Tenis - WTA Stambuł: porażka Katarzyny Piter w 1/8 finału debla
Kulitat

• Dodał: Agnieszka Nowak
  • Data publikacji: 20.04.2021, 18:20

Katarzyna Piter oraz Miyu Kato przegrały 1:2 ze szwajcarsko-rosyjską parą, Viktorija Golubić/Alexandra Panova w 1/8 finału turnieju WTA w Stambule. Pogromczynie polsko-japońskiego duetu w ćwierćfinale zmierzą się z rozstawionymi z numerem 4. Rosjankami, Anastazją Pawluczenkovą i Anastazją Potapovą.

Już pierwszy set spotkania obfitował w wiele przełamań. Lepiej mecz rozpoczęły Miyu Kato i Katarzyna Piter. Tenisistka z Polski wraz ze swoją partnerką bardzo dobrze grały pod siatką i agresywnie returnowały, co pozwoliło im z łatwością wygrać gema serwisowego rywalek i odskoczyć na 2:0. Niedługo potem polsko-japońska para straciła jednak własne podanie i tablica wyników pokazała remis – 2:2. Katarzyna Piter i Miyu Kato straciły koncentrację na dłużej i zaczęły popełniać proste błędy. W konsekwencji Golubić i Panova objęły prowadzenie, wygrywając gema „polskiej” pary – 3:2. Piter i Kato sprawdziły się jednak w roli goniących wynik. Pewne uderzenia z głębi kortu oraz szybka gra przy siatce pozwoliła im wyrównać na 3:3. Piter i Kato nadal jednak miały problemy z wygraniem własnych gemów serwisowych, a błędy obu tenisistkom przytrafiały się w najmniej odpowiednich momentach. W końcówce pierwszej partii Golubić i Panova znów wypracowały sobie przewagę przełamania – 5:4. Tym razem szwajcarsko-rosyjski duet utrzymał jednak nerwy na wodzy i choć z problemami, wygrał seta 6:4.

W drugiej odsłonie Katarzyna Piter i Miyu Kato nie popełniły już błędów z poprzedniej partii. Wyższa skuteczność pierwszego serwisu oraz rozstrzyganie dłuższych wymian na swoją korzyść pozwoliły „polskiej" parze trzykrotnie przełamać rywalki – 5:1. Polka i Japonka straciły, co prawda dwa własne gemy w końcówce – 5:3, ale ostatecznie zdołały utrzymać wystarczająco wysoką przewagę, by wygrać seta – 6:3.

Decydująca partia także była pełna break'ów, ale od początku tempo gry dyktowały Golubić i Panova. Ostatecznie Katarzyna Piter i Miyu Kato przegrały 10:5 i pożegnały się z turniejem w Stambule na etapie 1/8 finału.

Viktorija Golubić (SUI)/Alexandra Panova (RUS) - Miyu Kato (JPN)/Katarzyna Piter (POL) 2:1 (6:4, 3:6, 10:5)