PKO Ekstraklasa: po emocjonującym meczu Jagiellonia podzieliła się punktami ze Stalą!

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 21.04.2021, 20:08

Spotkanie 26. kolejki polskiej PKO BP Ekstraklasy pomiędzy Jagiellonią Białystok a Stalą Mielec zakończyło się remisem. Po dwóch trafieniach Tiru i bramce Prikryla dla Jagielloni i golach Pereza, Domańskiego oraz Maka dla mielczan padł wynik 3:3.

Oba zespoły spisują się w tym sezonie dość słabo. Przed tym meczem „Biało-Niebiescy” znajdowali się na ostatniej lokacie z zaledwie 20 punktami na koncie. Zawodnicy „Jagi” byli zaś na jedenastej pozycji z dorobkiem 32 „oczek”. W pierwszym meczu tych drużyn w tym sezonie Stal wygrała 3:1, jednak w rewanżu nie wydawała się być faworytem.

Obaj szkoleniowcy nie mogli skorzystać ze wszystkich zawodników ze swoich kadr. W ekipie prowadzonej przez Rafała Grzyba zabrakło: Bojana Nasticia, Pawła Olszewskiego, Fedora Cernycha czy Ivana Runje. Leszek Ojrzyński nie mógł za to wystawić do rywalizacji Kamila Kościelnego oraz Bozhidara Chorbadzhiyskiego.

Już w 3. minucie gry białostoczanie wyszli na prowadzenie. Martin Pospisil dośrodkował z rzutu rożnego, a bramkę głową zdobył Bogdan Tiru. Dziewięć minut później gospodarze prowadzili już 2:0. Szybka kontrę pięknym lobem wykończył Tomas Prikril. Stal jednak nie poddała się i chwilę później zdobyła kontaktową bramkę. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Macieja Domańskiego, Xaviera Dziekońskiego pokonał Jonathan de Amo Perez. W kolejnych minutach również sporo się działo, ale więcej bramek w pierwszej połowie już nie zobaczyliśmy.

Drugie 45 minut gry również były bardzo interesujących. Sporo było niezłej gry, czy ciekawych uderzeń. W 68. minucie po golu z rzutu karnego wynik meczu wyrównał Domański. Kolejne minuty były naprawdę wyrównane. W 85. minucie to „Jaga” ponownie wyszła na prowadzenie. Trzecią bramkę zdobyła bardzo podobnie jak pierwszą, z tą różnicą, że dośrodkowanie było z rzutu wolnego. Kiedy wydawało się, że gospodarze zgarną pełną pulę, w 95. minucie gola dla Stali zdobył Michał Mak.

Wynik ten spowodował, że Jagiellonia utrzymała swoja pozycję w lidze. Dla Stali remis ten jest szczególnie cenny, ponieważ po zdobyciu tego punktu opuścili oni ostatnie miejsce w ligowej tabeli.

Jagiellonia Białystok – Stal Mielec 3:3 (2:1)

Bramki: 3’ Tiru, 12’ Prikryl, 85’ Tiru – 18’ Perez, 68’ Domański, 90+5’ Mak

Jagiellonia: Dziekoński – Stephen, Augustyn, Tiru, Twardek (46’ Bida) – Romanczuk, Kwiecień (63’ Puljić) – Prikryl, Pospisil, Makuszewski (63’ Wrzesiński) - Imaz

Stal: Strączek – Flis, Perez (73’ Żyro), Granlund (58’ Dadok) – Getinger, Domański, Matras, Tomasiewicz, Urbańczyk – Jankowski (46’ Zjawiński (86’ Mak)), Prokić (58’ Forsell)

Żółte kartki: 62’ Kwiecień – 90+3’ Żyro

Sędzia: Szymon Marciniak