Euroliga kobiet: UMMC Jekaterynburg obronił tytuł

• Data publikacji: 19.04.2021, 11:40

W Stambule w weekend odbył się turniej Final Four Euroligi Kobiet. Po triumf sięgnął UMMC Jekaterynburg, który w finale pokonał Perfumerias Avenidę.

W pierwszym półfinale Fenerbahce Oznur Kablo zmierzyło się z UMMC Jekaterynburg. Początek meczu był wyrównany. W drugiej kwarcie przewagę uzyskał zespół z Rosji, prowadząc do przerwy różnicą siedmiu punktów. Po zmianie stron UMMC zwiększyło różnicę do dwunastu oczek. W czwartej kwarcie Fenerbahce odrobiło straty i doprowadziło do wyrównanej końcówki. W niej lepszy okazał się UMMC, który zwyciężył 88:84. W drugim półfinale Perfumerias Avenida wygrała 72:61 z Sopronem Basket. Losy meczu rozstrzygnęły się dopiero w ostatnich minutach. Pod koniec trzeciej kwarty hiszpański zespół zdobył osiem punktów przewagi, która w ostatniej części gry wzrosła nawet do 19. Perfumerias Avenida awansował do finału.

Fenerbahce Oznur Kablo - UMMC Jekaterynburg 84:88 (21:22, 27:33, 13:13, 23:20)
Perfumerias Avenida - Sopron Basket 72:61 (16:10, 14:22, 20:10, 22:19)

W finale Perfumerias Avenida zagrała z UMMC Jekaterynburg. W pierwszej kwarcie hiszpańska drużyna prowadziła 21:9. Jednak ekipa z Rosji szybko odrobiła straty, a drugą kwartę wygrała 23:9. W trzeciej odsłonie spotkania UMMC prowadził już 14 punktami, ale Avenida zmniejszyła stratę do czterech oczek. Pod koniec meczu koszykarki z Jekaterynburga ponownie odskoczyły i wygrały 78:68. Tym samym zdobyły szósty tytuł w historii, w tym trzeci z rzędu. Dla UMMC 19 punktów rzuciła Emma Meesseman. Hiszpańskiej drużyny zwycięstwa nie dało 29 punktów rzuconych przez Tiffany Hayes. W meczu o trzecie miejsce Fenerbahce pokonało 64:58 Sopron Basket.

Perfumerias Avenida - UMMC Jekaterynburg 68:78 (21:16, 9:23, 23:20, 15:19)
Sopron Basket - Fenerbahce Oznur Kablo 58:64 (9:22, 22:14, 15:11, 12:17)