PKO Ekstraklasa: Piast Gliwice - Legia Warszawa [ZAPIS LIVE]

• Dodał: Piotr Ziąbka
  • Data publikacji: 21.04.2021, 19:29

Legia Warszawa wyjeżdża do Gliwic po dwóch remisach z rzędu. Warszawiacy już dawno nie zanotowali dwóch meczów z rzędu bez wygranej. Piast Gliwice natomiast w poprzedniej kolejce zremisował z Lechią w Gdańsku. Kto dziś będzie górą? Czy Legia zrobi kolejny krok do mistrzostwa? Odpowiedzi na te pytania poznamy już niebawem. Zapraszamy na śledzenie relacji na żywo.

Piast Gliwice - Legia Warszawa 0:1 (0:0)

Relacja na żywo

0:1 - Dziękujemy bardzo za udział w relacji na żywo, życzymy miłego wieczoru!

0:1 - Koniec meczu, Legia wygrywa z Piastem w Gliwicach i odskakuje Pogoni na sześć punktów.

0:1 - Teraz żółta kartka dla bohatera poprzedniej akcji.

0:1 - Piast w doliczonym czasie gry zaatakował całą drużyną. Wychodził z kontrą Luquinhas, ale dobrze zatrzymał go Milewski.

0:1 - Trzy minuty doliczone do drugiej części spotkania.

0:1 - Miał bardzo dużo miejsca na strzał Mladenović, ale zbyt długo czekał i został zablokowany.

0:1 - Kolejna dobra okazja Kostorza, tym razem z głowy, ale przestrzelił młody Legionista.

0:1 - Kolejna genialna okazja Legii, ale ponownie Plach górą. Strzał oddawał wpuszczony przed chwilą Kostorz.

0:1 - Po jednej zmianie w obu drużynach. W Legii za Lopesa wchodzi Kacper Kostorz, a Waldemar Fornalik za Michała Chrapka wpuścił Sebastiana Milewskiego.

0:1 - Teraz to Legia się broni i czeka na to, co zrobi Piast.

0:1 - Jeszcze dwie zmiany w Piaście. Z boiska schodzą Jakub Świerczok oraz Tiago Alves , a zastępują ich Gerard Badia i Michał Żyro.

0:1 - Gol! Kolejna wrzutka z prawego skrzydła od Juranovicia trafiła na głowę Rafy Lopesa, a ten strzałem po koźle pokonuje Placha.

0:0 - Dwie zmiany w Piaście, wchodzą Tomasz Jodłowiec i Arkadiusz Pyrka, a zastępują oni Patryka Sokołowskiego oraz Dominika Steczyka.

0:0 - Strata Legii na własnej połowie, faulem ratował się Lopes.

0:0 - Co za genialna sytuacja Pekharta. Napastnik Legii dostał idealne dośrodkowanie od Juranovicia, ale Czech strzelił prosto w Placha.

0:0 - Legia teraz rozpoczyna atak z własnej połowy.

0:0 - Luquinhas zagrał klepkę z Pekhartem i oddał strzał, który jednak zdołał zablokować Huk i będzie tylko korner dla Legii.

0:0 - Genialna akcja Piasta. Świerczok wziął na siebie dwóch obrońców i świetnie wystawił piłkę do Alvesa, który w stuprocentowej sytuacji nie trafił nawet w bramkę.

0:0 - Chrapek dostał jednak żółtą kartkę, ale to była kara za wcześniejsze przewinienie.

0:0 - Ależ zamieszanie w polu karnym Piasta. Piłki ręką dotknął Michał Chrapek, ale sędzia nie zamierza podyktować rzutu karnego.

0:0 - Świetna okazja Lopesa po dośrodkowaniu Mladenovicia, ale Portugalczyk strzelał wysoko nad bramką.

0:0 - Dwie zmiany w Legii Warszawa. Schodzą Bartosz Kapusta i Walerian Gvilia, a ich miejsce zajmą Luquinhas oraz Andre Martins.

0:0 - Był kolejny rzut rożny dla Legii, ale Mladenović zdecydowanie przeciągnął centrę i będzie aut dla Piasta.

0:0 - Fenomenalna wrzutka Juranovicia do Pekharta, ale ten w idealnej sytuacji uderzył nad poprzeczką. To była najlepsza okazja Legionistów.

0:0 - Świetna akcja Alvesa, piłkę wyłożoną do strzału miał Sokołowski, ale został zablokowany.

