Droga do Tokio #67: turniej kwalifikacyjny tenisistów stołowych, 1.dzień [ZAPIS RELACJI LIVE]

• Dodał: Łukasz Nocuń
  • Data publikacji: 21.04.2021, 09:05

Turniej w portugalskim Guimarães stanowi ostatnią szansę na zdobycie olimpijskiej kwalifikacji. 36 zawodników z Jakubem Dyjasem i Samuelem Kulczyckim powalczy o pięć biletów do Tokio. Zapraszamy na nasze relacje z poczynań biało-czerwonych.

Jakub Dyjas – Vladimir Sidorenko (Rosja) 3:4 (7:11, 8:11, 15:13, 11:4, 9:11, 11:6, 8:11)
Jakub Dyjas – Pavel Platonov (Białoruś) 4:0 (11:9, 11:8, 11:2, 11:3)

Samuel Kulczycki - Niagol Stoyanov (Włochy) 1:4 (3:11, 10:12, 8:11, 11:8, 10:12)
Samuel Kulczycki - Luka Mladenovic (Luksemburg) 4:3 (11:13, 11:8, 11:3, 10:12, 9:11, 11:2, 11:7)

Relacja na żywo

Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na nasze relacje w kolejnych dniach.

Już jutro czekają Polaków niezwykle ważne spotkania. Jakub Dyjas zagra o 15:20 z Vladislavem Ursu, a Samuel Kulczycki o 17:00 rozpocznie pojedynek z Lubomirem Pistejem. Pojedynki te będą decydować o awansie do fazy pucharowej zawodów.

Samuel Kulczycki - Luka Mladenovic 11:7 (VII set) - udało się! Samuel Kulczycki zwycięża po zaciętym boju z reprezentantem Luksemburga Luką Mladenovicem.

Samuel Kulczycki - Luka Mladenovic 9:5 (VII set) - Polak jest już blisko zwycięstwa. Dzielą go od tego tylko dwie wygrane wymiany!

Samuel Kulczycki - Luka Mladenovic 5:5 (VII set) - na szczęście Mladenovic także się myli i ponownie mamy remis.

Samuel Kulczycki - Luka Mladenovic 3:5 (VII set) - błędy Kulczyckiego dają minimalną przewagę Mladenovicowi.

Samuel Kulczycki - Luka Mladenovic 3:3 (VII set) - nerwowo po obu stronach. Wynik zarówno w setach, jak i w deciderze remisowy.

Samuel Kulczycki - Luka Mladenovic 11:2 (VI set) - Polak podnosi się po dwóch przegranych z rzędu setach. Tylko dwa oczka oddane w szóstym secie stawiają go w roli faworyta przed decydującą odsłoną.

Samuel Kulczycki - Luka Mladenovic 9:11 (V set) - znowu więcej zimnej krwi zachował w końcówce Mladenovic. Kulczycki musi wygrać dwie partie aby zachować szanse na awans do fazy pucharowej.

Samuel Kulczycki - Luka Mladenovic 9:9 (V set) - istny rollercoaster w wykonaniu Polaka, który ma szansę na wyrwanie ważnego seta.

Samuel Kulczycki - Luka Mladenovic 6:8 (V set) - Kulczycki doprowadza do remisu 6:6, ale znowu po błędach oddaje dwa punkty.

Samuel Kulczycki - Luka Mladenovic 2:5 (V set) - Kulczycki znowu notuje fatalny początek seta i zmuszony jest gonić rywala.

Samuel Kulczycki - Luka Mladenovic 10:12 (IV set) - niestety zryw Kulczyckiego nie wystarczył na zwycięstwo w secie, który padł ostatecznie łupem reprezentanta Luksemburgu.

Samuel Kulczycki - Luka Mladenovic 10:10 (IV set) - dzielnie walczy Kulczycki. Po obronie trzech piłek setowych wciąż pozostaje w grze w partii nr cztery.

Samuel Kulczycki - Luka Mladenovic 5:9 (IV set) - kiedy wydawało się, że kontrolę nad meczem przejmuje Kulczycki, reprezentant Luksemburgu wrócił na poziom z pierwszej partii. Trudno będzie Polakowi odwrócić losy tej odsłony.

Samuel Kulczycki - Luka Mladenovic 11:3 (III set) - poszedł za ciosem Kulczycki. Tylko trzy oddane punkty i prowadzenie 2:1 w meczu przybliża go do odniesienia pierwszego zwycięstwa w turnieju.

Samuel Kulczycki - Luka Mladenovic 11:8 (II set) - Kulczycki zamyka partię przy drugiej "setówce".

Samuel Kulczycki - Luka Mladenovic 10:7 (II set) - trzy piłki setowe dla Polaka.

