NHL: zwycięstwo Tampy w hicie Dywizji Centralnej

• Data publikacji: 20.04.2021, 09:37

Dzisiaj rozegrano kilka ciekawych meczów ligi NHL. W spotkaniu ekip z czołówki Dywizji Centralnej Tampa Bay Lightning wygrała 3:2 po dogrywce z Carolina Hurricanes.

Carolina Hurricanes są liderami Dywizji Centralnej, ale tuż za plecami Huraganów plasują się Florida Panthers i Tampa Bay Lightning. To właśnie do Tampy pojechali hokeiści z Caroliny na kolejne spotkanie. Dwie pierwsze bramki zdobyli gospodarze. W pierwszej tercji trafił Alex Killorn. Na początku drugiej odsłony gry w przewadze gola na 2:0 zdobył Brayden Point. Kilka minut później przewagę wykorzystali Hurricanes. Kontaktowego gola strzelił Andriej Swecznikow. Na początku trzeciej tercji wyrównał Brady Skjei. Ostatecznie doszło do dogrywki, w której zwycięskie trafienie dla Tampy zdobył Yanni Gourde. Hurricanes nadal prowadzą w Dywizji Centralnej, ale mają tyle samo punktów co Panthers oraz oczko więcej niż Lightning.

Tampa Bay Lightning - Carolina Hurricanes 3:2 (1:0, 1:1, 0:1, 1:0) po dogrywce

Po kolejne zwycięstwo sięgnęli Vegas Golden Knights. Liderzy Dywizji Zachodniej pokonali dopiero po rzutach karnych szóstych w tabeli San Jose Sharks. Na początku nie zanosiło się na siódmą wygraną z rzędu Rycerzy. W 10. minucie wynik dla Sharks otworzył Nikolaj Knyzow. Na początku drugiej tercji goście przejęli krążek blisko bramki rywali i na 2:0 trafił Noah Gregor. Potem dwie bramki w przewadze dla Vegas strzelił Mark Stone. Ostatecznie doszło do dogrywki, która nie przyniosła rozstrzygnięcia. Jedyne trafienie w rzutach karnych zanotował Alex Tuch i dał Rycerzom zwycięstwo.

Vegas Golden Knights - San Jose Sharks 3:2 (0:1, 1:1, 1:0, 0:0, 1:0) po rzutach karnych

Do rzutów karnych doszło także w Dallas, gdzie Stars zwyciężyli 3:2 z Detroit Red Wings. Gospodarze dwukrotnie obejmowali prowadzenie. Jednak na trafienia, najpierw Roope'a Hintza, a potem Jasona Robertsona odpowiadał Luke Glendening. Seria karnych rozstrzygnęła się dopiero w piątej kolejce po bramce Denisa Gurianowa. W tabeli Dywizji Stars są na 5. miejscu, a Red Wings plasują się na 7. pozycji.

Dallas Stars - Detroit Red Wings 3:2 (1:0, 1:2, 0:0, 0:0, 2:1) po rzutach karnych