Bundesliga: Borussia wygrywa z Unionem

• Data publikacji: 21.04.2021, 22:25

W środowym spotkaniu 30. kolejki Bundesligi, Borussia Dortmund, z Łukaszem Piszczkiem w składzie, pokonała Union Berlin 2:0. Tym samym BVB nadal zachowuje szanse na grę w Lidze Mistrzów w przyszłym sezonie.

Pierwsza połowa długo nie przynosiła emocji. Dominowała walka w środku pola i spora niedokładność. W 2. minucie, po strzale Ingvartsena piłka odbiła się od poprzeczki. Borussia zaczęła dominować od 20. minuty, kiedy po strzale Reyny doskonałą interwencją popisał się Andreas Luthe. W 26. minucie, po prostopadłym podaniu Thorgana Hazarda, w pole karne Unionu wpadł Marco Reus i został przewrócony przez Luthe. Sędzia wskazał na rzut karny dla BVB. Do piłki podszedł Erling Haaland, jego uderzenie obronił i dobitkę obronił bramkarz Unionu, ale wobec trzeciej dobitki Marco Reusa, był już bezradny. W 37. minucie niecelnie strzelał Bellingham.

Druga połowa zaczęła się od zmarnowanej stuprocentowej sytuacji przez Reynę, którego strzał minął bramkę Unionu. W 64. minucie strzał Amerykanina z BVB w ostatniej chwili zablokowali stoperzy Unionu Berlin. Dwie minuty później,  z rzutu wolnego Max Kruse, po kapitalnej intwerwecji Hitza, trafił w słupek, a z dobitką nie zdążyli gracze Unionu Berlin. W 85. minucie w pole karne Unionu wbiegł Sancho, ale jego strzał po nogach Friedricha wyszedł na rzut rożny. Chwilę póżniej strzał Haalanda z najbliższej odległości obronił Luthe. Zwycięstwo Borussi, w 88. minucie przypieczętował Raphael Guerreiro, który wykończył wzorcową kontrę gospodarzy.

Borussia Dortmund - Union Berlin 2:0(1:0)

Bramki: Reus 27', Guerreiro 88'

Borussia Dortmund: Hitz - Piszczek, Akanji, Hummels, Guerreiro - Can(59' Dahoud) - Reyna (76' Brandt), Bellingham(90' Reinier), Reus, Hazard(59' Sancho) - Haaland

Union Berlin: Luthe - Trimmel, Friedrich, Knoche (73' Schlotterbeck), Lenz - Promel (80' Gentner), Andrich - Ingvartsen, Kruse(73' Teuchert) , Endo (58' Bulter) - Musa (73' Pohjanpalo)

Zółte Kartki: Bellingham 70', Hummels 72' - Knoche 48'

Sędziował: Daniel Schlager