Tenis - ATP Barcelona: porażka Kubota już w I rundzie debla
sirobi 2019

• Data publikacji: 19.04.2021, 13:21

Niestety już na pierwszej rundzie skończyła się przygoda Łukasza Kubota oraz Wesleya Koolhofa w rozgrywanym w Barcelonie deblowym turnieju ATP. Polsko-holenderska para musiała uznać wyższość hiszpańskiego duetu Carlos Alcaraz/Pablo Carreno-Busta i przegrała 4:6, 1:6.

Już początek spotkania nie wyglądał najlepiej dla pary z naszym reprezentantem, gdyż już w pierwszym gemie serwisowym Koolhofa rywale uzyskali przełamanie. Hiszpanie nie mieli podobnych problemów z podaniem i szybko objęli prowadzenie 3:0.  Czwarty gem, tym razem przy podaniu Kubota, okazał się zwycięski na rozstawionej z czwórką pary, ale przy podaniu przeciwników ponownie nie było nawet szansy na odrobienie strat. Od stanu 1:4 polsko-holenderski debel zdobył jednak trzy kolejne gemy, wyrównując stan seta, a bardzo dobrym returnem z bekhendu, zapewniającym odłamanie na 3:4 popisał się Kubot. Następnie w dziewiątym gemie pojawiły się jeszcze dwie szanse, żeby raz jeszcze przełamać przeciwników, ale Hiszpanie wybronili się i objęli prowadzenie 5:4. Z kolei w następnym gemie Koolhof raz jeszcze nie zaprezentował się najlepiej, popełniając podwójny błąd serwisowy, ale rywale zdołali przełamać i zamknąć seta 6:4.

Drugi set rozpoczął się podobnie jak pierwszy, a Hiszpanie raz jeszcze przełamali na samym początku, tym razem przy podaniu Łukasza i objęli prowadzenie 3:0. Polsko-holenderska para wygrała czwartego gema, próbując jeszcze wrócić do gry, ale przeciwnicy odpowiedzieli utrzymaniem serwisu, a następnie kolejnym przełamaniem i prowadzili już 5:1. W siódmym gemie Hiszpanie bez problemu zamknęli seta i wygrali całe spotkanie.

Carlos Alcaraz/Pablo Carreno-Busta (ESP/ESP) [WC] - Łukasz Kubot/Wesley Koolhof (POL/NED) [4] 6:4, 6:1