Piłka ręczna - Lidl Starligue: zwycięstwo PSG w meczu na szczycie

• Data publikacji: 19.04.2021, 11:09

We Francji została rozegrana 23. kolejka Lidl Starligue. W meczu na szczycie tabeli Paris Saint-Germain Handball wygrało 31:28 z Montpellier.

Mecz Paris Saint-Germain z Montpellier zapowiadał się jako jeden z najważniejszych w sezonie. Goście w przypadku zwycięstwa mogli zdecydowanie zmniejszyć stratę w tabeli i powiększyć swoje szanse na mistrzostwo. Faworytem byli jednak gospodarze. To oni już po pierwszych minutach zdobyli trzybramkową przewagę - 4:1. W pierwszej połowie paryżanie cały czas byli na prowadzeniu, a różnica oscylowała od jednej do nawet pięciu bramek. Po trzydziestu minutach było 19:15. Po zmianie stron Montpellier rzuciło dwie bramki z rzędu. Jednak na 18 minut przed końcem gospodarze prowadzili 26:20. Montpellier walczyło do końca, ale odebrało faworytom prowadzenia. Ostatecznie PSG zwyciężyło 31:28 i zwiększyło przewagę w tabeli do czterech punktów. Kamil Syprzak zdobył dwie bramki. Najskuteczniejszy był Mikkel Hansen, który zanotował osiem trafień.

Aż 43 bramki zdobył zespół Nantes. Szczypiorniści tej ekipy wygrali u siebie 43:28 z Dunkierką. Aż dziesięć bramek dla gospodarzy rzucił Aymeric Minne. Nantes zajmuje trzecie miejsce w tabeli z bardzo dużą stratą do czołowej dwójki. W środku tygodnia rozgrywane także zaległe spotkanie. W meczu 14. kolejki Nantes przegrało 32:33 z Nimes. W ramach 11. serii gier PSG pewnie pokonało 39:26 Istres. Kamil Syprzak rzucił trzy bramki.

PSG - Istres 39:26 (11. kolejka)
Fenix Tuluza - Cesson-Rennes 30:30 (14. kolejka)
Nimes - Nantes 33:32 (14. kolejka)
Tremblay - Creteil 26:21 (13. kolejka)
Chartres - Aix 26:27 (10. kolejka)
Saint-Raphael - Dunkierka 23:27 (20. kolejka)