Samuel Kulczycki - Luka Mladenovic 6:6 (II set) - na szczęście Kulczycki po kilku skutecznych uderzeniach doprowadza do remisu.

Samuel Kulczycki - Luka Mladenovic 0:3 (II set) - trwa fatalna seria Polaka. Mladenovic już na trzypunktowym prowadzeniu.

Samuel Kulczycki - Luka Mladenovic 11:13 (I set) - Kulczycki marnuje dwie piłki setowe i w konsekwencji przegrywa pierwszą partię 11:13.

Samuel Kulczycki - Luka Mladenovic 8:7 (I set) - wyrównany start meczu, ale to Polak uzyskuje minimalną przewagę.

W ostatnim dzisiejszym pojedynku grupy D pogromca Jakuba Dyjasa - Rosjanin Sidorenko pokonał Vladislava Ursu. Oznacza to, że jutrzejszy mecz Polaka z Mołdawianinem zadecyduje o awansie do fazy pucharowej.

Już za kilka minut rozpocznie się mecz Samuela Kulczyckiego z Lucą Mladenovicem.

Jakub Dyjas - Pavel Platonov 11:3 (IV set) - pewne zwycięstwo Dyjasa! kapitalny mecz w wykonaniu Polaka, jutro w meczu o awans do rundy pucharowej zmierzy się z Mołdawianinem Vladislavem Ursu.

Jakub Dyjas - Pavel Platonov 5:2 (IV set) - Polak w natarciu. Chyba już nic mu nie odbierze zwycięstwa w tym meczu.

Jakub Dyjas - Pavel Platonov 11:2 (III set) - Dyjas utrzymuje świetną dyspozycję. Tylko dwa stracone punkty pozwalają powiększyć mu objąć prowadzenie 3:0 w setach.

Jakub Dyjas - Pavel Platonov 11:8 (II set) - Polak zachował zimną krew w końcówce, dzięki czemu prowadzi już 2:0.

Jakub Dyjas - Pavel Platonov 10:8 (II set) - utrzymuje przewagę Dyjas i za chwilę stanie przed szansą zamknięcia drugiej partii.

Jakub Dyjas - Pavel Platonov 7:5 (II set) - kontynuuje dobrą postawę Polak. Na razie prowadzi dwoma punktami i zmierza po kolejnego seta.

Jakub Dyjas - Pavel Platonov 11:9 (I set) - pierwszy set po wyrównanej walce pada łupem Polaka.

Przed nami niezwykle ważny mecz dla Jakuba Dyjasa. Zwycięstwo z Pavelem Platonovem przedłuży jego szanse na awans do fazy pucharowej turnieju.

Tymczasem trwa druga kolejka fazy grupowej zmagań singlistek. Po porannych porażkach przełamały się Sarah de Nutte (pokonała 4:3 Greczynkę Aikaterini Toliou) oraz Włoszka Debora Vivarelli (ograła 4:2 Słowaczkę Tatianę Kukulkovą).

Porażki biało-czerwonych nie przekreślają ich szans na wywalczenie olimpijskich biletów. W sesji wieczornej Dyjas i Kulczycki powrócą do gry. Rywalem tego pierwszego będzie Białorusin Pavel Platonov (start o 19:20). Natomiast aktualny mistrz Polski zmierzy się z Luką Mladenovicem z Luksemburgu (start o 21:00)

Samuel Kulczycki - Niagol Stoyanov 10:12 (V set) forhend Kulczyckiego ląduje w siatce i jego porażka staje się faktem.

Samuel Kulczycki - Niagol Stoyanov 10:10 (V set) - piąty set ciągle nie jest rozstrzygnięty. Zawodnicy grają punkt za punkt i o losach partii zadecyduje gra na przewagi.

Samuel Kulczycki - Niagol Stoyanov 6:6 (V set) - Kulczycki doprowadza do remisu. Przed nami emocjonująca końcówka seta.

Samuel Kulczycki - Niagol Stoyanov 3:4 (V set) - prowadził już trzema punktami Włoch. Kulczycki pokazał jednak kilka dobrych uderzeń i złapał kontakt z rywalem.

Samuel Kulczycki - Niagol Stoyanov 11:8 (IV set) - druga piłka setowa wykorzystana przez Kulczyckiego.

Samuel Kulczycki - Niagol Stoyanov 10:7 (IV set) - piłki setowe dla Polaka.

Samuel Kulczycki - Niagol Stoyanov 7:4 (IV set) - dotychczasowy przebieg czwartego seta daje nadzieję na comeback Kulczyckiego. Polak musi być jednak konsekwentny.

Samuel Kulczycki - Niagol Stoyanov 8:11 (III set) - zryw Kulczyckiego w końcówce seta nie wystarczył do odwrócenia jego losów.

