć o formie Bordeaux. Podopieczni Jeana-Louisa Gasseta z ostatnich dwunastu spotkań wyszli zwycięsko tylko raz, a przed spotkaniem z Monaco zajmowali szesnastą pozycję w tabeli, mając jedynie 5 punktów przewagi nad strefą spadkową.

Monaco od początku w pełni kontrolowało przebieg meczu. Wymowny jest fakt, że Bordeaux nie oddało ani jednego strzału na bramkę podczas pierwszych 45 minut. Goście zaznaczyli swoją wyraźną przewagę na boisku w 30. minucie meczu, w której Kevin Volland zdobył bramkę dającą prowadzenie po asyście Ben Yeddera.

W drugiej połowie gospodarze wyglądali nieco lepiej niż w pierwszej, jednak nadal dużo gorzej od zespołu z Księstwa Monako. Poskutkowało to bardzo szybko zdobytą bramką, której autorem był Gelson Martins. Portugalczyk wykorzystał świetne prostopadłe podanie od Aureliena Tchouameniego. Wynik 0:2 sprawił, że piłkarze byłych mistrzów Francji mogli grać nieco spokojniej, przez co prawdopodobnie Bordeaux wyglądało groźniej na boisku. Na niekorzyść gospodarzy “groźna” gra zaowocowało drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką dla Toma Lacouxa w 78. minucie meczu. Przed samym gwizdkiem oznaczającym koniec meczu Monaco skutecznie wykorzystało przewagą i podkreśliło swoją dominację na boisku, zdobywając trzeciego gola, którego autorem był Stevan Jovetić

FC Girondins de Bordeaux – AS Monaco FC 0:3 (0:1)

Bramki: 29’ Volland, 47’ Martins , 90’ Jovetić

Bordeaux: Costil – Benito, Koscielny (24’ Mexer), BaysseSabaly – Basic (82’ Seri), LacouxAdli – Oudin (62’Zerkane), Ben Arfa (63’ De Preville) - Hwang (82’ Traore)

Monaco: Lecomte – Oliveira Silva, BadiashileMaripanSidibe – Fofana (83’ Florentino), Tchouameni – Golovin (66’ Diop), Volland (83’ Ballo Toure), Martins (75’ Aguilar) – Ben Yedder (66’ Jovetić)

Żółte kartki: 72’ 78’ Lacoux, 75’ Zerkane - 15’ Fofana

Czerwone kartki: 78’ Lacoux

Sędzia: François Letexier