PKO Ekstraklasa: Zagłębie rozgromiło Wisłę Kraków!
Jakub Strzelczyk Photography

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 21.04.2021, 20:03

Spotkanie 26. kolejki polskiej PKO BP Ekstraklasy pomiędzy Zagłębiem Lubin a Wisłą Kraków zakończyło się zwycięstwem gospodarzy. Po trafieniach Podlińskiego, Szysza, Starzyńskiego i Mraza dla lubinian i samobójczym golu Balicia dla Wisły padł wynik 4:1.

Oba zespoły spisują się w tym sezonie dość przeciętnie. Przed tym meczem „Miedziowi” znajdowali się na ósmej lokacie z 35 punktami na koncie. Zawodnicy „Białej Gwiazdy” byli zaś na dwunastej pozycji z dorobkiem 28 „oczek”. W pierwszym meczu tych drużyn w tym sezonie Zagłębie wygrało 2:1 i również w rewanżu zdawało się być faworytem.

Obaj szkoleniowcy nie mogli skorzystać ze wszystkich zawodników ze swoich kadr. W ekipie prowadzonej przez Martina Sevele zabrakło Sasy Zivca. Peter Hyballa nie mógł za to wystawić do rywalizacji Vullneta Bashy, Michała Buchalika oraz Adiego Mehremicia.

W 16. minucie „Wiślacy” wyszli na prowadzenie. Maciej Sadlok dośrodkował z rzutu rożnego, a samobójcze trafienie zaliczył Sasa Balić. Po okresie dość wyrównanej gry, w 35. minucie Zagłębie wyrównało stan spotkania. Karol Podliński pięknym uderzeniem zza pola karnego pewnie pokonał Mateusza Lisa.

Druga część gry od początku była bardzo wyrównana, aż do mniej więcej 72. minuty. Wtedy to Zagłębie strzeliło bramkę. Patryk Szysz wykorzystał kardynalny błąd Lisa i wyprowadził swoją ekipę na prowadzenie.  Krakowianie dobrze nie otrząsnęli się po stracie bramki, a przegrywali już 3:1. Filip Starzyński fenomenalnie uderzył z rzutu wolnego i nie dał żadnych szans na interwencję golkiperowi Wisły. Zagłębie nie przestało atakować i w 87. minucie dobiło Wisłę czwartym trafieniem. Samuel Mraz, który chwilę wcześniej zameldował się na placu gry nie dał najmniejszych szans na interwencję Lisowi. Ostatecznie Zagłębie wygrało 4:1.

Wynik ten spowodował, że Zagłębie awansowali na siódmą. Dla Wisły porażka ta spowodowała, że ciągle nie mogą być pewni utrzymania w lidze.

Zagłębie Lubin – Wisła Kraków 4:1 (1:1)

Bramki: 35’ Podliński, 72’ Szysz, 74’ Starzyński, 87’ Mraz – 16’ Balić(sam.)

Zagłębie: Hładun – Balić, Crnomarković, Kruk, Chodyna – Bashkirov, Żubrowski (60’ Łakomy) – Drazić, F. Starzyński, Szysz (89’ Ratajczyk) – Podliński (85’ Mraz)

Wisła: Lis – Sadlok, Kone, Burliga – Szot (46’ Szota), Kuveljić, Zhukov (84’ Boguski), P. Starzyński – Savić (79’ Buksa), Yeboah (90’ Błaszczykowski) – Brown Forbes (79’ Medved)

Żółte kartki: 24’ Drazić, 38’ Żubrowski – 4’ Kuveljić, 73’ Zhukov, 78’ Brown Forbes, 90+2’ Buksa

Sędzia: Łukasz Kuźma