Samuel Kulczycki - Niagol Stoyanov 5:10 (III set) świetnie dysponowany Włoch wykorzystuje kiepską grę Kulczyckiego i jest o krok od zwycięstwa w trzecim secie.

Samuel Kulczycki - Niagol Stoyanov 2:4 (III set) - mnożą się błędy Polaka. Wynik wygląda coraz gorzej.

Samuel Kulczycki - Niagol Stoyanov 10:12 (II set) - przestrzelony bekhend i fatalny odbiór piłki przy serwisie Stoyanova kończą drugiego seta. Patrząc na grę Kulczyckiego, ciężko spodziewać się powrotu do meczu.

Samuel Kulczycki - Niagol Stoyanov 10:10 (II set) - Polak obronił piłkę setową. Przed nami gra na przewagi.

Samuel Kulczycki - Niagol Stoyanov 7:7 (II set) - przeplata dobre wymiany z błędami nasz reprezentant. Trzy punkty przewagi to już przeszłość, przed nim trudna batalia w końcówce drugiego seta.

Samuel Kulczycki - Niagol Stoyanov 7:4 (II set) - powiększa przewagę Kulczycki.

Samuel Kulczycki - Niagol Stoyanov 4:3 (II set) - zdecydowanie lepszy początek drugiej odsłony w wykonaniu aktualnego mistrza Polski.

Samuel Kulczycki - Niagol Stoyanov 3:11 (I set) - Stoyanov utrzymał wypracowaną przewagę i pewnie wygrał premierową partię.

Samuel Kulczycki - Niagol Stoyanov 1:9 (I set) - rywal ucieka Polakowi na osiem punktów. Ten set jest już praktycznie przegrany. Miejmy nadzieję, że w następnych będzie o wiele lepiej.

Samuel Kulczycki - Niagol Stoyanov 0:4 (I set) - nieudane wejście w mecz Kulczyckiego.

Polak na swój mecz jeszcze musi poczekać. Na stole nr 2 dopiero zakończył się bowiem mecz Samuela Walkera z Ericem Glodem. Brytyjczyk przegrał 1:4.

Za ok. 30 minut powrócimy na relację z meczu Samuela Kulczyckiego.

Kolejny rywal Polaka także rozpoczął turniej od porażki. Na otwarcie dość niespodziewanie uległ 3:4 Mołdawianinowi Ursu.

Jakub Dyjas - Vladimir Sidorenko 8:11 (VII set) - niestety w ostatniej wymianie Dyjas popełnił kolejny błąd. Ta porażka mocno komplikuje jego drogę do Tokio. Miejmy nadzieję, że w następnych meczach fazy grupowej będzie już lepiej. Okazja na rehabilitację już o 19:20 w pojedynku z Pavlem Platonovem.

Jakub Dyjas - Vladimir Sidorenko 8:10 (VII set) - po udanych wymianach Dyjasa, ponownie do głosu doszedł Sidorenko. Przed Polakiem trudne zadanie.

Jakub Dyjas - Vladimir Sidorenko 8:8 (VII set) - kapitalna odpowiedź Dyjasa, który doprowadza do remisu w ostatniej partii.

Jakub Dyjas - Vladimir Sidorenko 6:8 (VII set) - przejmuje inicjatywę Sidorenko, który jest już tylko o trzy punkty od wygranej.

Jakub Dyjas - Vladimir Sidorenko 6:6 (VII set) - zawodzi dziś Dyjasa bekhend. Po dwóch błędach ponownie jest remis.

Jakub Dyjas - Vladimir Sidorenko 5:4 (VII set) - zamiana ról, tym razem to Polak jest bliżej upragnionego zwycięstwo.

Jakub Dyjas - Vladimir Sidorenko 2:3 (VII set) - minimalna przewaga Rosjanina na początku ostatniej odsłony.

Jakub Dyjas - Vladimir Sidorenko 11:6 (VI set) - bezbłędna końcowa faza seta w wykonaniu Polaka. Przed nami decydujący set.

Jakub Dyjas - Vladimir Sidorenko 6:5 (VI set) - walczy Dyjas w szóstym secie. Przegrywał już 2:4, ale dzięki udanym zagraniom zdołał objąć prowadzenie.

Jakub Dyjas - Vladimir Sidorenko 9:11 (V set) - dramatyczna końcówka partii jednak dla Sidorenki. Rosjanin w ostatnim punkcie seta zepchnął Dyjasa do defensywy. Mimo ambitnej walki nasz reprezentant po długiej wymianie nie zdołał przebić piłeczki na stronę rywala.

Jakub Dyjas - Vladimir Sidorenko 7:9 (V set) - Polak prowadził 7:5, ale oddał cztery punkty z rzędu po błędach własnych.

