Siatkówka plażowa: polskie pary pożegnały się z rywalizacją

• Dodał: Aleksandra Suszek
  • Data publikacji: 19.04.2021, 12:40

Nasi reprezentanci w siatkówce plażowej niedzieli nie zaliczą do udanych. Kinga Wojtasik z Katarzyną Kociołek poległy w barażu o 1/8 finału, w którym mierzyły się z Brazylijkami Silvą Ramos i Barbosą Silvą, a Piotrowi Łosiakowi i Bartoszowi Kantorowi drogę do fazy play-off zamknęli Niemcy Nils Ehlers oraz Lars Flüggen.

Polki w sobotę przegrały mecz z brązowymi medalistkami mistrzostw Europy Nadieżdą Makroguzową oraz Swietłaną Chołominą, przez co o awans do 1/8 finału musiały postarać się w barażu. Tam napotkały brazylijską parę Silva Ramos/Barbosa Silva, która okazała się za silna dla Biało-Czerwonych. Mimo że reprezentantki Polski przedłużyły swoje szanse w tym meczu to ostatecznie musiały uznać wyższość rywalek i przegrały spotkanie 1:2 (19:21, 21:16, 6:15).

Wśród panów Polacy również nie zawojowali meksykańskiego Cancun. Piotr Łosiak z Bartoszem Kantorem w pierwszym meczu długo męczyli się z Amerykanami, ale mecz po trzech setach padł łupem Luceny i Dalhaussera - to oznaczało dla Biało-Czerwonych walkę o pozostanie w turnieju, którą mieli stoczyć z niemiecką parą Nils Ehlers/Lars Flüggen. Panowie rozegrali bardzo wyrównane spotkanie i niewiele zabrakło, aby to polska para awansowała do fazy play-off. Wszystko rozstrzygnęło się w trzecim secie, gdzie o zwycięstwie zadecydowały zaledwie dwa punkty - 2:1 (16:21, 21:15, 15:13).

Warto przypomnieć, że turniej w meksykańskim Cancun posiada cztery gwiazdki na pięć możliwych, co oznacza, że można w nim zdobyć cenne punkty premiujące awans na tegoroczne igrzyska w Tokio. Rozgrywki w Meksyku potrwają do wtorku, natomiast jest to dopiero pierwszy z trzech turniejów cyklu World Tour. Drugi z nich rozpocznie się już 22 kwietnia i tam również zobaczymy polskie pary.

Aleksandra Suszek – Poinformowani.pl

Aleksandra Suszek

Można powiedzieć, że piszę o wszystkim po trochu, ale w moim sercu gości głównie siatkówka.