0:0 - Centra Juranovicia z rzutu rożnego, strzał jeszcze oddawał Gvilia, ale bardzo niecelny.

0:0 - I rozpoczęli, Legioniści już na połowie rywala.

0:0 - Za moment zacznie się druga połowa.

0:0 - Mateusz Hołownia natomiast powiedział, że Legia gra dobrze i szybko piłką. Młody legionista ma też nadzieję, że w drugiej połowie coś im "wpadnie".

0:0 - Jakub Czerwiński powiedział w przerwie, że faktycznie to Legia dominowała w pierwszej połowie, ale oni po kontrataku mieli dobrą okazję na gola.

0:0 - Arbiter kończy pierwszą połowę równo z upływem 45 minut. Do przerwy bezbramkowy remis w Gliwicach. Legia wyglądała lepiej, ale nie miała żadnych klarownych okazji, natomiast Piast starał się kontrować, jednak nie oddał ani jednego celnego strzału.

0:0 - Świetna wrzutka Lopesa w pole karne, na rzut rożny wybił jednak piłkę Malarczyk.

0:0 - Wieteska zablokował próbę strzału z dystansu Alvesa, Piast jeszcze utrzymał się przy piłce, ale akcja została przerwana po spalonym.

0:0 - W dobrej sytuacji główkował Jędrzejczyk, ale spudłował.

0:0 - Będzie jeszcze rzut rożny dla Legii.

0:0 - Czerwiński fauluje Kapustkę, będzie okazja do wrzutki w pole karne.

0:0 - Kapustka spróbował strzału z dystansu po indywidualnej akcji, ale to była niecelna próba.

0:0 - Juranović dobrze dogrywał do wbiegającego Mladenovicia. Spokojnie jednak łapie Plach.

0:0 - Centra Chrapka, zamykał Malarczyk, ale tylko wrzut z autu dla gospodarzy, którzy domagali się jeszcze rzutu karnego, ale o nim nie ma mowy.

0:0 - Faul Gvilii, będzie okazja do dośrodkowania dla Piasta.

0:0 - Dobra akcja i mocny strzał Mladenovicia, ale ponownie górą Plach.

0:0 - Celny strzał Juranovicia zza pola karnego, ale spokojnie broni Plach.

0:0 - Znacznie szybsza gra teraz po obu stronach. Boruc po wyłapaniu wrzutki natychmiast zachęcił kolegów do kontry, Będzie rzut rożny.

0:0 - Kolejna kontra Piasta. Świetny drybling Alvesa zakończony strzałem, ale bardzo niecelnym.

0:0 - Legia szuka swojej okazji w ataku pozycyjnym i dośrodkowaniach, a gliwiczanie czekają na okazje do kontrataków.

0:0 - Dużo niedokładności teraz po obu stronach, proste straty, ale ostatecznie przy piłce Piast.

0:0 - Fatalna próba wrzutki Mladenovcia i od bramki zacznie Plach.

0:0 - Niecelny strzał Gvilii zza pola karnego, chciał jeszcze zmienić tor lotu piłki Pekhart, ale był spóźniony.

0:0 - Legia spokojnie rozgrywa na połowie Piasta.

0:0 - Dobra akcja indywidualna Alvesa, ale podanie zablokował Artur Jędrzejczyk.

0:0 - Legioniści konstruują atak pozycyjny.

0:0 - Już dobrą okazję z główki miał Gvilia, ale nie trafił w bramkę.

0:0 - Zaczynany mecz

Już za trzy minuty pierwszy gwizdek tego meczu

Dzisiejsze spotkanie poprowadzi sędzia Damian Kos

Legia Warszawa: Boruc - Juranović, Jędrzejczyk, Wieteska, Hołownia, Mladenović - Kapustka, Slisz, Gvilia - Guima, Pekhart

Piast Gliwice: Plach - Konczkowski, Czerwiński, Malarczyk, Holubek - Huk, Sokołowski, Steczyk, Chrapek, Tiago Alves - Świerczok

Znamy już składy obu drużyn.

Relacja rozpocznie się chwilę przed godziną 20:30. Serdecznie zapraszamy.

Piotr Ziąbka – Poinformowani.pl

Piotr Ziąbka

Student Finansów i Rachunkowości na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. 10 lat zawodowego pływania za mną. Prywatnie kibic piłki nożnej, koszykówki i skoków narciarskich.