Tenis - WTA Stambuł: ekspresowe zwycięstwo Kani-Choduń w deblu!

• Dodał: Tytus Olszewski
  • Data publikacji: 21.04.2021, 11:57

Paula Kania-Choduń i Julia Wahaczyk przeszły pierwszą rundę turnieju WTA w Stambule na kortach ziemnych. Polsko-niemiecka para w niewiele ponad godzinę pokonała rozstawione z "trójką" Larę Arruabarrenę i Renatę Voracovą 6:2, 6:2. Zwycięski duet zmierzy się w ćwierćfinale z Lidzią Marozawą i Andreeą Mitu.

Paulę Kanie-Choduń i Julie Wahaczyk czekało nie lada wyzwanie w pierwszej rundzie turnieju WTA 250 na kortach ziemnych w Stambule. Polsko-niemiecka para trafiła bowiem na rozstawione z numerem 3. Hiszpankę Larę Arruabarrenę i Czeszkę Renatę Voracovą. Jednakże początek meczu był wszak odmienny niż wskazywałby na to ranking. "Polski" debel rozpoczął od przełamania rywalek i powtórzył to jeszcze dwa razy pod rząd, a przy swoich podaniach był bezbłędny, wskutek czego prowadził aż 5:0. Hiszpańsko-czeski duet zdołał raz przełamać Kanię i Wahaczyk w szóstym gemie, jednak ta sytuacja więcej się nie powtórzyła, a pierwsza partia zakończyła się wynikiem 6:2.

Drugi set miał dokładnie taki sam przebieg jak pierwszy. Polka i Niemka przełamały rywalki trzy razy pod rząd, a po pięciu gemach znów prowadziły 5:0. W szóstym gemie "polska" para miała już trzy piłki meczowe, jednak nie wykorzystała żadnej z nich i przegrała swoje podanie. Mecz mógł się zakończyć w następnej partii, bo Kania i Wahaczyk kolejny raz miały trzy set pointy, ale rywalki zdołały się wybronić i wygrać tego gema. Co się nie udało wcześniej, to wyszło w ósmym gemie. Polsko-niemiecka para tym razem wykorzystała pierwszą piłkę meczową i zakończyła drugą partię wynikiem 6:2. Całe spotkanie potrwało godzinę oraz dziewięć minut i mogło być pewnym zaskoczeniem dla zwyciężczyń, które gładko poradziły sobie z bardziej doświadczonymi i wyżej rozstawionymi tenisistkami. Paula Kania-Choduń i Julia Wahaczyk zmierzą się w ćwierćfinale z Lidzią Marozawą i Andreeą Mitu, które w pierwszej rundzie pokonały parę Broady/Lechemia 6:0, 6:3. Spotkanie zaplanowane jest na środę (22 kwietnia) o 10:00.

Paula Kania-Choduń/Julia Wachaczyk (POL/GER) - Lara Arruabarrena/Renata Voracova (ESP/CZE)[3] 6:2, 6:2

Tytus Olszewski – Poinformowani.pl

Tytus Olszewski

Miłośnik ogólnie pojętego sportu, a przede wszystkim narciarstwa alpejskiego oraz tenisa ziemnego. Zawodnik amator oraz trener narciarstwa. Na codzień studiuje na Uniwersytecie Jagiellońskim, a w wolnych chwilach lubi pisać artykuły. Redaktor w Poinformowani.pl oraz radiu UJOT FM.