Boks – MMŚ: Jakub Straszewski, Natalia Kuczewska i Barbara Marcinkowska w finale mistrzostw świata!
beyrouth/ Wikimedia commons

Boks – MMŚ: Jakub Straszewski, Natalia Kuczewska i Barbara Marcinkowska w finale mistrzostw świata!

  • Dodał: Patryk Pyszka
  • Data publikacji: 20.04.2021, 20:17

Jakub Straszewski (91 kg), Natalia Kuczewska (48 kg) i Barbara Marcinkowska (69 kg) zameldowali się w finale młodzieżowych mistrzostw świata. W półfinałach rywalizowało aż siedem naszych reprezentantek – pięć z nich przegrało swoje walki, co oznacza, że są brązowymi medalistkami. Swój pojedynek w przekonujący sposób wygrał – Jakub Straszewski, który jako jedyny z Polaków znalazł się w strefie medalowej. 

 

Natalia Kuczewska po fantastycznym pojedynku pokonała reprezentantkę Tajlandii – Thipsatchę Yodwaree i awansowała do finału młodzieżowych mistrzostw świata. Polka znana jest z tego, że narzuca niesamowicie intensywne tempo w swoich walkach. Nie inaczej było tym razem. Tajlandka przyjęła trudne warunki narzucone przez Kuczewską, ale ostatecznie była wyraźnie gorsza w tym pojedynku i wszyscy sędziowie punktowali zwycięstwo Polki. Natalia Kuczewska podobnie jak w walce ćwierćfinałowej krwawiła z nosa, lecz po raz kolejny wykazała się twardym charakterem i napierała ciągle do przodu.

  

Karolina Ampulska przegrała swój półfinałowy pojedynek z Ukrainką – Khrystyną Lakiichuk. Polka od początku walczyła bardziej ofensywnie, ale tylko sędzia z Czech widział wszystkie rundy na korzyść naszej zawodniczki. Pozostali rozjemcy tego starcia punktowali zwycięstwo Khrystyny Lakiichuk jednym punktem. Ostatecznie Ukrainka wygrała w stosunku 4:1.

 

W kolejnej półfinałowej walce Wiktoria Tereszczak została zdominowana przez Rosjankę – Azalie Amnevą. Polka była w tym pojedynku bez argumentów i śmiało można określić tę rywalizację deklasacją w wykonaniu Rosjanki. 

 

Barbara Marcinkowska awansowała do finału młodzieżowych mistrzostw świata po niezwykle wyrównanym pojedynku z Kazaszką – Zhasmin Kizatovą. W pierwszej rundzie czterech z pięciu rozjemców tej batalii punktowało na korzyść przeciwniczki Marcinkowskiej. Jednak w drugim starciu sytuacja się odwróciła i wszyscy sędziowie widzieli lepszą postawę Polki. Decydowała więc trzecia odsłona walki, w której ciężko było określić zwyciężczynię. Ostatecznie arbitrzy punktowali trzecią rundę 3:2 dla Polki, a cały pojedynek 4:1 dla naszej pięściarki

  

Daria Parada przegrała z Hinduską Sanamachą Thokchom w stosunku 1:4. Od początku walka nie układała się po myśli Polki. Pierwsza runde przegrała u każdego z sędziów, a lepsza postawa w kolejnych odsłonach nie przechyliła szali zwycięstwa na jej korzyść, tylko zmniejszyła rozmiary porażki. 

 

Martyna Jancelewicz uległa 0:5 reprezentantce Turcji – Busri Isildar. Pojedynek był jednostronny i sędziowie nie mieli wątpliwości, kto zasługuje na wygraną. Ostatecznie wszyscy arbitrzy orzekli zwycięstwo Turczynki. 

 

Oliwia Toborek przegrała po niesamowicie zaciętej walce z Hinduską – Alfiyą Pathan. Po dwóch rundach wydawało się, że Polka ma wszystko w swoich rękach, bo u dwóch sędziów prowadziła, a u pozostałych widniał remis. Niestety w trzeciej odsłonie nasza zawodniczka opadła z sił, a rozjemcy tego pojedynku punktowali 3:2 na korzyść Pathan. Była to wyjątkowo pechowa porażka.

 

Jakub Straszewski awansował do finału młodzieżowych mistrzostw świata po znakomitej rywalizacji w jego wykonaniu. Przez dwie pierwsze rundy Polak walczył z kontrataku i oszukiwał swojego rywala niesygnalizowanymi ciosami. To był prawdziwy popis Jakuba Straszewskiego. Można było zobaczyć ringową inteligencję i technikę na wysokim poziomie. W trzeciej rundzie nasz reprezentant trochę zmniejszył tempo, bo wiedział, że zwycięstwo ma już w kieszeni. Ostatecznie sędziowie punktowali ten pojedynek 5:0 na korzyść Polaka.  

 

Wyniki walk reprezentantów Polski podczas MMŚ w Kielcach, Dzień 8:

Natalia Kuczewska wygrała z Thipsatchą Yodwaree 5:0 (48 kg)

Karolina Ampulska przegrała z Khrystyną Lakiichuk 1:4 (54 kg)

Wiktoria Tereszczak przegrała z Azalie Amnevą  0:5 (64 kg)

Barbara Marcinkowska wygrała z Zhasmin Kizatovą 4:1 (69 kg)

Daria Parada przegrała z Sanamachą Thokchom 1:4 (75 kg)

Martyna Jancelewicz przegrała z Busrą Isildar 0:5 (81 kg)

Oliwia Toborek przegrałą z Alfiyą Pathan 2:3 (81+ kg)

Jakub Straszewski wygrał z Vishalem Guptą 5:0 (91 kg)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Patryk Pyszka – Poinformowani.pl

Patryk Pyszka

Piłka nożna, sporty walki, trochę też rugby. Absolwent dziennikarstwa i komunikacji społecznej na UWr.