Premier League: bezbramkowy remis Chelsea z Brighton
Pixy.org

• Data publikacji: 20.04.2021, 23:15

We wtorkowy wieczór Chelsea zremisowała bezbramkowo z Brighton. Punkt zdobyty w tym spotkaniu pozwolił The Blues awansować na 4. miejsce w tabeli Premier League, podczas gdy drużyna Mew pozostała na 16. lokacie. Jakub Moder wszedł na boisko w 86. minucie.

Pierwsza połowa tego spotkania przebiegła nadzwyczaj spokojnie. Można by powiedzieć, że pod Stamford Bridge było znacznie goręcej niż na murawie. Spowodowane było to protestami fanów The Blues w związku z chęcią dołączenia Chelsea do Super Ligi. Mecz z powodu zamieszania pod stadionem został opóźniony przez 15 minut. Przyniosło to skutek, ponieważ Chelsea prawdopodobnie udziału w Super Lidze nie weźmie. Wzięła natomiast udział w spotkaniu z Brighton, w którym walczyła o powrót do TOP4. Gospodarze przez pierwsze 45 minut nie potrafili jednak zagrozić bramce Mew. Dobrze zorganizowana drużyna gości nie pozwalała Chelsea na rozwinięcie skrzydeł w ofensywie. Jedyne momenty, w których piłka w niebezpieczny sposób przedostawała się w okolice pola karnego Roberta Sancheza, to błędy w rozegraniu piłki przez piłkarzy gości. Szybka odbudowa ustawienia Brighton lub pomyłki Chelsea uniemożliwiły piłkarzom Thomasa Tuchela otwarcie wyniku.

Po zmianie stron nadal brakowało konkretów w grze obydwu ekip. Nie obserwowaliśmy wielu sytuacji podbramkowych, które sprawdziłyby dyspozycję bramkarzy. Zarówno Thomas Tuchel, jak i Graham Potter próbowali rozruszać trochę grę swoich drużyn, wprowadzając na murawę ofensywnych graczy, takich jak: Timo Werner, Olivier Giroud czy Neal Maupay i Adam Lallana. Ten ostatni w 77. minucie stanął przed znakomitą okazją po tym, jak błąd przy wyprowadzeniu piłki popełnił Kurt Zouma. Anglik nie zdołał pokonać jednak Kepy. Chelsea w ostatnich minutach miała problemy z utrzymaniem koncentracji w defensywie. Chwilę później Jorginho również w prosty sposób oddał piłkę zawodnikom Brighton, dzięki czemu Danny Welbeck był o włos od wpakowania piłki do siatki. Gospodarzy w tej sytuacji uratował słupek. W doliczonym czasie gry drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Ben White. W 86. minucie na boisku pojawił się Jakub Moder. Wynik 0:0 utrzymał się do końca meczu, co pozwoliło awansować gospodarzom na 4. miejsce w tabeli Premier League. Brighton pozostało na 16. pozycji z siedmioma punktami nad strefą spadkową.

Chelsea - Brighton 0:0

Chelsea: Arrizabalaga - Zouma, Christensen, Rudiger - James, Jorginho, Mount, Alonso (67' Hudson-Odoi) - Ziyech (77' Giroud), Havertz (67' Werner), Pulisic

Brighton: Sanchez - White, Dunk, Webster - Veltman, Gross, Bissouma, Burn - Mac Allister (74' Maupay), Welbeck (86' Moder), Trossard (60' Lallana)

Żółte kartki: 35' Jorginho, 35' Zouma - 73' White

Czerwona kartka: 90+2' White (druga żółta)

Sędzia: Stuart Attwell