Jakub Dyjas - Vladimir Sidorenko 4:4 (V set) - wyrównany początek piątego seta.

Jakub Dyjas - Vladimir Sidorenko 11:4 (IV set) - doskonały set w wykonaniu Dyjasa, dzięki czemu wciąż pozostaje w grze o premierowe zwycięstwo w olimpijskich kwalifikacjach.

Jakub Dyjas - Vladimir Sidorenko 8:3 (IV set) - powiększa przewagę Polak. Jeśli nie zdarzy się nic nieoczekiwanego, za chwilę doprowadzi do remisu w meczu.

Jakub Dyjas - Vladimir Sidorenko 15:13 (III set) - kapitalny bekhend Dyjasa daje mu zwycięstwo w secie.

Jakub Dyjas - Vladimir Sidorenko 8:9 (III set) - Sidorenko już na prowadzeniu. Niedobrze to wygląda dla Polaka.

Jakub Dyjas - Vladimir Sidorenko 4:2 (III set) - udany początek trzeciej partii. Kilka efektownych uderzeń z forhendu i zakończony smeczem punkt daje Polakowi prowadzenie 4:2.

Jakub Dyjas - Vladimir Sidorenko 8:11 (II set) - druga odsłona ma niemal identyczny przebieg co pierwsza. Dyjas w końcówce notorycznie się myli i przegrywa już 0:2 w setach.

Jakub Dyjas - Vladimir Sidorenko 8:8 (II set) - goni Polak, który po autowym uderzeniu rywala wyrównuje stan seta.

Jakub Dyjas - Vladimir Sidorenko 5:7 (II set) - niestety ucieka drugi set Dyjasowi.

Jakub Dyjas - Vladimir Sidorenko 3:2 (II set) - zacięty początek drugiego seta z minimalnym wskazaniem na Polaka.

Jednocześnie na stole nr 4 trwa pojedynek grupowych rywali Dyjasa. Po pierwszym secie Białorusin Pavel Platonov prowadzi z Mołdawianinem Vladislavem Ursu.

Jakub Dyjas - Vladimir Sidorenko 7:11 (I set) - błąd za błędem Dyjasa, trzy auty i jedno uderzenie w siatkę daje premierową partię Rosjaninowi.

Jakub Dyjas - Vladimir Sidorenko 7:7 (I set) - odrabia straty Dyjas. Po kiepskim początku, Polak w końcu zaczął grać na swoim poziomie.

Jakub Dyjas - Vladimir Sidorenko 2:5 (I set) - początek spotkania dla Sidorenki. Niestety duża w tym zasługa błędów Polaka.

Na stole nr 3 trwa już rozgrzewka. Za chwilę zaczynamy.

Za kilkanaście minut przy stole pojawi się Jakub Dyjas. Polak zmierzy się w pierwszym spotkaniu turnieju z Rosjaninem Vladimirem Sidorenko.

Początek turnieju singlistów także przyniósł nieoczekiwane rozstrzygnięcie. Paul Drinkhall nie zdołał wygrać ani jednego seta ze zdecydowanie niżej notowanym reprezentantem Turcji Ibrahimem Gunduzem.

Kolejna niespodzianka w rywalizacji singlistek. Jedna z faworytek do wywalczenia olimpijskiej przepustki - Białorusinka Daria Trigolos przegrała 2:4 z Litwinką Korneliją Rilisktyte.

Dla przypomnienia - Polki awans na igrzyska wywalczyły podczas zeszłorocznego turnieju kwalifikacyjnego. Do Tokio pojadą trzy nasze reprezentantki, które będą rywalizować w zmaganiach singlistek oraz w drużynówce.

Mieszane szczęście Włoszek. Debora Vivarelli przegrała 2:4 z Brytyjką Charlotte Carey. Pewne zwycięstwo zanotowała za to Giorgia Piccolin.

Sensacja na stole nr 1! Medalistka mistrzostw Europy w deblu z 2018 roku - reprezentantka Luksemburgu Sarah de Nutte przegrała 2:4 z Turczynką Sibel Altinkayą.

Pierwsze rozstrzygnięcia za nami. Reprezentująca Hiszpanię Maria Xiao pokonała bez straty seta Szwedkę Christinę Kallberg. W ślady koleżanki z reprezentacji nie poszła Galia Dvorak, która niespodziewanie uległa Ukraince Solomiyi Brateyko 2:4.

Przed nami pierwszy dzień zawodów. Już o 11 zmagania rozpoczną kobiety. O 14:20 walkę o igrzyska rozpocznie Jakub Dyjas (mecz z Vladimirem Sidorenko z Rosji), a o 16 dołączy do niego Samuel Kulczycki (mecz z Włochem Niagolem Stoyanovem)