Ligue 1: Lyon wygrywa w Bretanii
Wikipedia

• Data publikacji: 18.04.2021, 22:57

W ostatnim meczu 33. kolejki Ligue 1 Olympique Lyon wygrał z Nantes 2:1. Bohaterem spotkania został Memphis Depay, który strzelił dwa gole. Tym samym piłkarze Lyonu nadal liczą się w walce o mistrzostwo Francji.

Już na początku meczu goście z Lyonu objęli prowadzenie. Indywidualną akcję Lucasa Paquety, pewnym strzałem w sytuacji sam na sam, wykończył Memphis Depay. W 16. minucie strzał z dystansu Caquereta okazał się minimalnie niecelny. W 36. minucie sędzia podyktował rzut karny za faul Lafonta na Ekambim. Do piłki podszedł Memphis Depay i pewnym strzałem zdobył swojego drugiego gola w tym meczu. W 44. minucie strzał z woleja Paquety okazał się niecelny.

Druga połowa zaczęła się od uderzenie Depaya, z pola karnego, które obronił Lafont. W 57. minucie niecelnie strzelał Ekambi. Cztery minuty później, dość niespodziewanie, gola zdobyli gospodarze. Po wrzutce z rzutu rożnego strzał głową Coulibaly'ego odbił Lopes, ale wobec dobitki Palloisa był już bezradny. W 86. minucie, po kolejnej dobrej, indywidualnej akcji Paquety, niecelnie strzelał Ekambi. Dwie minuty później stoperzy Nantes w ostatniej chwili zablokowali uderzenie Aouara. W doliczonym czasie gry Lafonta strzałem z połowy boiska chciał zaskoczyć Paqueta, ale bramkarz Nantes zareagował w porę i obronił strzał gracza Lyonu.

Nantes -  Lyon 1:2 (0:2)

Bramki: Pallois 61' - Depay 6', 37' (k.)

Nantes: Lafont - Fabio (80' Corchia), Castelletto, Pallois, Traore (34' Appiah) - Simon (66' Bamba), Chirivella, Louza, Blas - Coulibaly (80' Coco), Kolo

Lyon: Lopes - Dubois (78' Diomande), Marcelo, Denayer, Cornet (63' De Sciglio) - Caqueret, Bruno (63' Mendes) - Ekambi (90' Soumare), Paqueta, Depay (78' Aouar) - Slimani

Żółte kartki: Denayer 67'

Sędziował: Benoit Bastien