Bundesliga: Bayern pewnie kroczy po tytuł, Leverkusen pokonane

• Dodał: Krystian Stefaniuk
  • Data publikacji: 20.04.2021, 22:22

W ramach 30. kolejki niemieckiej Bundesligi Bayern Monachium podejmował Bayer Leverkusen. Aptekarze nie znaleźli recepty na Bawarczyków i starcie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy.

Mimo kiepskich nastrojów w Monachium w tym spotkaniu Die Roten byli zdecydowanym faworytem, co potwierdzili również na boisku, ogrywając niżej notowane Leverkusen stosunkiem 2:0.

Mecz rozpoczął się od szybkiej bramki dla Bayernu. W 7. minucie dośrodkowanie w pole karne odebrał Thomas Muller, lecz jego strzał został zablokowany przez Lukasa Hradeckego, bramkarz Bayeru nie zdążył jednak pozbierać się do dobitki Erica Choupo-Motinga, który otworzył wynik spotkania. Siedem minut później było już 2:0. Źle we własnym polu karnym futbolówkę próbował wybić Daley Sinkgraven, która trafiła pod nogi Joshuy Kimmicha, a temu nie zostało nic innego jak uderzyć z dogodnej pozycji, pokonując golkipera gości po raz drugi w tym spotkaniu. Przyjezdni szukali swoich szans, jednak nie potrafili sforsować, dobrze radzącej sobie w tym spotkaniu defensywy Bayernu. Z minuty na minutę Bawarczycy coraz bardziej dominowali, zamykając gości na ich połowie. Wydawało się, że nic w tym spotkaniu nie może zagrozić obecnym mistrzom Niemiec. W 44. minucie David Alaba silnie uderzył z rzutu wolnego, ale jego strzał efektownie zatrzymał Hradecky. Do przerwy 2:0.

Po kwadransie wróciliśmy na Allianz Arenę. Trener gości Hannes Wolf zdecydował się na dwie zmiany już w przerwie, chcąc jeszcze zagrozić Bayernowi i powalczyć o punkty. W 53. minucie błąd przy wyprowadzaniu piłki popełnił Hradecky, futbolówkę przejęli gracze Bayernu, lecz strzał Mullera okazał się zbyt słaby i bramkarz gości poradził sobie z nim bez trudu. W 66. minucie Choupo-Moting ponownie trafił do siatki, lecz bramka nie została uznana ze względu na pozycję spaloną napastnika Bayernu. Mimo prób Bayeru nie udało im się realnie zagrozić bramce Manuela Neuera. Mecz zakończył się spokojnym i przewidywanym zwycięstwem Bayernu.

Bayern Monachium – Bayer Leverkusen 2:0 (2:0)

Bramki: Choupo-Moting 7', Kimmich 14'

Bayern Monachium: Neuer – Davies, Hernandez, Boateng (63' Kouassi), Pavard (82' Sarr) – Alaba, Kimmich, Coman (63' Sane), Muller (63' Goretzka), Musiala (82' Scott) – Choupo-Moting

Bayer Leverkusen: Hradecky – Tapsoba, Bender (70' Amiri), Tah – Sinkgraven (83' Wendell), Palacios, Aranguiz (60' Demirbay) , Frimpong (46' Wirtz) – Bailey, Diaby (46' Bellarabi) – Schick

Sędzia: Guido Winkmann